Recenze a srovnání Karma Intelligence ZP

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Plynová krbová kamna

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Nízká váha

Možnost pozorovat plameny

Zápory:

Vysoká cena

58 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Plynová krbová kamna Karma Intelligence ZP se řadí do kategorie těch výkonnějších a kvalitnějších v dané kategorii. S výkonem 5 kW za hodinu dokáže vytopit prostor o výměře 80 metrů čtverečních v dobře zateplené budově, ve starším nezatepleném domě pak přibližně poloviční prostor. 

Ve srovnání s nejčastěji vyhledávanými krbovými kamny na dřevo a brikety se ale jedná o spíš menší výkon vhodný jako doplňkový zdroj tepla.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Karma
Výkon (kW/hod)  5
Typ paliva  Plyn
Hmotnost (kg)  33
Materiál  Plech, mastek
Výška (cm) 82,7
Šířka (cm) 51
Hloubka (cm) 36,2
Barva Antracit
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)   80
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)  40
Výměník  Ne
Průměr kouřovodu (mm)  120

Design a funkce

Tento model plynových krbových kamen má celkem standardní design, ničím vyloženě nevyčnívá a dobře splyne s prostředím příbytku. Je vyroben z plechu, horní deska je z mastku. Barva plechových častí je tmavá antracitová.

​Pozitivní parametr najdeme v případě hmotnosti. Vzhledem k tomu, že se nejedná o topidlo, ale opravdu plnohodnotná krbová kamna, váží přijatelných 33 kilogramů. Nejde tedy o velkou zátěž pro podlahu v případě, že tento produkt umístíte do patra. Kladem, který někteří zákazníci přivítají, je také příjemný pohled do hořících plamenů. 

Rozměry zařízení jsou celkem běžné. Výška jen těsně přesahuje 82 centimetrů, ​šířka je 51 a hloubka přibližně 36 centimetrů. Průměr kouřovodu je pak 120 milimetrů.

Závěr

Karma Intelligence ZP jsou opravdu kvalitní plynová krbová kamna vhodná pro vytopení menších domů a bytů či jednotlivých místností. S výkonem okolo 5 kW za hodinu zvládne vytápět běžný prostor o výměře od 40 do 80 m2 podle úrovně zateplení. Pozitivem je opravdu nízká hmotnost 33 kg, takže nemusíte při instalaci řešit žádné zásadní stavební úpravy ani v případě, že kamna umístíte do patra. Lákavá je také představa sledování hořících plamenů, kterou tento model nabízí. Negativem pak zůstává poměrně vysoká cena.

Jestliže hledáte krbová kamna, která dokáží vyhřát o mnoho větší prostor, měli byste se zaměřit na výrobky spalující dřevo či brikety. ​Za slušnou cenu si můžete pořídit například velmi výkonný model Prity WD W24 TV.

Další recenze

Kompletní porovnání