Menu

Recenze a srovnání Karma Decore ZP

Vítěz srovnání v kategorii Plynová krbová kamna

Klady

  • Dobrý výkon a účinnost spalování
  • Možnost pozorovat plameny
  • Moderní vzhled
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nadstandardní hmotnost
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
109 300 Kč Orientační cena

Souhrnné parametry

Krbová kamna na plyn sice obecně nedosahují takové popularity a výkonu, jako je tomu v případě modelů spalujících dřevo, avšak někdy neexistuje lepší řešení. Plynová kamna Karma Decore ZP se dají označit za luxusní zboží s moderním designem, odpovídá tomu také cenovka, která je vyšší v rámci srovnání v kategorii (listopad 2020). Odměnou je ale účinné spalování s možností pohledu do reálných plamenů.

Hodnocení základních parametrů

Pokud odhlédneme od vyšší ceny, kamna v rámci této skupiny nabízí dobré parametry výkonu, konkrétně 5 kW za hodinu. Tato hodnota už vystačí v případě menšího dobře zatepleného domku nebo bytu s výměrou obytné plochy okolo 80 m2. U starších budov, kde často uniká dost tepla, tato hodnota může klesnout až někam k polovině, tedy 40 m2. Deklarovaná účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

U těchto plynových kamen už je potřeba počítat před koupí také s určitou stavební připraveností místa, kde tento model bude stát. Hmotnost kamen totiž přesahuje 150 kilogramů, v potaz je nutné brát i vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karma

Výkon (kW/hod)

5

Typ paliva

Plyn

Hmotnost (kg)

155

Účinnost (%)

82

Materiál

Ocel, granit, sklo

Výška (cm)

125,5

Šířka (cm)

63

Hloubka (cm)

35,8

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

80

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

40

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Ne

Průměr kouřovodu (mm)

80

Hodnocení designu a funkcí

Karma Decore ZP jsou kamna provedená v moderním stylu a tmavé barvě. jako výrobní materiál byla použitá ocel, dále granit a sklo. Co se týče rozměrů, jde o poměrně velká kamna, na výšku mají přes 125 cm, šířka je 63 cm a hloubka mírně přes 35 cm.

Hlavní klady a zápory

Největším benefitem těchto plynových kamen je slušný výkon v rámci dané kategorie produktů. S tím se pojí i nadstandardní účinnost spalování a tím i šetření nákladů. Někoho může přesvědčit i moderní vzhled nebo možnost sledovat plameny. Největším negativem je naopak velmi vysoká pořizovací cena a také vyšší hmotnost, která si žádá potřebnou stavební připravenost místnosti. Stavební úpravy si žádá také instalace kouřovodu, s čímž musí uživatel dopředu počítat.

Závěr

Karma Decore ZP jsou kvalitní plynová krbová kamna s moderním černým vzhledem, avšak zájemce musí počítat s poměrně vysokou cenovkou. Za ni ale dostane celkem slušný výkon 5 kW/hod, který vyhřeje přibližně 80 m2 plochy v izolované novostavbě. U starších staveb hodnota klesá i k polovině, pokud dochází k únikům tepla. Materiálem pro výrobu byla zvolena ocel společně s granitem a sklem. Celková hmotnost je nadstandardních 155 kg, s čímž se musí počítat při manipulaci i výběru místa. S tím souvisí také nutnost zajistit vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm. Účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

Pokud sháníte opravdu plnohodnotná krbová kamna na plyn, ale chcete ušetřit, zkuste se podívat na model Karma Intelligence ZP od stejného výrobce. Jestli vám jde pouze o základní vytápění nebo temperování, může vám stačit topidlo Meva Relax.

109 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Karma Decore ZP
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž nová témata nedělají problém, jelikož ráda zkoumá nové informace, které vám následně předá. U tématu plynových krbových kamen vám prozradí, jaký je ideální výkon, jaké mají výhody a nevýhody, jaké jsou náklady na vytápění plynem a v jaké cenové kategorii se tato kamna pohybují. Kromě plynových kamen se také věnovala těm elektrickým a na dřevo, díky čemuž vám poskytne srovnání různých typů kamen.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karma Decore ZP

Karma Decore ZP

109 300 Kč Orientační cena