Recenze a porovnání Caretero Sport Monaco | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Caretero Sport Monaco

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních kočárků

Datum doporučení: Říjen 2019

  • Nízká hmotnost
  • Držáky na pití
  • Dostupná cena
  • Plastová kolečka
  • Nelze nastavit výšku madla
2 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

 

Golfový kočárek Caretero Sport Monaco se řadí k cenově dostupnějším modelům na trhu, nedá se od něj proto očekávat nijak výjimečný výkon. Přesto se drží dobrých standardů. K těm patří nosnost 15 kg, která je u kočárků běžná, ačkoliv některé modely zvládají i více než 20 kg. Slabinou by mohla být plastová kola, s těmi si vystačíte ve městě, do terénu je ale lepší volit silnější kalibr ve formě nafukovacích nebo terénních koleček. Pozitivní je, že kočárku nechybí odpružení ani brzda zadních koleček. Přední kola jsou potom otočná s aretací, v tomto směru nemáme co vytknout. O něco hůř je na tom rukojeť kočárku, ta je sice gumová a poskytuje tak komfortnější držení, nedá se ale výškově nastavit, což může být problematické zejména pro velmi vysoké či naopak velmi drobné rodiče. Na rozdíl od rukojeti, opěrku zad i podnožník nastavit můžete. Díky tomu si kočárek zachovává dostatečný komfort. Pro zvýšení bezpečnosti mu nechybí pětibodový pás a před dítětem je také pultík i s držákem na lahev. Další podobný najdete na rukojeti kočárku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Caretero

Nosnost (kg)

15

Kola

Plastová

Přední zatáčecí kola

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Upevnění po i proti směru jízdy

Ne

Nastavitelná opěrka zad

Ano

Nastavitelný podnožník

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ne

Přenosná korbička

Ne

Bezpečnostní pás

Pětibodový

Bezpečnostní madlo

Ano

Příslušenství a rozměry

Sportovní kočárky obecně nemívají zrovna pestrou výbavu, model Monaco se ale v tomto směru nemusí nijak stydět. Postrádá sice tašku na rukojeť, ta je ale obvyklá spíše u kombinovaných modelů. Nenajdete u něj ani moskytiéru, opět ale nepatří ke standardu. Do nepříznivého počasí je ale vybavený pláštěnkou, dále nánožníkem a díky nákupnímu koši vespod kočárku s ním můžete vyrazit i do obchodu.

Rozměrově potěší kočárek zejména šířkou sedátka. Ta se zpravidla pohybuje mezi 25-30 cm, tento model má sedátko s šířkou 34 cm a bude tak dostatečně prostorný i pro větší dítě. Ostatní rozměry modelu už jsou standardní, zmínit musíme pouze hmotnost 8 kg, která je neobvykle nízká, pro sportovní modely je typická hmotnost okolo 10 kg.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Ne

Nánožník

Ano

Pláštěnka

Ano

Moskytiéra

Ne

Rozměry sportovního sedátka (š/d/v-cm)

34/20/54

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

54/47/81

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

54/84/101

Hmotnost (kg)

8

Závěr

Sportovní kočárek Caretero Sport Monaco představuje šikovné řešení do města, které vás nebude stát majlant. Schválně říkáme do města, s plastovými kolečky by se vám v horším terénu nemuselo jezdit zrovna pohodlně. I přes poměrně nízkou cenu má kočárek důležité bezpečnostní i komfortní prvky, zaujme navíc například držáky na pití a ve výbavě mu nechybí ani pláštěnka či nánožník. Jeho nevýhodou je kromě plastových koleček také nemožnost nastavit výšku rukojeti, která může být pro řadu rodičů značnou komplikací. Pokud hledáte kočárek vhodný do terénu, u kterého si navíc můžete výšku rukojeti pohodlně přizpůsobit, podívejte se například na recenzi modelu Britax B-Motion 4 Plus.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Caretero Sport Monaco
Eliška Srncová je seniorní redaktorkou a kočárky se zabývá už více než tři roky. Díky tomu si udržuje přehled o různých provedeních kočárků a jejich vlastnostech. Poradí vám, který kočárek vybrat do města či do přírody, jak velkou korbičku zvolit nebo třeba jakou nosnost vyžadovat. Kromě kočárků se věnuje také například autosedačkám, cyklosedačkám a dalším potřebám pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Caretero Sport Monaco

Caretero Sport Monaco

2 400 Kč Orientační cena