Recenze a porovnání Karma Intelligence ZP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Karma Intelligence ZP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kamen

Datum doporučení: Duben 2019

81,0 % Celkové hodnocení
  • Relativně nízká hmotnost
  • Možnost pozorovat plameny
  • Adekvátní výkon a dobrá účinnost
  • Vysoká cena
  • Horší akumulace tepla
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
68 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová krbová kamna Karma Intelligence ZP se řadí do kategorie těch výkonnějších a kvalitnějších v dané kategorii. S výkonem 5 kW za hodinu dokáže vytopit prostor o výměře 80 metrů čtverečních v dobře zateplené budově, ve starším nezatepleném domě pak přibližně poloviční prostor.

Ve srovnání s nejčastěji vyhledávanými krbovými kamny na dřevo a brikety se ale jedná o spíš menší výkon vhodný jako doplňkový zdroj tepla. Výrobce deklaruje účinnost spalování přes 82 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karma

Výkon (kW/hod)

5

Typ paliva

Plyn

Hmotnost (kg)

33

Účinnost (%)

82

Materiál

Plech, mastek

Výška (cm)

82,7

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

36,2

Barva

Antracit

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

80

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

40

Výměník

Ne

Průměr kouřovodu (mm)

80

Design a funkce

Tento model plynových krbových kamen má celkem standardní design, ničím vyloženě nevyčnívá a dobře splyne s prostředím příbytku. Je vyroben z plechu, horní deska je z mastku. Barva plechových častí je tmavá antracitová.

​Pozitivní parametr najdeme v případě hmotnosti. Vzhledem k tomu, že se nejedná o topidlo, ale opravdu plnohodnotná krbová kamna, váží přijatelných 33 kilogramů. Nejde tedy o velkou zátěž pro podlahu v případě, že tento produkt umístíte do patra. Kladem, který někteří zákazníci přivítají, je také příjemný pohled do hořících plamenů.

Rozměry zařízení jsou celkem běžné. Výška jen těsně přesahuje 82 centimetrů, ​šířka je 51 a hloubka přibližně 36 centimetrů. Průměr kouřovodu je pak 80 milimetrů.

Závěr

Karma Intelligence ZP jsou opravdu kvalitní plynová krbová kamna vhodná pro vytopení menších domů a bytů či jednotlivých místností. S výkonem okolo 5 kW za hodinu zvládne vytápět běžný prostor o výměře od 40 do 80 m2 podle úrovně zateplení. Pozitivem je opravdu nízká hmotnost 33 kg, takže nemusíte při instalaci řešit žádné zásadní stavební úpravy ani v případě, že kamna umístíte do patra. Lákavá je také představa sledování hořících plamenů, kterou tento model nabízí. Negativem pak zůstává poměrně vysoká cena.

Jestliže hledáte krbová kamna, která dokáží vyhřát o mnoho větší prostor, měli byste se zaměřit na výrobky spalující dřevo či brikety. ​Za slušnou cenu si můžete pořídit například velmi výkonný model Prity WD W24 TV.

68 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Karma Intelligence ZP | Hodnocení: 81,0 %
Jakub Gulec se v naší redakci věnuje především technicky zaměřeným tématům. Sám pochází z rodinného domu a studuje stavební inženýrství, v problematice krbových kamen se proto dobře orientuje. V tomto článku vám například vysvětlí, jakým způsobem volit výkon kamen. Mimo jiné narazíte na jeho recenze také v kategoriích zaměřených na nářadí, jako jsou aku vrtačky, či třeba štípače dřeva, ale také u spotřebitelské elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karma Intelligence ZP

Karma Intelligence ZP

68 500 Kč Orientační cena