Menu

Recenze a srovnání Caretero Golf Alfa 2016

v kategorii Sportovní kočárky

Klady

  • Cena
  • Okénko ve stříšce

Zápory

  • Podnožník není polohovatelný
  • Rukojeti nejsou výškově nastavitelné
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Golfový kočárek od značky Caretero jezdí na čtyřech plastových kolečkách, což jej předurčuje spíše pro použití ve městě než v terénu. Přední kola jsou otočná s aretací, zadní kola jsou zase vybavená brzdou, aby vám kočárek v nestřeženém okamžiku neujel. U tohoto modelu, na rozdíl od některých konkurenčních kočárků, nenajdete odpružení. Při jízdě po hladkém povrchu to nevadí, v horším terénu už by ale jeho použití mohlo být o něco méně příjemné.

Sedátko kočárku Golf Alfa má polohovatelnou opěrku zad, maximální pozice je v jakémsi pololehu. Podnožník ovšem nastavitelný není, což nemusí každému dítěti vyhovovat. Stejně tak nehnete s výškou rukojeti, zejména vyšším osobám tak hrozí, že se budou u kočárku nepříjemně hrbit. Kočárek může používat dítě do cca 15 kg, pro jeho bezpečí je součástí modelu také pětibodový bezpečnostní pás a odnímatelné madlo. Potah madla ovšem není snímatelný, snadno se tedy upatlá od dětských ručiček.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Caretero

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Plastová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ne

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ne

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

28/112/28

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

45/66/103

Hmotnost (kg)

5,5

Příslušenství a rozměry

Vzhledem k cenové hladině, ve které se tento kočárek nachází, je pochopitelné, že nebude příslušenstvím zrovna překypovat. Nechybí mu ale nákupní košík, který je u kočárku vždy užitečnou součástí. Zmínit musíme také stříšku kočárku, která má v zadní části průhledné okénko, díky kterému máte o dítěti neustálý přehled.

Rozměrově patří kočárek Caretero k menším modelům na trhu, zaujme zejména velmi nízkou hmotností. Váží jen 5,5 kg a naprosto bez problémů jej tak unesete jednou rukou nebo nadzvednete i s dítětem uvnitř. Při složení měří 28 cm na šířku, 112 cm na délku a 28 cm na výšku. Když jej rozložíte, počítejte s rozměry 45 cm na šířku, 66 cm na délku a 103 cm na výšku. Před koupí doporučujeme zvážit také rozměry sedátka, jeho opěradlo má výšku 45 cm, délka sedáku je 22 cm a šířka 26 cm, vyhovovat proto bude hlavně menším dětem.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt

Závěr

Dvěma velkými výhodami kočárku Caretero Golf Alfa 2016 je jeho nízká cena a malá hmotnost. Kočárek je vybavený kolečky s aretací a brzdou, bezpečnostním pásem a odnímatelným madlem. Vzhledem k plastovým kolečkům a absenci odpružení jej doporučujeme spíše do města než do přírody. Rukojeti kočárku by mohly být docela nepohodlné pro vyšší osoby, nevýhodou je také nepolohovatelný podnožník. U kočárku nenajdete nánožník ani další podobné příslušenství, to vše je ale vzhledem k ceně pochopitelné. Pokud hledáte lehký, kompaktní a cenově dostupný model, můžeme vám tento kočárek doporučit. Pokud by vás zajímala varianta s odpružením a nastavitelnou rukojetí, doporučujeme zvážit například model Britax B-Motion 3 2017. Musíte ale počítat s vyšší pořizovací cenou.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Caretero Golf Alfa 2016
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla několikrát výběrem sportovních kočárků. Ví, že v nepřeberném množství sportovních kočárků je zásadní vybírat podle podmínek, ve kterých bude kočárek používán. Poradí, pro koho se hodí modely s velkými koly a kdy přijde vhod lehký skladný kočárek. Dále pro vás zpracovala kategorii šátků na nošení dětí nebo třeba kojeneckých lahví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Caretero Golf Alfa 2016

Caretero Golf Alfa 2016

1 300 Kč Orientační cena