Recenze a srovnání Klarstein Port Blockhouse

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady:

Vysoký výkon

Kvalita

Zápory:

Vyšší cena

8 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Krbová kamna Port Blockhouse od německé společnosti Klarstein představují nadstandardně kvalitní výrobek mezi elektrickými kamny, stojí přes osm tisíc korun. Tento model kamen je poměrně drahý ve srovnání s ostatními v kategorii elektrických, za své peníze ale dostanete pověstnou německou kvalitu.

Cena kamen je ale stále velmi dobrá ve srovnání s krbovými kamny na dřevo. Při jejich pořizování však musíte počítat, že se elektrická kamna obecně nevyrovnají ve výkonu těm na dřevo či dřevěné brikety. Navíc je jejich provoz nákladnější, jsou však čistější a bezpečnější. Vhodné použití je spíš jako doplňkový zdroj tepla.

Model Port Blockhouse má výkon dva kilowatty za hodinu, což je nadprůměr mezi elektrickými kamny. Přesto se však hodí spíš do menších bytů v zateplených nízkoenergetických budovách, případně jako doplňkový zdroj tepla do jedné místnosti ve starších budovách. Výkon se dá regulovat, buď si přístroj zapnete na jeden či dva kilowatty. Zahřátí místnosti je navíc velmi rychlé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Klarstein
Výkon (kW/hod)  2
Typ paliva  Elektřina
Hmotnost (kg)  34
Materiál  Neuvedeno
Výška (cm) 125
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 30
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)   32
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)  16
Výměník  Ne

Design a funkce

Kamna se dodávají pouze v černém provedení, ovládají se čtyřmi spínači přímo na přístroji, velkou výhodou je pak i dálkové ovládání. Zajímavé je i věrné napodobení rozžhavených uhlíků a praskajícího dřeva.

Výrobek je velmi vysoký, měří sto dvacet pět centimetrů, s čímž je potřeba počítat při prostorovém rozložení v místnosti. Výhodou je nízká hmotnost (čtyřiatřicet kilogramů) ve srovnání s klasickými kamny na dřevo, která zaručí pohodlnou manipulaci.

Závěr

Kamna Klarstein Port Blockhouse symbolizují kvalitu mezi elektrickými krbovými kamny. Za cenu přes osm tisíc korun získáte regulovatelný výkon až dva tisíce kilowattů za hodinu, což se však nedá srovnat s kamny na dřevo, která jsou obecně výrazně výkonnější.

Kvůli tomu se tento výrobek hodí spíše jako doplňkový zdroj tepla do malých místností v nezateplených budovách, případně dokáže vyhřát dobře zateplený a izolovaný malý byt. Před pořízením počítejte hlavně s rozměry zařízení. Kamna mají na výšku sto dvacet pět centimetrů, což je spíš nadprůměrná výjimka.

Pokud trváte na vytápění elektrickými krbovými kamny, ale chcete si pořídit levnější variantu, doporučujeme kamna Ardes 353, která nabízí srovnatelný maximální výkon za třetinovou cenu.

Další recenze

Kompletní porovnání