Recenze a porovnání Kinderkraft Sport Cruiser | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Kinderkraft Sport Cruiser

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních kočárků

Datum doporučení: Leden 2020

  • Poměr cena/výkon
  • Ventilace
  • Nízká hmotnost
  • Rukojeť není výškově nastavitelná
  • Chybí moskytiéra
  • Chybí taška na rukojeť
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

 

U sportovního kočárku Kinderkraft musíme v první řadě zdůraznit jeho cenu. Patří k dostupnějším modelům na trhu, přesto si ale ve srovnání s konkurencí nevede vůbec špatně. Jeho nosnost 15 kg je standardní a setkáte se s ní i u dražších modelů (ačkoliv některé zvládají více). Kombinace pěnových a  gumových kol působí slibně, pokud nežijete ve městě, nebo rádi vyrážíte na procházky do přírody. Pro náročný terén už by možná nemusela stačit, pro takové případy se hodí spíše kola terénní, na běžné vycházky by ale měla být více než dostačující. Odpružení kol zajišťuje komfort dítěte, brzda, bezpečnostní pás a madlo zase jeho bezpečnost. Pás je pětibodový, s tím se v současnosti (leden 2020) setkáte u většiny kočárků. Některé modely mají sice tříbodový, pětibodový je ale lepší volbou.

Sportovní sedátko kočárku Kinderkraft je polohovatelné, nastavit můžete jak opěrku zad, tak podnožník, a to až do úplného lehu. Dítě si tak může v kočárku i pohodlně zdřímnout. Naproti tomu rukojeť kočárku nastavitelná není. Pro velmi vysoké či naopak velmi drobné členy rodiny by tak jízda s kočárkem nemusela být úplně komfortní. Sedačka není otočná, zůstává tedy její umístění po směru jízdy. Starší děti jej často upřednostňují, ale výhodou přesto je, když můžete směr posezení měnit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kinderkraft

Nosnost (kg)

15

Kola

Pěnová/gumová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ne

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

51/93/106

Hmotnost (kg)

7,6

Příslušenství a rozměry

Sportovní kočárky zpravidla nemívají nijak pestrou výbavu, v tomto směru si tak model Sport Cruiser vede více než dobře. Do chladného počasí jste zajištěni nánožníkem, před deštěm dítě ochrání pláštěnka. Chybí tak jen moskytiéra, kterou byste využívali hlavně v létě. Kočárek má ventilační otvor ve stříšce, který slouží nejen jako větrání, ale můžete skrze něj zkontrolovat i dítě v kočárku, aniž byste museli zastavit. Mezi kolečky je umístěný nákupní košík, další úložné prostory už součástí balení nejsou, tedy ani taška na rukojeť.

Většinu rodičů pravděpodobně potěší hlavně nízká hmotnost kočárku, ta se drží pod 8 kg a vynést jej do schodů či nastoupit do autobusu tak nebude velký problém. Rozměry sedátka jsou celkem běžné, to samé platí o rozměrech samotného kočárku. Podívat se na ně můžete v následující tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Závěr

Sportovní kočárek Kinderkraft Sport Cruiser v sobě spojuje slušné parametry a poměrně dostupnou cenu. Sedátko kočárku je polohovatelné, kočárek nepostrádá žádné nezbytné bezpečnostní prvky a na sportovní model má poměrně slušnou výbavu. Hlavní nevýhodou tohoto modelu může být jeho rukojeť, respektive to, že není výškově nastavitelná a ne každému tak může být tlačení kočárku pohodlné. Také na rozdíl od některých konkurenčních modelů, tento neumožňuje umístění sedačky proti směru jízdy. Pokud hledáte sportovní kočárek s výškově nastavitelnou rukojetí, za zvážení stojí například model Britax B-Motion 4 Plus.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Kinderkraft Sport Cruiser
Eliška Srncová je seniorní redaktorkou a kočárky se zabývá už více než tři roky. Díky tomu si udržuje přehled o různých provedeních kočárků a jejich vlastnostech. Poradí vám, který kočárek vybrat do města či do přírody, jak velkou korbičku zvolit nebo třeba jakou nosnost vyžadovat. Kromě kočárků se věnuje také například autosedačkám, cyklosedačkám a dalším potřebám pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kinderkraft Sport Cruiser

Kinderkraft Sport Cruiser

2 800 Kč Orientační cena