Menu

Recenze a srovnání Karma Intelligence ZP

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Plynová krbová kamna

Datum doporučení: Duben 2019

  • Relativně nízká hmotnost
  • Možnost pozorovat plameny
  • Adekvátní výkon
  • Vysoká cena
  • Horší akumulace tepla
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
58 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová krbová kamna Karma Intelligence ZP se řadí do kategorie těch výkonnějších a kvalitnějších v dané kategorii. S výkonem 5 kW za hodinu dokáže vytopit prostor o výměře 80 metrů čtverečních v dobře zateplené budově, ve starším nezatepleném domě pak přibližně poloviční prostor.

Ve srovnání s nejčastěji vyhledávanými krbovými kamny na dřevo a brikety se ale jedná o spíš menší výkon vhodný jako doplňkový zdroj tepla.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Karma
Výkon (kW/hod) 5
Typ paliva Plyn
Hmotnost (kg) 33
Materiál Plech, mastek
Výška (cm) 82,7
Šířka (cm) 51
Hloubka (cm) 36,2
Barva Antracit
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 80
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 40
Výměník Ne
Průměr kouřovodu (mm) 120

Design a funkce

Tento model plynových krbových kamen má celkem standardní design, ničím vyloženě nevyčnívá a dobře splyne s prostředím příbytku. Je vyroben z plechu, horní deska je z mastku. Barva plechových častí je tmavá antracitová.

​Pozitivní parametr najdeme v případě hmotnosti. Vzhledem k tomu, že se nejedná o topidlo, ale opravdu plnohodnotná krbová kamna, váží přijatelných 33 kilogramů. Nejde tedy o velkou zátěž pro podlahu v případě, že tento produkt umístíte do patra. Kladem, který někteří zákazníci přivítají, je také příjemný pohled do hořících plamenů.

Rozměry zařízení jsou celkem běžné. Výška jen těsně přesahuje 82 centimetrů, ​šířka je 51 a hloubka přibližně 36 centimetrů. Průměr kouřovodu je pak 120 milimetrů.

Závěr

Karma Intelligence ZP jsou opravdu kvalitní plynová krbová kamna vhodná pro vytopení menších domů a bytů či jednotlivých místností. S výkonem okolo 5 kW za hodinu zvládne vytápět běžný prostor o výměře od 40 do 80 m2 podle úrovně zateplení. Pozitivem je opravdu nízká hmotnost 33 kg, takže nemusíte při instalaci řešit žádné zásadní stavební úpravy ani v případě, že kamna umístíte do patra. Lákavá je také představa sledování hořících plamenů, kterou tento model nabízí. Negativem pak zůstává poměrně vysoká cena.

Jestliže hledáte krbová kamna, která dokáží vyhřát o mnoho větší prostor, měli byste se zaměřit na výrobky spalující dřevo či brikety. ​Za slušnou cenu si můžete pořídit například velmi výkonný model Prity WD W24 TV.

58 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Karma Intelligence ZP

Karma Intelligence ZP

58 000 Kč Orientační cena