Menu

Recenze a srovnání Raf-pol White Lux 2016

Klady a zápory

  • Variabilita
  • Vyšší hmotnost
6 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek od značky Raf-pol se nejčastěji prodává jako dvojkombinace, v případě zájmu k němu můžete přikoupit i autosedačku a získat tak trojkombinaci. Všechna čtyři kola jsou nafukovací, dvě přední potom také otočná s možností aretace. Podvozek s centrální brzdou je také odpružený, takže tlumí nerovnosti terénu a umožňuje s kočárkem lehce houpat.

U tohoto kočárku není problém jak hlubokou korbičku, tak sportovní sedátko, upevnit po i proti směru jízdy. Dítě se tak může dívat na rodiče nebo okolo sebe, podle toho, co je mu příjemnější. U sportovního sedátka můžete měnit polohu opěrky zad i opěrky nohou, nastavitelnou opěrku hlavičky má také hluboká korbička, kterou můžete i libovolně přenášet. Ani u živějšího dítěte se díky pětibodovému bezpečnostnímu pásu a ochrannému madlu nemusíte bát jeho vypadnutí z kočárku. Pozitivní tečkou, která dotahuje kategorii základních parametrů, je nastavitelná rukojeť kočárku, díky které se bude dobře vozit drobnějším i vyšším osobám bez rozdílu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Raf-pol

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/85/40

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/115/95

Hmotnost (kg)

16

Příslušenství a rozměry

Kočárek White Lux můžete vytáhnout do nejrůznějšího počasí, součástí výbavy je totiž nánožník na hlubokou i sportovní verzi, který udrží vaše dítě v teple. Potěší také pláštěnka a moskytiéra, kočárek zkrátka obstojí v jakémkoliv ročním období. Potřeby pro miminko snadno uložíte do prostorné tašky, která se dá zavěsit na madlo kočárku. Součástí modelu je také nákupní košík ve spodní části, podle některých uživatelů má ale při větším zatížení tendenci drhnout o přední kola.

Pokud plánujete převážet kočárek White Lux v autě, určitě jsou pro vás podstatné rozměry složeného modelu. Ten na šířku měří 60 cm, na délku 40 cm a na výšku 85 cm. Při rozložení získáte 60 cm šířky, 95 cm délky a 115 cm výšky. Hluboká korbička má potom délku 80 cm, šířku 36 cm a výšku 20 cm. U sportovního sedátka je výška opěrky 48 cm, délka sedátka 26 cm a šířka 34 cm. Hmotnost kočárku se pohybuje okolo 16 kg, což není zrovna nejméně, u dvojkombinací ale nejde ani o nijak dramaticky vysokou hmotnost.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

36/80/20

Závěr

Dvojkombinaci Raf-pol White Lux 2016 ocení uživatelé, kteří hledají vše potřebné v jednom, ale nepotřebují autosedačku. Kočárku totiž nechybí hluboká korbička, sportovní sedátko, otočná kola, brzda ani bezpečnostní pás. Spolu s výbavou ve které najdete tašku, nánožník, pláštěnku a moskytiéru mu tak opravdu nic nechybí. Nevýhodou může být trochu vyšší hmotnost, u modelu s hlubokou korbičkou ale bývá běžná. Pokud hledáte produkt se skvělým poměrem kvality a ceny, můžeme vám tento kočárek doporučit. Kdyby vás ovšem zajímal ještě cenově dostupnější produkt, můžete zvážit například model TecTake 3v1.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Raf-pol White Lux 2016
Kateřina si jako dvojnásobná máma prošla výběrem několika kočárků a ví, že kombinované kočárky mají svá specifika. Umí vysvětlit, proč jejich nákupem můžete ušetřit a zároveň poradí, na které parametry se při výběru zaměřit. Dále zpracovala například kategorii šátků na nošení dětí nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Raf-pol White Lux 2016

Raf-pol White Lux 2016

6 600 Kč Orientační cena