Recenze a porovnání Karma Intelligence ZP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Karma Intelligence ZP

Top cena-výkon

Plynová krbová kamna

Klady a zápory

Klady

  • Relativně nízká hmotnost
  • Možnost pozorovat plameny
  • Adekvátní výkon a dobrá účinnost

Zápory

  • Vysoká cena
  • Horší akumulace tepla
  • Nutnost stavebních úprav (kouřovod)
68 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová krbová kamna Karma Intelligence ZP se řadí do kategorie těch výkonnějších a kvalitnějších v dané kategorii. S výkonem 5 kW za hodinu dokáže vytopit prostor o výměře 80 metrů čtverečních v dobře zateplené budově, ve starším nezatepleném domě pak přibližně poloviční prostor.

Ve srovnání s nejčastěji vyhledávanými krbovými kamny na dřevo a brikety se ale jedná o spíš menší výkon vhodný jako doplňkový zdroj tepla. Výrobce deklaruje účinnost spalování přes 82 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karma

Výkon (kW/hod)

5

Typ paliva

Plyn

Hmotnost (kg)

33

Účinnost (%)

82

Materiál

Plech, mastek

Výška (cm)

82,7

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

36,2

Barva

Antracit

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

80

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

40

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Ne

Průměr kouřovodu (mm)

80

Design a funkce

Tento model plynových krbových kamen má celkem standardní design, ničím vyloženě nevyčnívá a dobře splyne s prostředím příbytku. Je vyroben z plechu, horní deska je z mastku. Barva plechových častí je tmavá antracitová.

​Pozitivní parametr najdeme v případě hmotnosti. Vzhledem k tomu, že se nejedná o topidlo, ale opravdu plnohodnotná krbová kamna, váží přijatelných 33 kilogramů. Nejde tedy o velkou zátěž pro podlahu v případě, že tento produkt umístíte do patra. Kladem, který někteří zákazníci přivítají, je také příjemný pohled do hořících plamenů.

Rozměry zařízení jsou celkem běžné. Výška jen těsně přesahuje 82 centimetrů, ​šířka je 51 a hloubka přibližně 36 centimetrů. Průměr kouřovodu je pak 80 milimetrů.

Závěr

Karma Intelligence ZP jsou opravdu kvalitní plynová krbová kamna vhodná pro vytopení menších domů a bytů či jednotlivých místností. S výkonem okolo 5 kW za hodinu zvládne vytápět běžný prostor o výměře od 40 do 80 m2 podle úrovně zateplení. Pozitivem je opravdu nízká hmotnost 33 kg, takže nemusíte při instalaci řešit žádné zásadní stavební úpravy ani v případě, že kamna umístíte do patra. Lákavá je také představa sledování hořících plamenů, kterou tento model nabízí. Negativem pak zůstává poměrně vysoká cena.

Jestliže hledáte krbová kamna, která dokáží vyhřát o mnoho větší prostor, měli byste se zaměřit na výrobky spalující dřevo či brikety. ​Za slušnou cenu si můžete pořídit například velmi výkonný model Prity WD W24 TV.

68 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Karma Intelligence ZP
Jakub Gulec se v naší redakci zaměřuje primárně na technicky laděná témata. Původem pochází z vesnice, ve studijním životě se věnoval stavebnímu inženýrství. Z toho důvodu mu problematika plynových kamen není cizí a bez zaváhání vám popíše, jaké mají plynová kamna nevýhody oproti elektrickým. Kromě kamen má v péči také témata zaměřená na spotřební elektroniku, jako jsou mobily, tablety či notebooky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karma Intelligence ZP

Karma Intelligence ZP

68 500 Kč Orientační cena