Menu

Recenze a srovnání Moon Resea S

Klady

  • Vysoká nosnost 22 kg
  • Pěnová kola
  • Ventilace

Zápory

  • Chybí moskytiéra
  • Chybí taška na rukojeť
13 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zásadním parametrem kočárku značky Moon je jeho nosnost, zvládne totiž až 22 kg, čímž předčí většinu konkurenčních modelů. V době psaní recenze (srpen 2020) byla standardní nosnost kočárku zhruba 15 kg. Pozitivně ohodnotit musíme také kola tohoto modelu. Jsou dostatečně velká a především pěnová. To znamená, že na rozdíl od nafukovací varianty nehrozí jejich propíchnutí a můžete s nimi tak bez obav vyrazit i do horšího terénu. Tam vám jistě přijde vhod také brzda a odpružení, které už dnes najdete u většiny moderních kočárků.

Kočárek Resea se prodává v dvojkombinaci, tedy s hlubokou korbičkou a sportovním sedákem. Hluboká korbička je přenosná a na spodní straně má šikovné nožky, které ji chrání před zašpiněním i při položení na zem. Sportovní sedák lze umístit po i proti směru jízdy podle vašich preferencí a věku dítěte. Pro vyšší komfort můžete nastavit opěrku zad, klidně i do úplného lehu. Nastavitelná je také opěrka nohou a pro pohodlí rodičů si můžete přenastavit také výšku rukojeti kočárku. Tyto možnosti přizpůsobení nejsou u kočárků zcela samozřejmé. Bezpečnost kromě brzdy zajišťuje také pětibodový bezpečnostní pás, některé kočárky mívají jen tříbodový. Ten je navíc doplněný bezpečnostním madlem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Moon

Nosnost podvozku (kg)

22

Kola

Pěnová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

58/65/40

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

58/95/106,5

Hmotnost (kg)

12,8

Příslušenství a rozměry

Spolu s kočárkem získáte také nánožník a pláštěnku. Součástí výbavy bývá u některých kočárků také například moskytiéra nebo taška na rukojeť, není to ale zcela obvyklé. Ventilační otvory ve stříšce i v hluboké korbě zajistí vhodnou cirkulaci vzduchu, průzorem ve stříšce hluboké korby potom můžete kontrolovat dítě, pokud máte sedák umístěný zády k vám.

Rozměry složeného i rozloženého kočárku najdete níže v tabulce. Hluboká korba s vnitřní šířkou 32 cm a délkou 81 cm by měla být dostatečně prostorná i pro větší děti. Hmotnost okolo 12 kg je potom pro kombinované kočárky poměrně běžná.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

32/81/-

Závěr

Kombinovaný kočárek Moon Resea S zaujme především vysokou nosností 22 kg. Velká pěnová kola se hodí do města i do horšího terénu, kočárku nechybí důležité bezpečnostní prvky ani možnosti polohování. Ve výbavě má pláštěnku a nánožník, není tedy zcela nejpestřejší, vynikající parametry ale tento drobný nedostatek dostatečně vyvažují. Pokud by vás však lákala spíše možnost pořídit vše najednou a nevadí vám si za kočárek připlatit, možná by se vám lépe hodil nějaký model v trojkombinaci (s autosedačkou), například kočárek Inglesina Aptica 4v1 2018.

13 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Moon Resea S
Kateřina si jako dvojnásobná máma prošla výběrem několika kočárků a ví, že kombinované kočárky mají svá specifika. Umí vysvětlit, proč jejich nákupem můžete ušetřit a zároveň poradí, na které parametry se při výběru zaměřit. Dále zpracovala například kategorii šátků na nošení dětí nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Moon Resea S

Moon Resea S

13 200 Kč Orientační cena