Recenze a porovnání DorJan Prestige Basic Comfort 2017 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání DorJan Prestige Basic Comfort 2017

Klady a zápory

  • Prostorná korbička
  • Dobrá výbava
  • Vyšší hmotnost
11 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dvojkombinace DorJan Prestige zaujme na první pohled stylovým provedením. Při jeho koupi můžete vybírat ze tří variant podvozku, Smart, Classica nebo Comfort. Podvozek Comfort je velmi lehký, varianta Smart je oboustranně celoodpružená a konstrukce Classica je klasický houpací model na řemínkách s velkými koly. Kola tohoto kočárku jsou nafukovací, což je výhoda zejména u horšího terénu, pozor jen na jejich propíchnutí. Modelu nechybí aretace ani brzda, u sportovního sedátka se můžete spolehnout na pětibodový bezpečnostní pás a ochranné madlo.

Kočárek umožňuje upevnění pro i proti směru jízdy, což je výhoda, jelikož menší miminka se většinou raději dívají na maminku, zatímco starší už se více zajímají o okolí. U hluboké korby i sportovního sedátka můžete měnit polohu zádové opěrky, sportovní kočárek má navíc také polohovatelný podnožník. Pohrát si můžete také s výškou madla kočárku, snadno tak padne do ruky jak vyšším, tak drobnějším postavám.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

DorJan

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/91/32

Hmotnost (kg)

15

Příslušenství a rozměry

V kategorii příslušenství můžeme kočárek Prestige pochválit. Dostatek místa nejen na věci pro miminko vám nabídne sladěná taška na kočárek a také nákupní košík v jeho spodní části. Hluboká korbička i sportovní sedátko jsou vybavené nánožníkem, takže můžete s kočárkem bez obav jezdit i v zimě. V létě naopak oceníte síťku ve stříšce kočárku, která poskytne příjemné větrání. Součástí výbavy je také moskytiéra a pláštěnka, kočárek vás tedy nezklame v žádném počasí. V případě zájmu je možné k tomuto modelu pořídit i kompatibilní autosedačku a povýšit jej tak na trojkombinaci.

Složený podvozek kočárku DorJan měří na šířku 60 cm, jeho délka je 91 cm a výška 32 cm. Rozložený kočárek se bude rozměrově lišit, v závislosti na zvoleném typu podvozku. Výhodou tohoto modelu je poměrně rozměrná hluboká korbička. U kombinovaných kočárků často narazíme na malou korbičku, ze které dítě velmi rychle vyroste. Tato měří na délku 85 cm, na šířku 35 cm a na výšku 20 cm. Hmotnost kočárku je přibližně 15 kg. Pro hluboké kočárky je tato hmotnost poměrně běžná, pro sportovní variantu už může být lehce nepohodlná.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

35/85/20

Závěr

Výraznější nevýhody budeme u kočárku DorJan Prestige Basic Comfort 2017 hledat jen stěží. Jednou z nich může být cena, která přesahuje 10 000 Kč, druhou případně hmotnost, která není nějak dramatická, ale nepatří ani k nejnižším. Kočárek na druhou stranu potěší svou variabilitou, vybírat můžete ze tří různých podvozků, v sadě je hluboká i sportovní korbička a nastavitelné jsou jak zádové opěrky, tak madlo kočárku. Skvělá je také výbava ve formě tašky, moskytiéry i pláštěnky. Pokud tedy hledáte model, který využijete ve městě i v terénu pro menší i větší dítě, můžeme vám tento kočárek doporučit. Jestli je pro vás jeho cena zbytečně vysoká, doporučujeme zvážit například model Raf-pol White Lux 2016, který sežnete o několik tisíc levněji.

11 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DorJan Prestige Basic Comfort 2017
Eliška nasbírala za dlouhou dobu působení v naší redakci množství hodnotných zkušeností se srovnáváním produktů, které už více než tři roky uplatňuje také u výběru kočárků v dvojkombinaci. Čtenářům srozumitelně vysvětlí mimo jiné, jak kočárek v dvojkombinaci vybírat, co od kombinovaných modelů očekávat a jak si pohlídat míru bezpečnosti a komfortu vybraného modelu. Současně s kočárky v dvojkombinaci Eliška zpracovala také kategorii sportovních kočárků a modelů v trojkombinaci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DorJan Prestige Basic Comfort 2017

DorJan Prestige Basic Comfort 2017

11 700 Kč Orientační cena