Recenze a porovnání Cybex Balios S | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Cybex Balios S

Klady

  • Vyšší nosnost
  • Terénní kola
  • Odpružení všech kol

Zápory

  • Chybí nánožník
  • Chybí pláštěnka a moskytiéra
  • Chybí taška na rukojeť
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud se bojíte, že vaše dítě i přes pořízení dvojkombinace z kočárku rychle vyroste, možná vás potěší nosnost 17 kg, kterou nabízí model Cybex. Většina kočárků se přitom drží hranice 15 kg, samozřejmě se najdou i výjimky s nosností okolo 20 kg. Kočárek je usazený na terénních kolech, které se, jak už název napovídá, nezaleknou ani cesty do přírody a horšího terénu. Na rozdíl od nafukovací varianty navíc nehrozí jejich propíchnutí. Přední dvě kolečka jsou otočná, nechybí jim ani možnost aretace, pokud je chcete zrovna zafixovat. Nepostradatelným pomocníkem při jízdě zhoršeným terénem je také odpružení, v případě kočárku Cybex rovnou na všech čtyřech kolech, některé konkurenční modely mají odpružená pouze kola zadní.

Hlubokou korbičku kočárku můžete přenášet a pokud vám v ní dítě usne, bez problému jej donesete domů, aniž byste jej museli budit. Sportovní sedátko lze zase libovolně nastavovat. To znamená, že můžete polohovat jeho opěrku zad, opěrku nohou a jde sklopit až do úplného lehu, takže dítěti nic nebrání ve spánku, když potřebuje dobít energii. Dnes už jde sice víceméně o samozřejmost, přesto se ale najdou modely, u kterých například nenastavíte podnožník, nebo se u nich nedá docílit úplného lehu.

Z bezpečnostních prvků musíme zmínit centrální brzdu, pětibodový bezpečnostní pás a bezpečnostní madlo. To je trojice, se kterou se dnes setkáte u většiny modelů, ale zároveň jí nemáme co vytknout. Ano, někdo by dal například přednost ruční brzdě před centrální brzdou, obecně jde ale o ověřený systém a výrobci kočárků se k němu uchylují nejčastěji.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cybex

Nosnost (kg)

17

Kola

Terénní

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/75/41

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/79/110

Hmotnost (kg)

12,3

Příslušenství a rozměry

Příslušenství kočárku Cybex není bohužel z nejbohatších a některé prvky bude s ohledem na počasí pravděpodobně nutné dokoupit. To platí o nánožníku, pláštěnce a moskytiéře. Zejména nánožník je přitom u kočárku poměrně často součástí základní výbavy. Chybí také taška na rukojeť, ta už ale až tak běžná nebývá. Pochválit naopak musíme otvor ve stříšce kočárku, díky kterému můžete mít o dítěti kdykoliv přehled. Součástí stříšky je také síťovaný prodyšný panel, který můžete nechat schovaný v chladnějších dnech, nebo stříšku roztáhnout a dosáhnout tak lepšího větrání ve dnech teplejších.

Na rozměry kočárku při složení i rozložení se můžete podívat níže v tabulce, podstatné jsou zejména rozměry složeného kočárku, se kterými je třeba počítat např. v kufru auta. Hmotnost 12,3 kg patří k nižším na trhu, kočárky v dvojkombinaci většinou váží okolo 15 kg a třeba při cestování hromadnou dopravou je každé kilo dolů výhodou.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Závěr

Kočárek Cybex Balios S si získal pozitivní hodnocení zejména v kategorii základních parametrů. Zde se osvědčil hlavně kvůli terenním kolům a vysoké nosnosti. Jeho výbava už tak pestrá není. Nechybí okénko ve stříšce a ventilace, má také všechny nezbytné bezpečnostní prvky a nákupní košík. Oproti některým konkurentům ale postrádá například nánožník, pláštěnku či moskytiéru. Tuto výbavu naopak najdete například u kočárku Adamex Reggio 2019.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cybex Balios S
Eliška nasbírala za dlouhou dobu působení v naší redakci množství hodnotných zkušeností se srovnáváním produktů, které už více než tři roky uplatňuje také u výběru kočárků v dvojkombinaci. Čtenářům srozumitelně vysvětlí mimo jiné, jak kočárek v dvojkombinaci vybírat, co od kombinovaných modelů očekávat a jak si pohlídat míru bezpečnosti a komfortu vybraného modelu. Současně s kočárky v dvojkombinaci Eliška zpracovala také kategorii sportovních kočárků a modelů v trojkombinaci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Cybex Balios S

Cybex Balios S

9 000 Kč Orientační cena