Menu

Recenze a srovnání Chicco Trio Activ3 Iron 2019

Klady

  • Terénní kola
  • Organizér na řidítka
  • Polohovatelná matrace

Zápory

  • Podnožník bez polohování
  • Chybí moskytiéra
  • Chybí taška na rukojeť
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kombinovaný kočárek značky Chicco zaujme hned několika neobvyklými prvky. Prvním z nich je korbička, kterou můžete bezpečnostním pásem upevnit v autě. Toto řešení bychom ale příliš nedoporučovali, v sadě s kočárkem je také autosedačka, která je na cesty autem uzpůsobená lépe než hluboká korbička kočárku. Druhým méně obvyklým prvkem je polohovatelná matrace hluboké korbičky. S tou se u některých kočárků samozřejmě setkáte, rozhodně ale nejde o samozřejmost.

Za to polohování zad sportovní sedačky už vcelku běžné je a najdete jej i u tohoto modelu, včetně možnosti sklopení do lehu. Vcelku obvyklá je i možnost polohování podnožníku, tu ale kočárek Chicco postrádá. Součástí sportovního sedátka je pětibodový bezpečnostní pás, což je v současnosti (leden 2020) nejlepší varianta na trhu, doplněný o bezpečnostní madlo. Hluboká korbička kočárku je přenosná, což je pro dnešní kočárky již běžné. Sportovní sedátko lze upevnit pouze po směru jízdy, některé modely mají i možnost upevnění v opačném směru, kdy se dítě může dívat na rodiče.

Co se týče kol, ta jsou u tohoto modelu terénní a odolná proti propíchnutí. To z něj dělá ideální model do horšího terénu, zvlášť když je přední kolo otočné s aretací a zadní kola nepostrádají odpružení, u kterého můžete dokonce vybírat ze dvou tuhostí. Nosnost kočáru 15 kg je zcela standardní, můžete ale najít i kočárky s nosností okolo 20 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Chicco

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Terénní

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

64,5/38/94

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

64,5/121/113

Hmotnost (kg)

11,5

Příslušenství a rozměry

Výbava kočárku Chicco je více než dostačující, z nejpopulárnějších prvků postrádá pouze moskytiéru, která nebývá u kočárků příliš běžná. V horní části kočárku najdete okénko, kterým můžete dítě během cesty pohodlně zkontrolovat. Ve spodní je potom možnost roztáhnout ventilační část, což je výhoda zejména v létě. Kočárek je vybavený nákupním košíkem a ačkoliv postrádá tašku na rukojeť, o možnost uložení nejnutnějších věcí nepřijdete, na rukojeti kočárku je totiž textilní organizér, díky kterému můžete mít nezbytnosti vždy po ruce. V zimě se samozřejmě vyplatí sáhnout po nánožníku, který kočárek nepostrádá, navíc má v balení také pláštěnku.

V tabulce se můžete podívat na rozměry složeného a rozloženého kočárku, musíme konstatovat, že jde o poměrně kompaktní model, což oceníte zejména pokud máte málo místa v kufru auta. Jeho hmotnost 11,5 kg také patří k nižším, často se hmotnost kočárků pohybuje okolo 15 kg, při vynášení kočárku do schodů přitom každý kilogram pocítíte.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Závěr

S pořízením trojkombinace Chicco Trio Activ3 Iron 2019 získáte model se slušnou výbavou a slibnými parametry. Chválíme terénní kola, nastavitelné odpružení a možnost polohování matrace hluboké korbičky. Zajímavým prvkem je možnost připevnění korbičky v autě místo autosedačky, pravděpodobně bychom ale toto řešení příliš nedoporučili, autosedačky jsou v tomto směru přece jen lépe konstrukčně řešené. Podnožník kočárku není polohovatelný, to je oproti konkurenci určitá nevýhoda. Stejně tak může někdo postrádat možnost upevnění sedátka proti směru jízdy. Pokud hledáte model s polohovatelnou opěrkou nohou, nabízí se například kočárek ABC Design Set Viper 4.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Chicco Trio Activ3 Iron 2019
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla výběrem kombinovaných kočárků. Ví, že jejich nákupem můžete zabít několik much jednou ranou. Zároveň poradí, pro koho bude lepší pořizovat sportovní kočárek a autosedačku zvlášť. Zná rozdělení kočárků podle druhů kol a ví, jaké funkce by měl kočárek mít. Dále pro vás zpracovala téma dětských nosítek, bezkontakních teploměrů nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Chicco Trio Activ3 Iron 2019

Chicco Trio Activ3 Iron 2019

14 000 Kč Orientační cena