Menu

Recenze a srovnání Noordi Fjordi SP 3v1 2018

Klady a zápory

  • Skvělá výbava do zimy
  • Žádné zásadní nedostatky
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Začneme-li s hodnocením kočárku Noordi Fjordi odspodu, musíme v první řadě pochválit gelová kola. Obdobně jako pěnová kola, i gelová varianta je skvělým řešením do města i horšího terénu, jelikož dobře tlumí otřesy a zároveň odolává propíchnutí. Přední kola jsou zatáčecí s aretací, zaručí tak snadnou manipulaci s kočárkem. Nechybí ani odpružení předních i zadních kol pro větší komfort. Brzda kočárku je centrální, což je pro kombinované modely standardem.

Hluboká korbička kočárku Fjordi je přenosná a můžete ji použít i jako kolébku díky zaoblenému dnu. Sportovní sedák má potom nastavitelnou opěrku zad i nohou, nezbytný pětibodový bezpečnostní pás doplněný madlem a je upevnitelný po i proti směru jízdy, v tomto směru tak nemáme kočárku co vytknout. Jelikož jde o trojkombinaci, nesmí chybět ani autosedačka, ta má nosnost 13 kg. Posledním důležitým prvkem je madlo k ovládání kočárku. I to je nastavitelné, můžete jej proto přizpůsobit vaší výšce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Noordi

Kola

Gelová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

61/87/35

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

61/102/118

Hmotnost (kg)

13

Příslušenství a rozměry

V kategorii základních parametrů si vede kočárek Fjordi skvěle, s obdobnými výsledky už se ale dnes setkáte u většiny lepších modelů. Co jej odlišuje od konkurence je zejména jeho výbava. Jak vám možná již název napověděl, kočárek Noordi Fjordi patří k modelům, které skvěle obstojí hlavně v chladnějším počasí. Textilní části kočárku jsou chladuvzdorné a voděodolné a i další prvky výbavy jsou přizpůsobené podzimním a zimním procházkám. Kočárek má zateplený nánožník na hlubokou korbičku, sportovní sedák i autosedačku, součástí výbavy je také taška s termokapsou na uchování lahviček nebo jídla a pláštěnka. V teplejších dnech potom jistě využijete moskytiéru integrovanou v hluboké korbičce a stříšku s odvětráváním u sportovního sedáku. Kočárku nechybí ani nákupní košík a drobností navíc je držák na nápoje.

S hmotností okolo 14 kg nebude kočárek příliš velkou zátěží, o moc níže už se s kombinovanými modely ani nedostanete. Délka hluboké korbičky přesahuje 81 cm, což jistě potěší všechny rodiče větších miminek. Při složení dosáhnete rozměrů kočárku 61x87x35 cm, u rozloženého zůstává šířka stejná, na délku má 102 cm a na výšku 118 cm.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

36/81

Závěr

Dominantní stránkou kočárku Noordi Fjordi je zejména jeho výbava, která z něj dělá vynikající model na procházky v chladném počasí. Kočárek je zateplený, voděodolný, každá nástavba má vlastní nánožník a v přebalovací tašce najdete i termokapsu. Skvěle vám ovšem poslouží i v létě, díky moskytiéře a prvkům s odvětráváním. Co se týče základních parametrů, kočárek potěší gelovými koly, je dostatečně přizpůsobitelný (opěrka zad, podnožník, madlo) i bezpečný (pětibodový bezpečnostní pás, madlo, brzda). Můžeme jej proto doporučit takřka každému.

Pokud by vás zajímala i nějaká jiná alternativa, k zajímavě vybaveným kočárkům patří také model Inglesina Aptica 4v1 2018, který se zároveň pyšní nosností až 22 kg.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Noordi Fjordi SP 3v1 2018
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla výběrem kombinovaných kočárků. Ví, že jejich nákupem můžete zabít několik much jednou ranou. Zároveň poradí, pro koho bude lepší pořizovat sportovní kočárek a autosedačku zvlášť. Zná rozdělení kočárků podle druhů kol a ví, jaké funkce by měl kočárek mít. Dále pro vás zpracovala téma dětských nosítek, bezkontakních teploměrů nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Noordi Fjordi SP 3v1 2018

Noordi Fjordi SP 3v1 2018

20 000 Kč Orientační cena