Recenze a porovnání Raf-pol Largo 2018 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Raf-pol Largo 2018

Klady a zápory

  • Dvě tuhosti odpružení
  • Plná výbava
  • Vyšší hmotnost
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zajímavostí kočárku Raf-pol Largo je dvojí nastavení odpružení, respektive jeho tuhosti, a to díky otevřenému či zavřenému pérování. To je poměrně neobvyklá možnost a přijde vhod, pokud nevíte jistě, jaké odpružení pro vás a dítě bude nejpohodlnější. Tento kočárek je k dostání v dvojkombinaci, v případě zájmu k němu můžete přikoupit i autosedačku, adaptér na ni bývá ve výbavě kočárku. Kola kočárku Raf-pol jsou nafukovací, což je poměrně populární varianta, která obstojí i v horším terénu. Nevýhodou je pouze riziko propíchnutí, to naopak nehrozí například u pěnových kol. Přední kola jsou zatáčení a vybavená aretací, kterou oceníte při rychlejším pohybu s kočárkem, kdy vám nebude zbytečně ujíždět do stran. K zabrzdění kočárku potom poslouží centrální brzda v zadní části. S tou se u kočárků setkáme nejčastěji, druhou populární variantou je ruční brzda na madle, tu ale tento model nemá. Pro pohodlnou manipulaci s kočárkem se neobejdete bez výškově nastavitelného madla, samozřejmě tak nechybí ani v tomto případě.

Jelikož je kočárek Largo v dvojkombinaci, vybírat u něj můžete z hluboké korbičky a sportovního sedátka. Hluboká korbička má madlo k pohodlnému přenášení, takže dítě nemusíte budit vyndávání z kočárku. Matrace v hluboké korbičce je polohovatelná, což není u všech kočárků samozřejmostí. Běžnější už je polohovatelná zádová opěrka sportovního sedátka, která nemůže chybět ani tomuto modelu. Spolu s ní můžete podle vzrůstu dítěte nastavit i opěrku nohou, což je u kočárků poměrně běžné, ale ne samozřejmé. Sportovnímu sedátku nechybí ani pětibodový bezpečnostní pás, který je momentálně nejpopulárnějším řešením na trhu. Bezpečnost dítěte zvyšuje také odjímatelné madlo, které udrží na místě i starší neposedné dítě. Obě korbičky můžete umístit jak po, tak proti směru jízdy, s ohledem na věk a komfort dítěte. Většinou je tato možnost pouze u sportovního sedátka, kočárek je tedy poměrně variabilní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Raf-pol

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/85/40

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/95/115

Hmotnost (kg)

16

Příslušenství a rozměry

Spolu s kočárkem Raf-pol Largo získáte také výbavu do každého počasí, ve formě nánožníku, moskytiéry a pláštěnky. S kočárkem tak můžete vyrazit v teplých i chladných či deštivých dnech. Pro letní dny je navíc stříška hluboké korbičky vybavená odvětrávací stříškou. U kombinovaných kočárků je tato výbava obvyklá, někdy ale mohou některé prvky chybět a je potřeba je dokoupit. Většina kombinovaných kočárků je vybavená také  taškou na přebalovací potřeba a nákupním košíkem ve spodní části kočárku, tento model není výjimkou.

V rozloženém stavu měří kočárek Largo 60 cm na šířku, 95 cm na délku a 115 cm na výšku. Při složení získáte 60 cm šířky, 85 cm délky a 40 cm výšky, což jsou poměrně obvyklé rozměry a neměl by být problém kočárek pohodlně uskladnit nebo naložit do kufru auta. Výhodou tohoto modelu je rozměrná hluboká korbička, na délku měří 80 cm, na šířku 36 cm a její výška je 20 cm. Často mají hluboké korbičky kombinovaných kočárků délku 75 a méně cm, ze které dítě velmi rychle vyroste. Sportovní sedátko je také jedno z prostornějších v našem porovnání, sezení tak bude pohodlné i pro větší děti. Hmotnost 16 kg je jedna z nejvyšších v našem porovnání, pro kombinované kočárky ale není nijak neobvyklá. Doporučujeme na ni ovšem pamatovat zejména pokud budete často využívat veřejnou dopravu nebo s kočárkem zdolávat schody.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

36/80/20

Závěr

Zajímavým prvkem kočárku Raf-pol Largo 2018 jsou dvě tuhosti odpružení, mezi kterými můžete volit podle vlastních preferencí. Díky nafukovacím kolům s aretací a centrální brzdou tento kočárek zdolá jak městský chodník, tak náročnější terén. Nevýhodou je snad jen riziko propíchnutí kol. Výbavě kočárku nemáme co vytknout, tento model je perfektně vybavený do každého počasí. Co se týče korbiček, obě jsou polohovatelné, použitelné po i proti směru jízdy  a potěší svou prostorností. Pokud bychom měli zmínit nějaké negativum, bude jím hmotnost kočárku, která sice není nijak neobvyklá, při přenášení kočárku s dítětem ji ale pocítíte. Pokud by vás zajímala o pár kilogramů lehčí varianta, můžeme vám doporučit kočárek Moon Nuova City 2018.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Raf-pol Largo 2018
Eliška nasbírala za dlouhou dobu působení v naší redakci množství hodnotných zkušeností se srovnáváním produktů, které už více než tři roky uplatňuje také u výběru kočárků v dvojkombinaci. Čtenářům srozumitelně vysvětlí mimo jiné, jak kočárek v dvojkombinaci vybírat, co od kombinovaných modelů očekávat a jak si pohlídat míru bezpečnosti a komfortu vybraného modelu. Současně s kočárky v dvojkombinaci Eliška zpracovala také kategorii sportovních kočárků a modelů v trojkombinaci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Raf-pol Largo 2018

Raf-pol Largo 2018

5 500 Kč Orientační cena