Recenze a porovnání Moon Resea S | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Moon Resea S

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvojkombinací

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Vysoká nosnost 22 kg
  • Pěnová kola
  • Ventilace
  • Chybí moskytiéra
  • Chybí taška na rukojeť
13 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zásadním parametrem kočárku značky Moon je jeho nosnost, zvládne totiž až 22 kg, čímž předčí většinu konkurenčních modelů. V době psaní recenze (srpen 2020) byla standardní nosnost kočárku zhruba 15 kg. Pozitivně ohodnotit musíme také kola tohoto modelu. Jsou dostatečně velká a především pěnová. To znamená, že na rozdíl od nafukovací varianty nehrozí jejich propíchnutí a můžete s nimi tak bez obav vyrazit i do horšího terénu. Tam vám jistě přijde vhod také brzda a odpružení, které už dnes najdete u většiny moderních kočárků.

Kočárek Resea se prodává v dvojkombinaci, tedy s hlubokou korbičkou a sportovním sedákem. Hluboká korbička je přenosná a na spodní straně má šikovné nožky, které ji chrání před zašpiněním i při položení na zem. Sportovní sedák lze umístit po i proti směru jízdy podle vašich preferencí a věku dítěte. Pro vyšší komfort můžete nastavit opěrku zad, klidně i do úplného lehu. Nastavitelná je také opěrka nohou a pro pohodlí rodičů si můžete přenastavit také výšku rukojeti kočárku. Tyto možnosti přizpůsobení nejsou u kočárků zcela samozřejmé. Bezpečnost kromě brzdy zajišťuje také pětibodový bezpečnostní pás, některé kočárky mívají jen tříbodový. Ten je navíc doplněný bezpečnostním madlem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Moon

Nosnost (kg)

22

Kola

Pěnová

Přední zatáčecí kola

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Upevnění po i proti směru jízdy

Ano

Poloha vleže

Ano

Nastavitelná opěrka zad

Ano

Nastavitelný podnožník

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Přenosná korbička

Ano

Bezpečnostní pás

Pětibodový

Bezpečnostní madlo

Ano

Příslušenství a rozměry

Spolu s kočárkem získáte také nánožník a pláštěnku. Součástí výbavy bývá u některých kočárků také například moskytiéra nebo taška na rukojeť, není to ale zcela obvyklé. Ventilační otvory ve stříšce i v hluboké korbě zajistí vhodnou cirkulaci vzduchu, průzorem ve stříšce hluboké korby potom můžete kontrolovat dítě, pokud máte sedák umístěný zády k vám.

Rozměry složeného i rozloženého kočárku najdete níže v tabulce. Hluboká korba s vnitřní šířkou 32 cm a délkou 81 cm by měla být dostatečně prostorná i pro větší děti. Hmotnost okolo 12 kg je potom pro kombinované kočárky poměrně běžná.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Odvětrávání

Ano

Průzor ve stříšce

Ano

Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Ne

Nánožník

Ano

Pláštěnka

Ano

Moskytiéra

Ne

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

32/81/-

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

58/65/40

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

58/95/106,5

Hmotnost (kg)

12,8

Závěr

Kombinovaný kočárek Moon Resea S zaujme především vysokou nosností 22 kg. Velká pěnová kola se hodí do města i do horšího terénu, kočárku nechybí důležité bezpečnostní prvky ani možnosti polohování. Ve výbavě má pláštěnku a nánožník, není tedy zcela nejpestřejší, vynikající parametry ale tento drobný nedostatek dostatečně vyvažují. Pokud by vás však lákala spíše možnost pořídit vše najednou a nevadí vám si za kočárek připlatit, možná by se vám lépe hodil nějaký model v trojkombinaci (s autosedačkou), například kočárek Inglesina Aptica 4v1 2018.

13 200 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Moon Resea S
Eliška Srncová je seniorní redaktorkou a kočárky se zabývá už více než tři roky. Díky tomu si udržuje přehled o různých provedeních kočárků a jejich vlastnostech. Poradí vám, který kočárek vybrat do města či do přírody, jak velkou korbičku zvolit nebo třeba jakou nosnost vyžadovat. Kromě kočárků se věnuje také například autosedačkám, cyklosedačkám a dalším potřebám pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Moon Resea S

Moon Resea S

13 200 Kč Orientační cena