Recenze a porovnání Asist AE7HPB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Asist AE7HPB

Klady

  • Nízká cena
  • Bez výrazného zápachu plynu
  • Nastavitelné stupně výkonu

Zápory

  • Nenabízí pohled do plamenů
  • Není dekorativní
  • Pouze doplňkový zdroj tepla
2 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud chcete ušetřit na pořizovací ceně plynových kamen a zároveň mít dobrý výkon, jednou z variant, kterou můžete zvolit, je Asist AE7HPB s cenou okolo dvou a půl tisíc korun.

Malá kamna Asist AE7HPB spalují propan-butan z běžné desetikilogramové lahve. Maximální výkon přístroje je přes čtyři kilowatty za hodinu, což znamená, že se jedná o doplňkový zdroj tepla.

Kamna je vhodné používat v zateplené nízkoenergetické budově. V takovém případě zvládnou ohřát místnost či malý byt s užitným prostorem téměř sedmdesát metrů čtverečních. Pokud se je chystáte umístit ve starším domě, pomůžou vám vytopit přibližně poloviční prostor. Kamna využijete zejména pro vytopení místností na chatě či chalupě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Asist

Výkon (kW/hod)

4,2

Typ paliva

Plyn

Hmotnost (kg)

13

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

38

Hloubka (cm)

46

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

67

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

34

Výměník

Ne

Design a funkce

Design kamen Asist AE7HPB na první pohled příliš nezaujme. Díky poměrně malým rozměrům je ale můžete celkem dobře schovat v interiéru. Jsou lehká, váží pouze třináct kilogramů, takže s nimi dokážete jednoduše manipulovat. Výška topidla je téměř osmdesát centimetrů, šířka osmatřicet a hloubka šestačtyřicet, což odpovídá průměrným rozměrů kamen na trhu.

Výhodou je třístupňový nastavitelný výkon, který měníte regulačním knoflíkem – 1,5, 2,8 a 4,2 kilowattů. Výkon kamen tedy můžete upravovat podle velikosti místnosti, kterou chcete vytápět.

Kamna disponují termopojistkou proti přehřátí a bezpečnostním spínačem při naklonění přístroje. Mají zabudovaný vypínač, skříň pro zabudování propan-butanové lahve pro snadnější manipulaci a lepší estetický dojem, ochrannou mřížku i pojezdová kolečka.

Hodnocení dalších uživatelů

U tohoto modelu se bohužel nemůžete těšit z idylického pohledu na plápolající oheň. Uživatelé na kamnech oceňují například nízkou pořizovací cenu a to, že při provozu nejsou cítit po plynu.

Závěr

Plynová kamna Asist AE7HPB jsou levnou variantou pro vytápění malých bytových prostorů. Za cenu pod dva a půl tisíce získáte malého pomocníka s výkonem přes čtyři kilowatty. Ten vám pomůže vytopit malý dobře izolovaný byt nebo například jednu větší místnost ve starším domě nebo na chalupě. Velkou výhodou je snadná manipulace a nízká váha zařízení (třináct kilogramů). Využijete také možnost přepínání mezi třemi stupni výkonu od 1,5 přes 2,8 až po maximální výkon 4,2 kilowattů za hodinu.

Jestliže trváte na vytápění plynem, hledáte výkonnější model a zároveň nehledíte na cenu produktu, podívejte se například na plynová kamna Balsa 100 G od nizozemské společnosti Wanders. Pokud hledáte jiný produkt v podobné cenové kategorii, doporučujeme si v našem výběru prohlédnout i model Meva Relax.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asist AE7HPB
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž nová témata nedělají problém, jelikož ráda zkoumá nové informace, které vám následně předá. U tématu plynových krbových kamen vám prozradí, jaký je ideální výkon, jaké mají výhody a nevýhody, jaké jsou náklady na vytápění plynem a v jaké cenové kategorii se tato kamna pohybují. Kromě plynových kamen se také věnovala těm elektrickým a na dřevo, díky čemuž vám poskytne srovnání různých typů kamen.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asist AE7HPB

Asist AE7HPB

2 100 Kč Orientační cena