Menu

Recenze a srovnání Riko Basic Pastel 2v1

71,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Kočárky dvojkombinace

Klady

  • Funkce kolébky
  • Taška na rukojeť
  • Odvětrávání ve stříšce

Zápory

  • Chybí pláštěnka
  • Chybí moskytiéra
  • Riziko propíchnutí kola
8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek značky Riko patří do kategorie dvojkombinací, jde tedy o model, kde k podvozku dostanete hlubokou korbu a sportovní sedátko. Základem tohoto modelu jsou čtyři nafukovací kola. S nafukovacími koly můžete vyrazit i do horšího terénu, na rozdíl například od kol plastových, nevýhodou ovšem je riziko propíchnutí, kterému se naopak vyhnete třeba u terénních kol. Přední dvě kola jsou zatáčecí, ale nechybí jim ani aretace, kterou využijete třeba v horším terénu, kdy mají kolečka tendenci různě uhýbat. Stejně tak je na hrbolaté cestě neodmyslitelným prvkem výbavy odpružení. Pořádný kočárek se neobejde bez brzdy, ta je u tohoto modelu centrální, v některých případech mají kočárky i ruční brzdu, většinou se ale objevuje spíše u sportovních variant.

Hluboká korbička modelu je přenosná, navíc má také zaoblenou spodní stranu a můžete ji tak využít i jako kolíbku. Pokud se zaměříme na sportovní sedátko kočárku Riko, nemáme mu v podstatě co vytknout. Sedátko můžete posadit po i proti směru jízdy, podle preferencí vašich a vašeho dítěte. Pro dostatečnou bezpečnost je vybavené pětibodovým bezpečnostním pásem a bezpečnostním madlem, které udrží v kočárku i rozvernější dítě. Pro pohodlí dítěte můžete polohovat jak opěrku zad, tak podnožník sedátka. Obojí jde sklopit až do úplného lehu, dítě si tak v kočárku může i zdřímnout. Nakonec můžete svým potřebám přizpůsobit i výšku rukojeti kočárku, vozit tak může libovolný člen rodiny, bez nepohodlného hrbení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riko

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

59/92/31

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

90/59/101

Hmotnost (kg)

15

Příslušenství a rozměry

Pro začátek zmíníme, čeho se u kočárku Riko na rozdíl od některých konkurentů nedočkáte. Je to pláštěnka a moskytiéra, obojí lze ale poměrně snadno dokoupit a ochrana před deštěm či nepříjemným hmyzem tak nemusí zůstat vašemu dítěti odepřena. O něco lépe je kočárek vybavených do parných dnů, nechybí mu okénko ve stříšce, kterým můžete dítě nejen zkontrolovat, aniž byste museli kočárek obcházet, ale také funguje jako ventilace. Pro chladné počasí má potom nánožník. Pokud chcete s kočárkem vyrazit na nákupy nebo na delší procházku, jistě vám přijde vhod nákupní košík ve spodní části modelu, navíc dostanete také sladěnou tašku na rukojeť, což nebývá zrovna samozřejmost.

V tabulce se můžete podívat na rozměry kočárku. Ty jsou poměrně standardní, to samé platí pro hmotnost 15 kg,která je pro dvojkombinace poměrně běžná. Přesto se najdou i lehčí kočárky, s hmotností okolo 13 kg.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Odvětrávání hluboké korbičky

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

36/76/21

Závěr

Kočárek Riko Basic Pastel 2v1 představuje skvělý poměr ceny a výkonu a při našem hodnocení jsme mu prakticky neměli co vytknout. Samozřejmě existují i o něco lehčí kočárky či modely s pestřejší výbavou, obecně si ale tento kočárek vede ve všech ohledech velice dobře. Díky nafukovacím kolům, odpružení a aretaci je vhodný jak do města, tak do horšího terénu. Potěší průzorem ve stříšce či taškou na rukojeť a z výbavy postrádá jen méně obvyklé prvky, jako je pláštěnka či moskytiéra. Můžeme jej tak doporučit všem, kteří hledají kvalitu za dostupnou cenu. Pokud ovšem pátráte po ještě o něco lepším modelu, za zvážení stojí například kočárek Cybex Balios S s nosností 17 kg a terénními koly.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riko Basic Pastel 2v1 | Hodnocení: 71,5 %
Kateřina si jako dvojnásobná máma prošla výběrem několika kočárků a ví, že kombinované kočárky mají svá specifika. Umí vysvětlit, proč jejich nákupem můžete ušetřit a zároveň poradí, na které parametry se při výběru zaměřit. Dále zpracovala například kategorii šátků na nošení dětí nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Riko Basic Pastel 2v1

Riko Basic Pastel 2v1

8 000 Kč Orientační cena