Recenze a porovnání Kunert VIP 2013 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Kunert VIP 2013

Klady a zápory

  • Cena
  • Dobrá výbava
  • Přední kola nejsou otočná
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek Kunert VIP představuje velmi dostupnou variantu v kategorii trojkombinací, je vhodný na použití od narození do cca 15 kg. Tento model má v základu pěnová kola, která se hodí spíše do města. Pokud hledáte variantu do horšího terénu, můžete si připlatit za kola nafukovací. Kočárek má odpružení, které tlumí otřesy a umožňuje i lehké houpání. Na rozdíl od dražších modelů nejsou přední kola tohoto modelu otočná a nemají tedy ani aretaci. Manipulace s ním tak může být o něco méně pohodlná. Nechybí mu ovšem brzda, díky které kočárek snadno zafixujete.

Výhodou je také výškově nastavitelné madlo kočárku, bude se s ním tak dobře jezdit osobám s různou výškou. Rukojeť je zároveň přehazovatelná, takže umožňuje sezení o i proti směru jízdy. Nastavit můžete také opěrku zad a podnožník u sportovního sedátka. Kočárek nemá v pravém slova smyslu odnímatelnou korbičku, pouze vyjímatelnou tašku na miminko, což nemusí každému vyhovovat. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnost dítěte a sportovní sedátko je proto vybavené pětibodovým bezpečnostním pásem a odnímatelným madlem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kunert

Nosnost (kg)

15

Kola

Pěnová

Zatáčení předních kol

Ne

Aretace předních kol

Ne

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/84/43

Hmotnost (kg)

15

Příslušenství a rozměry

Výbavě kočárku Kunert VIP není moc co vytknout. Na nákupy využijete košík ve spodní části kočárku, na nezbytnosti pro miminko zase ladící tašku, kterou můžete zavěsit na madlo. K uložení dalších drobností dobře poslouží kapsy, které najdete na stříšce kočárku. Součástí výbavy je také nánožník, ovšem pouze pro hlubokou verzi. Počítat můžete také s pláštěnkou a moskytiérou.

Hmotnost kočárku Kunert nepatří k nejnižším, pohybuje se okolo 15 kg. V kategorii trojkombinací ale nejde o nijak dramatické číslo. Ve složeném stavu měří kočárek 60 cm na šířku, 84 cm na délku a 43 cm na výšku. Rozměry tašky na miminko potom jsou 70 cm délky, 35 cm šířky a 20 cm výšky, hluboká verze bez tašky měří 85 cm na délku a 37 cm na šířku.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Taška

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

85/37/20

Závěr

Vzhledem k ceně trojkombinace Kunert VIP 2013 je pochopitelné, že došlo k některým ústupkům. Příkladem jsou kola, která nejsou otočná, nebo taška na miminko místo odnímatelné korbičky. Kočárku ale nechybí vhodná bezpečnostní opatření, jako je pás a madlo, má nastavitelné opěrky a rukojeť a příjemnou výbavu ve formě tašky, pláštěnky a moskytiéry. Pokud tedy hledáte vše v jednom (kočárek, sporťák a autosedačku) za velmi příznivou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Pokud by vás zajímal naopak kočárek v luxusnějším provedení a nevadí vám vyšší investice, doporučujeme pročíst i recenzi modelu CAM Dinamico Premium 2018.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kunert VIP 2013
Eliška v naší redakci srovnává a hodnotí produkty už řadu let, kočárkům, včetně těch v trojkombinaci, se potom věnuje více než tři roky. U produktů určených pro děti se zaměřuje především na bezpečnost a komfort a díky pečlivému průzkumu vám může například poradit, jaké bezpečnostní normy je nutné si u kočárků pohlídat, jak vybrat vhodný model podle terénu nebo jakou výbavu zvolit pro maximální pohodlí a snadnou manipulaci. Mimo kočárků v trojkombinaci má na kontě také výběr sportovních kočárků i modelů v dvojkombinaci, zajímat by vás mohly také její výběry autosedaček či cyklosedaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kunert VIP 2013

Kunert VIP 2013

4 500 Kč Orientační cena