Menu

Recenze a srovnání Ardes 353

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických kamen

  • Srovnatelný výkon s dražšími elektrickými modely
  • Malé rozměry
  • Dobrá cena
  • Vyšší hlučnost
  • Pouze pro lokální vytápění
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Italská kamna Ardes 353 potěší dobrým výkonem ve srovnání s dražšími modely, proto jej také doporučujeme v kategorii poměru ceny a výkonu. Produkt seženete za necelé tři tisíce korun. Musíte ale myslet na to, že je provoz kamen na elektřinu nákladnější, než co se týče plynových a modelů na dřevo a dřevěné brikety.

Při pořizování výrazně levnějších elektrických krbových kamen však musíte počítat s tím, že se svým výkonem nevyrovnají kamnům na dřevo či dřevěné brikety. Jejich výhoda je ale větší čistota a bezpečnost.

Tato kamna jsou vhodná spíš jako doplňkový zdroj tepla. Maximální výkon je těsně pod dva tisíce kilowattů za hodinu, takže se hodí do malých nízkoenergetických a dobře izolovaných bytů nebo na vytopení menší místnosti ve starším a hůř odizolovaném domě. Výhoda je, že prostor vytopí velmi rychle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Ardes
Výkon (kW/hod) 1,95
Typ paliva Elektřina
Hmotnost (kg) 12,4
Materiál Neuvedeno
Výška (cm) 59
Šířka (cm) 47
Hloubka (cm) 32
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 31
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 16
Výměník Ne

Design a funkce

Italská firma Ardes dodává tento model kamen v černém provedení. Zajímavá je věrná imitace ohně a hořících rozžhavených uhlíků. Uživatel má možnost dvou nastavení – efekt reálného plamene bez ohřevu nebo s ohřevem. Součástí je také nastavitelný termostat a ochrana proti přehřátí pro vyšší bezpečnost.

Kamna se jednoduše připojí do klasické zásuvky. Jsou snadno přenosná, protože váží jen lehce přes dvanáct kilogramů. Malé rozměry (59 x 47 x 32 centimetrů) vám zajistí, že kamna Ardes 353 můžete umístit prakticky kamkoliv a vždy zapadnou do interiéru.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé těchto kamen Ardes vyzdvihují právě malou velikost, dobrou manipulaci a dekorativní funkci autentické napodobeniny plamene. Často se však shodují na tom, že jsou kamna při ohřevu i pouhé imitaci ohně hlučnější.

Závěr

Kamna Ardes 353 disponují výborným poměrem cena/výkon. Za necelé tři tisíce korun získáte přístroj s téměř dvěma kilowatty výkonu. I tak ale dávejte pozor, tyto hodnoty ani zdaleka nedosahují síle krbových kamen na dřevo a dřevěné brikety. Ta jsou sice výkonnější, ale zároveň výrazně dražší.

Výrobek se proto hodí spíš jako vedlejší tepelný zdroj v malých místnostech v nezateplených budovách, případně dokáže vyhřát dobře zateplený nízkoenergetický malý byt.

Výhodou zařízení jsou malé rozměry a nízká váha, díky čemuž se dá umístit prakticky kamkoliv bez předchozích stavebních úprav. Pěkná je také věrná imitace hořících polen a rozžhavených uhlíků.

Jestliže chcete topit elektrickými kamny, ale trváte na vysoké kvalitě, za kterou jste ochotní si připlatit, doporučujeme německá kamna Klarstein Port Blockhouse, která nabízí srovnatelný a regulovatelný maximální výkon. Pokud vám naopak stačí trochu nižší výkon a chcete pár stovek ušetřit, podívejte se na další model italské značky Ardes (model Ardes 350).

2 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ardes 353

Ardes 353

2 900 Kč Orientační cena