Menu

Recenze a srovnání Asist AE7HPB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kamen

  • Nízká cena
  • Bez výrazného zápachu plynu
  • Nastavitelné stupně výkonu
  • Nenabízí pohled do plamenů
  • Není dekorativní
  • Pouze doplňkový zdroj tepla
2 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud chcete ušetřit na pořizovací ceně plynových kamen a zároveň mít dobrý výkon, jednou z variant, kterou můžete zvolit, je Asist AE7HPB s cenou okolo dvou a půl tisíc korun.

Malá kamna Asist AE7HPB spalují propan-butan z běžné desetikilogramové lahve. Maximální výkon přístroje je přes čtyři kilowatty za hodinu, což znamená, že se jedná o doplňkový zdroj tepla.

Kamna je vhodné používat v zateplené nízkoenergetické budově. V takovém případě zvládnou ohřát místnost či malý byt s užitným prostorem téměř sedmdesát metrů čtverečních. Pokud se je chystáte umístit ve starším domě, pomůžou vám vytopit přibližně poloviční prostor. Kamna využijete zejména pro vytopení místností na chatě či chalupě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Asist
Výkon (kW/hod) 4,2
Typ paliva Plyn
Hmotnost (kg) 13
Materiál Neuvedeno
Výška (cm) 77
Šířka (cm) 38
Hloubka (cm) 46
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 67
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 34
Výměník Ne

Design a funkce

Design kamen Asist AE7HPB na první pohled příliš nezaujme. Díky poměrně malým rozměrům je ale můžete celkem dobře schovat v interiéru. Jsou lehká, váží pouze třináct kilogramů, takže s nimi dokážete jednoduše manipulovat. Výška topidla je téměř osmdesát centimetrů, šířka osmatřicet a hloubka šestačtyřicet, což odpovídá průměrným rozměrů kamen na trhu.

Výhodou je třístupňový nastavitelný výkon, který měníte regulačním knoflíkem – 1,5, 2,8 a 4,2 kilowattů. Výkon kamen tedy můžete upravovat podle velikosti místnosti, kterou chcete vytápět.

Kamna disponují termopojistkou proti přehřátí a bezpečnostním spínačem při naklonění přístroje. Mají zabudovaný vypínač, skříň pro zabudování propan-butanové lahve pro snadnější manipulaci a lepší estetický dojem, ochrannou mřížku i pojezdová kolečka.

Hodnocení dalších uživatelů

U tohoto modelu se bohužel nemůžete těšit z idylického pohledu na plápolající oheň. Uživatelé na kamnech oceňují například nízkou pořizovací cenu a to, že při provozu nejsou cítit po plynu.

Závěr

Plynová kamna Asist AE7HPB jsou levnou variantou pro vytápění malých bytových prostorů. Za cenu pod dva a půl tisíce získáte malého pomocníka s výkonem přes čtyři kilowatty. Ten vám pomůže vytopit malý dobře izolovaný byt nebo například jednu větší místnost ve starším domě nebo na chalupě. Velkou výhodou je snadná manipulace a nízká váha zařízení (třináct kilogramů). Využijete také možnost přepínání mezi třemi stupni výkonu od 1,5 přes 2,8 až po maximální výkon 4,2 kilowattů za hodinu.

Jestliže trváte na vytápění plynem, hledáte výkonnější model a zároveň nehledíte na cenu produktu, podívejte se například na plynová kamna Balsa 100 G od nizozemské společnosti Wanders. Pokud hledáte jiný produkt v podobné cenové kategorii, doporučujeme si v našem výběru prohlédnout i model Meva Relax.

2 200 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Asist AE7HPB

Asist AE7HPB

2 200 Kč Orientační cena