Menu

Recenze a srovnání Karma Decore ZP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kamen

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Dobrý výkon a účinnost spalování
  • Možnost pozorovat plameny
  • Moderní vzhled
  • Vysoká cena
  • Nadstandardní hmotnost
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
94 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krbová kamna na plyn sice obecně nedosahují takové popularity a výkonu, jako je tomu v případě modelů spalujících dřevo, avšak někdy neexistuje lepší řešení. Plynová kamna Karma Decore ZP se dají označit za luxusní zboží, odpovídá tomu také cenovka, která je vyšší v rámci srovnání v kategorii (listopad 2020). Na druhou stranu, v této skupině nabízí dobré parametry výkonu, konkrétně 5 kW za hodinu. Tato hodnota už vystačí v případě menšího dobře zatepleného domku nebo bytu s výměrou obytné plochy okolo 80 m2. U starších budov, kde často uniká dost tepla, tato hodnota může klesnout až někam k polovině, tedy 40 m2. Deklarovaná účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

U těchto plynových kamen už je potřeba počítat před koupí také s určitou stavební připraveností místa, kde tento model bude stát. Hmotnost kamen totiž přesahuje 150 kilogramů, v potaz je nutné brát i vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm.

Parametr Tento produkt
Výrobce Karma
Výkon (kW/hod) 5
Typ paliva Plyn
Hmotnost (kg) 155
Účinnost (%) 82
Materiál Ocel, granit, sklo
Výška (cm) 125,5
Šířka (cm) 63
Hloubka (cm) 35,8
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 80
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 40
Výměník Ne
Průměr kouřovodu (mm) 80

Design a funkce

Karma Decore ZP jsou kamna provedená v moderním stylu a tmavé barvě. jako výrobní materiál byla použitá ocel, dále granit a sklo.

Co se týče rozměrů, jde o poměrně velká kamna, na výšku mají přes 125 cm, šířka je 63 cm a hloubka mírně přes 35 cm.

Závěr

Karma Decore ZP jsou kvalitní plynová krbová kamna s moderním černým vzhledem, avšak zájemce musí počítat s poměrně vysokou cenovkou. Za ni ale dostane celkem slušný výkon 5 kW/hod, který vyhřeje přibližně 80 m2 plochy v izolované novostavbě. U starších staveb hodnota klesá i k polovině, pokud dochází k únikům tepla. Materiálem pro výrobu byla zvolena ocel společně s granitem a sklem. Celková hmotnost je nadstandardních 155 kg, s čímž se musí počítat při manipulaci i výběru místa. S tím souvisí také nutnost zajistit vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm. Účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

Pokud sháníte opravdu plnohodnotná krbová kamna na plyn, ale chcete ušetřit, zkuste se podívat na model Karma Intelligence ZP od stejného výrobce. Jestli vám jde pouze o základní vytápění nebo temperování, může vám stačit topidlo Meva Relax.

94 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karma Decore ZP

Karma Decore ZP

94 000 Kč Orientační cena