Recenze a porovnání Klarstein Port Blockhouse | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Klarstein Port Blockhouse

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dobrá kvalita
  • Dálkové ovládání

Zápory

  • Vyšší cena
  • Velké rozměry
  • Pouze lokální vytápění
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krbová kamna Port Blockhouse od německé společnosti Klarstein představují nadstandardně kvalitní výrobek mezi elektrickými kamny, stojí přes osm tisíc korun. Tento model kamen je poměrně drahý ve srovnání s ostatními v kategorii elektrických, za své peníze ale dostanete pověstnou německou kvalitu.

Cena kamen je ale stále velmi dobrá ve srovnání s krbovými kamny na dřevo. Při jejich pořizování však musíte počítat, že se elektrická kamna obecně nevyrovnají ve výkonu těm na dřevo či dřevěné brikety. Navíc je jejich provoz nákladnější, jsou však čistější a bezpečnější. Vhodné použití je spíš jako doplňkový zdroj tepla.

Model Port Blockhouse má výkon dva kilowatty za hodinu, což je nadprůměr mezi elektrickými kamny. Přesto se však hodí spíš do menších bytů v zateplených nízkoenergetických budovách, případně jako doplňkový zdroj tepla do jedné místnosti ve starších budovách. Výkon se dá regulovat, buď si přístroj zapnete na jeden či dva kilowatty. Zahřátí místnosti je navíc velmi rychlé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Výkon (kW/hod)

2

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

34

Výška (cm)

125

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

30

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

32

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

16

Výměník

Ne

Design a funkce

Kamna se dodávají pouze v černém provedení, ovládají se čtyřmi spínači přímo na přístroji, velkou výhodou je pak i dálkové ovládání. Zajímavé je i věrné napodobení rozžhavených uhlíků a praskajícího dřeva.

Výrobek je velmi vysoký, měří sto dvacet pět centimetrů, s čímž je potřeba počítat při prostorovém rozložení v místnosti. Výhodou je nízká hmotnost (čtyřiatřicet kilogramů) ve srovnání s klasickými kamny na dřevo, která zaručí pohodlnou manipulaci.

Závěr

Kamna Klarstein Port Blockhouse symbolizují kvalitu mezi elektrickými krbovými kamny. Za cenu přes osm tisíc korun získáte regulovatelný výkon až dva tisíce kilowattů za hodinu, což se však nedá srovnat s kamny na dřevo, která jsou obecně výrazně výkonnější.

Kvůli tomu se tento výrobek hodí spíše jako doplňkový zdroj tepla do malých místností v nezateplených budovách, případně dokáže vyhřát dobře zateplený a izolovaný malý byt. Před pořízením počítejte hlavně s rozměry zařízení. Kamna mají na výšku sto dvacet pět centimetrů, což je spíš nadprůměrná výjimka.

Pokud trváte na vytápění elektrickými krbovými kamny, ale chcete si pořídit levnější variantu, doporučujeme kamna Ardes 353, která nabízí srovnatelný maximální výkon za třetinovou cenu.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Klarstein Port Blockhouse
Jakub Gulec má v našem týmu v péči zejména technická témata. Díky studiu stavebního inženýrství a svým kořenům na vesnici problematice elektrických kamen dobře rozumí. Vysvětlí vám například, proč jsou elektrická kamna vhodná spíše k příležitostnému či doplňkovému vytápění než jako hlavní zdroj tepla. Na jeho recenze narazíte také u akumulátorových vrtaček, televizí či mobilních telefonů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Klarstein Port Blockhouse

Klarstein Port Blockhouse

9 000 Kč Orientační cena