Menu

Recenze a srovnání Britax B-Motion 3 2017

v kategorii Sportovní kočárky

Klady a zápory

  • Velký důraz na bezpečnost
  • Opěrka nohou není nastavitelná
6 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sportovní kočárek od značky Bitax je vybavený třemi nafukovacími koly, která se nezaleknou ani horšího terénu. Přední kolo je otočné a vybavené aretací, zadním kolům zase nechybí odpružení, nemusíte se tedy bát nepříjemného drncání. Pro pohodlnější manipulaci je kočárek vybavený také rukojetí s nastavitelnou výškou, díky tomu se u něj nebudete hrbit, nebo naopak zbytečně zvedat ruce. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na bezpečnost. Kočárku nechybí pětibodový bezpečnostní pás a bezpečnostní madlo, díky kterým dítě nevypadne nebo nevyskočí ven. Součástí výbavy je také brzda, díky které vám kočárek v nestřeženém okamžiku neujede.

Model B-Motion je vhodný pro děti od narození do 17 kg. Používání sportovního kočárku pro novorozence je netypické, u tohoto modelu ale můžete opěrku zad sklopit do několika poloh, včetně úplného lehu, který je vhodný právě pro čerstvě narozená miminka. Slabinou může být snad jen podnožník, který bohužel nastavitelný není a některým dětem nemusí svou výškou vyhovovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Britax

Nosnost podvozku (kg)

17

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

58/70/35

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

58/105/105

Hmotnost (kg)

11

Příslušenství a rozměry

Ve výbavě kočárku Britax B-Motion sice nenajdete tašku na rukojeť, do jisté míry ji ale může nahradit kapsa ve stříšce kočárku, která pojme všechny nezbytnosti. Pokud s sebou potřebujete vzít více věcí, nebo se chystáte třeba na nákup, ve spodní části kočárku najdete nákupní košík s nosností do 4 kg. Stříška kočárku je odnímatelná a nepromokavá, kromě kapsy je její součástí také síťka, která v horkých dnech poskytne příjemné větrání. Nevýhodou oproti některým jiným modelům může být absence nánožníku. Pokud plánujete kočárek využívat i v zimě, doporučujeme nějaký nánožník nebo fusak dokoupit.

Co se týče rozměrů, rozložený kočárek měří 58 cm na šířku, 105 cm na délku a 105 cm na výšku. U složené verze zůstává šířka stejná, ostatní rozměry se zredukují na 70 cm délky a 35 cm výšky. Hmotnost 11 kg není nijak dramaticky vysoká a neměla by ztěžovat manipulaci. Kočárek můžete snadno složit jednou rukou, výhodou je navíc pojistka proti samovolnému rozevření nebo složení, složená verze navíc samostatně stojí. Pokud vás tato tříkolka zaujala, ale hledáte spíše kombinovaný model, bude pro vás dobrou zprávou, že ke kočárku je možné dokoupit také hlubokou korbičku a autosedačku, za příplatek tedy můžete mít celou trojkombinaci.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt

Závěr

U kočárku Britax B-Motion 3 2017 je patrný důraz na bezpečnost. Díky tomu je vybavený brzdou, pětibodovým bezpečnostním pásem, odnímatelným madlem a zámkem sklápění. Díky velkým nafukovacím kolům jej můžeme doporučit i do horšího terénu, tomu nahrává také nepromokavá stříška. Menší nevýhodou může být chybějící nánožník, taška na rukojeť nebývá u sportovních verzí tak běžná a v tomto případě ji obstojně supluje kapsa ve stříšce. Jako větší slabina se může projevit podnožník, který není nastavitelný a nemusí dítěti vždy vyhovovat. Pokud by vás proto zajímal model s podobnými vlastnostmi, kterému ale nánožník ani polohovatelný opěrka nohou nechybí, můžeme vám ke zvážení doporučit například sportovní kočárek Peg-Pérego Book Cross Completo 2017.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Britax B-Motion 3 2017
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla několikrát výběrem sportovních kočárků. Ví, že v nepřeberném množství sportovních kočárků je zásadní vybírat podle podmínek, ve kterých bude kočárek používán. Poradí, pro koho se hodí modely s velkými koly a kdy přijde vhod lehký skladný kočárek. Dále pro vás zpracovala kategorii šátků na nošení dětí nebo třeba kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Britax B-Motion 3 2017

Britax B-Motion 3 2017

6 600 Kč Orientační cena