Menu

Recenze a srovnání Caretero Sport Monaco

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Sportovní kočárky

Datum doporučení: Říjen 2019

  • Nízká hmotnost
  • Držáky na pití
  • Dostupná cena
  • Plastová kolečka
  • Nelze nastavit výšku madla
2 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

 

Golfový kočárek Caretero Sport Monaco se řadí k cenově dostupnějším modelům na trhu, nedá se od něj proto očekávat nijak výjimečný výkon. Přesto se drží dobrých standardů. K těm patří nosnost 15 kg, která je u kočárků běžná, ačkoliv některé modely zvládají i více než 20 kg. Slabinou by mohla být plastová kola, s těmi si vystačíte ve městě, do terénu je ale lepší volit silnější kalibr ve formě nafukovacích nebo terénních koleček. Pozitivní je, že kočárku nechybí odpružení ani brzda zadních koleček. Přední kola jsou potom otočná s aretací, v tomto směru nemáme co vytknout. O něco hůř je na tom rukojeť kočárku, ta je sice gumová a poskytuje tak komfortnější držení, nedá se ale výškově nastavit, což může být problematické zejména pro velmi vysoké či naopak velmi drobné rodiče. Na rozdíl od rukojeti, opěrku zad i podnožník nastavit můžete. Díky tomu si kočárek zachovává dostatečný komfort. Pro zvýšení bezpečnosti mu nechybí pětibodový pás a před dítětem je také pultík i s držákem na lahev. Další podobný najdete na rukojeti kočárku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Caretero
Nosnost (kg) 15
Kola Plastová
Přední zatáčecí kola Ano
Odpružení Ano
Brzda Ano
Upevnění po i proti směru jízdy Ne
Nastavitelná opěrka zad Ano
Nastavitelný podnožník Ano
Nastavitelná výška rukojeti Ne
Přenosná korbička Ne
Bezpečnostní pás Pětibodový
Bezpečnostní madlo Ano

Příslušenství a rozměry

Sportovní kočárky obecně nemívají zrovna pestrou výbavu, model Monaco se ale v tomto směru nemusí nijak stydět. Postrádá sice tašku na rukojeť, ta je ale obvyklá spíše u kombinovaných modelů. Nenajdete u něj ani moskytiéru, opět ale nepatří ke standardu. Do nepříznivého počasí je ale vybavený pláštěnkou, dále nánožníkem a díky nákupnímu koši vespod kočárku s ním můžete vyrazit i do obchodu.

Rozměrově potěší kočárek zejména šířkou sedátka. Ta se zpravidla pohybuje mezi 25-30 cm, tento model má sedátko s šířkou 34 cm a bude tak dostatečně prostorný i pro větší dítě. Ostatní rozměry modelu už jsou standardní, zmínit musíme pouze hmotnost 8 kg, která je neobvykle nízká, pro sportovní modely je typická hmotnost okolo 10 kg.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Nákupní košík Ano
Taška na rukojeť Ne
Nánožník Ano
Pláštěnka Ano
Moskytiéra Ne
Rozměry sportovního sedátka (š/d/v-cm) 34/20/54
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm) 54/47/81
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm) 54/84/101
Hmotnost (kg) 8

Závěr

Sportovní kočárek Caretero Sport Monaco představuje šikovné řešení do města, které vás nebude stát majlant. Schválně říkáme do města, s plastovými kolečky by se vám v horším terénu nemuselo jezdit zrovna pohodlně. I přes poměrně nízkou cenu má kočárek důležité bezpečnostní i komfortní prvky, zaujme navíc například držáky na pití a ve výbavě mu nechybí ani pláštěnka či nánožník. Jeho nevýhodou je kromě plastových koleček také nemožnost nastavit výšku rukojeti, která může být pro řadu rodičů značnou komplikací. Pokud hledáte kočárek vhodný do terénu, u kterého si navíc můžete výšku rukojeti pohodlně přizpůsobit, podívejte se například na recenzi modelu Britax B-Motion 4 Plus.

2 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Caretero Sport Monaco

Caretero Sport Monaco

2 400 Kč Orientační cena