Recenze a porovnání Karma Decore ZP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Karma Decore ZP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kamen

Datum doporučení: Listopad 2020

90,2 % Celkové hodnocení
  • Dobrý výkon a účinnost spalování
  • Možnost pozorovat plameny
  • Moderní vzhled
  • Vysoká cena
  • Nadstandardní hmotnost
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
109 000 Kč Orientační cena

Souhrnné parametry

Krbová kamna na plyn sice obecně nedosahují takové popularity a výkonu, jako je tomu v případě modelů spalujících dřevo, avšak někdy neexistuje lepší řešení. Plynová kamna Karma Decore ZP se dají označit za luxusní zboží s moderním designem, odpovídá tomu také cenovka, která je vyšší v rámci srovnání v kategorii (listopad 2020). Odměnou je ale účinné spalování s možností pohledu do reálných plamenů.

Hodnocení základních parametrů

Pokud odhlédneme od vyšší ceny, kamna v rámci této skupiny nabízí dobré parametry výkonu, konkrétně 5 kW za hodinu. Tato hodnota už vystačí v případě menšího dobře zatepleného domku nebo bytu s výměrou obytné plochy okolo 80 m2. U starších budov, kde často uniká dost tepla, tato hodnota může klesnout až někam k polovině, tedy 40 m2. Deklarovaná účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

U těchto plynových kamen už je potřeba počítat před koupí také s určitou stavební připraveností místa, kde tento model bude stát. Hmotnost kamen totiž přesahuje 150 kilogramů, v potaz je nutné brát i vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karma

Výkon (kW/hod)

5

Typ paliva

Plyn

Hmotnost (kg)

155

Účinnost (%)

82

Materiál

Ocel, granit, sklo

Výška (cm)

125,5

Šířka (cm)

63

Hloubka (cm)

35,8

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

80

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

40

Výměník

Ne

Průměr kouřovodu (mm)

80

Hodnocení designu a funkcí

Karma Decore ZP jsou kamna provedená v moderním stylu a tmavé barvě. jako výrobní materiál byla použitá ocel, dále granit a sklo. Co se týče rozměrů, jde o poměrně velká kamna, na výšku mají přes 125 cm, šířka je 63 cm a hloubka mírně přes 35 cm.

Hlavní klady a zápory

Největším benefitem těchto plynových kamen je slušný výkon v rámci dané kategorie produktů. S tím se pojí i nadstandardní účinnost spalování a tím i šetření nákladů. Někoho může přesvědčit i moderní vzhled nebo možnost sledovat plameny. Největším negativem je naopak velmi vysoká pořizovací cena a také vyšší hmotnost, která si žádá potřebnou stavební připravenost místnosti. Stavební úpravy si žádá také instalace kouřovodu, s čímž musí uživatel dopředu počítat.

Závěr

Karma Decore ZP jsou kvalitní plynová krbová kamna s moderním černým vzhledem, avšak zájemce musí počítat s poměrně vysokou cenovkou. Za ni ale dostane celkem slušný výkon 5 kW/hod, který vyhřeje přibližně 80 m2 plochy v izolované novostavbě. U starších staveb hodnota klesá i k polovině, pokud dochází k únikům tepla. Materiálem pro výrobu byla zvolena ocel společně s granitem a sklem. Celková hmotnost je nadstandardních 155 kg, s čímž se musí počítat při manipulaci i výběru místa. S tím souvisí také nutnost zajistit vývod kouřovodu, který má průměr 80 mm. Účinnost spalování je v tomto případě slušných 82 %.

Pokud sháníte opravdu plnohodnotná krbová kamna na plyn, ale chcete ušetřit, zkuste se podívat na model Karma Intelligence ZP od stejného výrobce. Jestli vám jde pouze o základní vytápění nebo temperování, může vám stačit topidlo Meva Relax.

109 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Karma Decore ZP | Hodnocení: 90,2 %
Jakub Gulec se v naší redakci věnuje především technicky zaměřeným tématům. Sám pochází z rodinného domu a studuje stavební inženýrství, v problematice krbových kamen se proto dobře orientuje. V tomto článku vám například vysvětlí, jakým způsobem volit výkon kamen. Mimo jiné narazíte na jeho recenze také v kategoriích zaměřených na nářadí, jako jsou aku vrtačky, či třeba štípače dřeva, ale také u spotřebitelské elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karma Decore ZP

Karma Decore ZP

109 000 Kč Orientační cena