Recenze a porovnání Raf-pol White Lux 2016 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Raf-pol White Lux 2016

Klady a zápory

  • Variabilita
  • Vyšší hmotnost
6 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek od značky Raf-pol se nejčastěji prodává jako dvojkombinace, v případě zájmu k němu můžete přikoupit i autosedačku a získat tak trojkombinaci. Všechna čtyři kola jsou nafukovací, dvě přední potom také otočná s možností aretace. Podvozek s centrální brzdou je také odpružený, takže tlumí nerovnosti terénu a umožňuje s kočárkem lehce houpat.

U tohoto kočárku není problém jak hlubokou korbičku, tak sportovní sedátko, upevnit po i proti směru jízdy. Dítě se tak může dívat na rodiče nebo okolo sebe, podle toho, co je mu příjemnější. U sportovního sedátka můžete měnit polohu opěrky zad i opěrky nohou, nastavitelnou opěrku hlavičky má také hluboká korbička, kterou můžete i libovolně přenášet. Ani u živějšího dítěte se díky pětibodovému bezpečnostnímu pásu a ochrannému madlu nemusíte bát jeho vypadnutí z kočárku. Pozitivní tečkou, která dotahuje kategorii základních parametrů, je nastavitelná rukojeť kočárku, díky které se bude dobře vozit drobnějším i vyšším osobám bez rozdílu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Raf-pol

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/85/40

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/115/95

Hmotnost (kg)

16

Příslušenství a rozměry

Kočárek White Lux můžete vytáhnout do nejrůznějšího počasí, součástí výbavy je totiž nánožník na hlubokou i sportovní verzi, který udrží vaše dítě v teple. Potěší také pláštěnka a moskytiéra, kočárek zkrátka obstojí v jakémkoliv ročním období. Potřeby pro miminko snadno uložíte do prostorné tašky, která se dá zavěsit na madlo kočárku. Součástí modelu je také nákupní košík ve spodní části, podle některých uživatelů má ale při větším zatížení tendenci drhnout o přední kola.

Pokud plánujete převážet kočárek White Lux v autě, určitě jsou pro vás podstatné rozměry složeného modelu. Ten na šířku měří 60 cm, na délku 40 cm a na výšku 85 cm. Při rozložení získáte 60 cm šířky, 95 cm délky a 115 cm výšky. Hluboká korbička má potom délku 80 cm, šířku 36 cm a výšku 20 cm. U sportovního sedátka je výška opěrky 48 cm, délka sedátka 26 cm a šířka 34 cm. Hmotnost kočárku se pohybuje okolo 16 kg, což není zrovna nejméně, u dvojkombinací ale nejde ani o nijak dramaticky vysokou hmotnost.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

36/80/20

Závěr

Dvojkombinaci Raf-pol White Lux 2016 ocení uživatelé, kteří hledají vše potřebné v jednom, ale nepotřebují autosedačku. Kočárku totiž nechybí hluboká korbička, sportovní sedátko, otočná kola, brzda ani bezpečnostní pás. Spolu s výbavou ve které najdete tašku, nánožník, pláštěnku a moskytiéru mu tak opravdu nic nechybí. Nevýhodou může být trochu vyšší hmotnost, u modelu s hlubokou korbičkou ale bývá běžná. Pokud hledáte produkt se skvělým poměrem kvality a ceny, můžeme vám tento kočárek doporučit. Kdyby vás ovšem zajímal ještě cenově dostupnější produkt, můžete zvážit například model TecTake 3v1.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Raf-pol White Lux 2016
Eliška Srncová nasbírala za dlouhou dobu působení v naší redakci množství hodnotných zkušeností se srovnáváním produktů, které už více než tři roky uplatňuje také u výběru kočárků v dvojkombinaci. Čtenářům srozumitelně vysvětlí mimo jiné, jak kočárek v dvojkombinaci vybírat, co od kombinovaných modelů očekávat a jak si pohlídat míru bezpečnosti a komfortu vybraného modelu. Současně s kočárky v dvojkombinaci Eliška zpracovala také kategorii sportovních kočárků a modelů v trojkombinaci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Raf-pol White Lux 2016

Raf-pol White Lux 2016

6 600 Kč Orientační cena