Menu

Recenze a srovnání Caretero Sport Monaco

v kategorii Sportovní kočárky

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Držáky na pití
  • Dostupná cena

Zápory

  • Plastová kolečka
  • Nelze nastavit výšku madla
2 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

 

Golfový kočárek Caretero Sport Monaco se řadí k cenově dostupnějším modelům na trhu, nedá se od něj proto očekávat nijak výjimečný výkon. Přesto se drží dobrých standardů. K těm patří nosnost 15 kg, která je u kočárků běžná, ačkoliv některé modely zvládají i více než 20 kg. Slabinou by mohla být plastová kola, s těmi si vystačíte ve městě, do terénu je ale lepší volit silnější kalibr ve formě nafukovacích nebo terénních koleček. Pozitivní je, že kočárku nechybí odpružení ani brzda zadních koleček. Přední kola jsou potom otočná s aretací, v tomto směru nemáme co vytknout. O něco hůř je na tom rukojeť kočárku, ta je sice gumová a poskytuje tak komfortnější držení, nedá se ale výškově nastavit, což může být problematické zejména pro velmi vysoké či naopak velmi drobné rodiče. Na rozdíl od rukojeti, opěrku zad i podnožník nastavit můžete. Díky tomu si kočárek zachovává dostatečný komfort. Pro zvýšení bezpečnosti mu nechybí pětibodový pás a před dítětem je také pultík i s držákem na lahev. Další podobný najdete na rukojeti kočárku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Caretero

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Plastová

Zatáčení předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ne

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

54/47/81

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

54/84/101

Hmotnost (kg)

8

Příslušenství a rozměry

Sportovní kočárky obecně nemívají zrovna pestrou výbavu, model Monaco se ale v tomto směru nemusí nijak stydět. Postrádá sice tašku na rukojeť, ta je ale obvyklá spíše u kombinovaných modelů. Nenajdete u něj ani moskytiéru, opět ale nepatří ke standardu. Do nepříznivého počasí je ale vybavený pláštěnkou, dále nánožníkem a díky nákupnímu koši vespod kočárku s ním můžete vyrazit i do obchodu.

Rozměrově potěší kočárek zejména šířkou sedátka. Ta se zpravidla pohybuje mezi 25-30 cm, tento model má sedátko s šířkou 34 cm a bude tak dostatečně prostorný i pro větší dítě. Ostatní rozměry modelu už jsou standardní, zmínit musíme pouze hmotnost 8 kg, která je neobvykle nízká, pro sportovní modely je typická hmotnost okolo 10 kg.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ne

Závěr

Sportovní kočárek Caretero Sport Monaco představuje šikovné řešení do města, které vás nebude stát majlant. Schválně říkáme do města, s plastovými kolečky by se vám v horším terénu nemuselo jezdit zrovna pohodlně. I přes poměrně nízkou cenu má kočárek důležité bezpečnostní i komfortní prvky, zaujme navíc například držáky na pití a ve výbavě mu nechybí ani pláštěnka či nánožník. Jeho nevýhodou je kromě plastových koleček také nemožnost nastavit výšku rukojeti, která může být pro řadu rodičů značnou komplikací. Pokud hledáte kočárek vhodný do terénu, u kterého si navíc můžete výšku rukojeti pohodlně přizpůsobit, podívejte se například na recenzi modelu Britax B-Motion 4 Plus.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Caretero Sport Monaco
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla několikrát výběrem sportovních kočárků. Ví, že v nepřeberném množství sportovních kočárků je zásadní vybírat podle podmínek, ve kterých bude kočárek používán. Poradí, pro koho se hodí modely s velkými koly a kdy přijde vhod lehký skladný kočárek. Dále pro vás zpracovala kategorii šátků na nošení dětí nebo třeba kojeneckých lahví.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Caretero Sport Monaco

Caretero Sport Monaco

2 400 Kč Orientační cena