Menu

Recenze a srovnání Klarstein St. Moritz

Levnější kamna v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Kvalitní zpracování
  • Regulace výkonu
  • Design s věrnu imitací plamenů
  • Přenosný

Zápory

  • Bez zvukového efektu ohně
  • Spíše pro menší místnosti
  • Nekvalitní nožičky
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrická krbová kamna St. Moritz pochází z dílny německé společnosti Klarstein. Jedná se o kvalitní kousek, který má poměrně dobrý design a jde snadno umístit do jakékoliv části místnosti. Výkon se pohybuje okolo 1,8 kW za hodinu, je navíc regulovatelný.

Obecně se elektrická krbová kamna považují za slabší ve srovnání s jinými typy a často se používají jen jako doplněk vytápění do jednotlivých místností. Pokud je prostor v dobře zateplené části obydlí, dokáže tento přístroj efektivně vytápět standardní obytnou plochu okolo 30 m2, u místností se slabší izolací a velkými úniky tepla se tato hodnota snižuje až na polovinu.

Hmotnost 14 kilogramů nijak nevybočuje z průměru (listopad 2020).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Výkon (kW/hod)

1,8

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

14

Účinnost (%)

Nerelevantní

Materiál

Kov, HDF desky

Výška (cm)

59

Šířka (cm)

38

Hloubka (cm)

26

Barva

Černá, bílá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

28,8

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

14,4

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Design a funkce

Když se zaměříme na zpracování těchto kamen, zjistíme, že na výrobu byly použité kovové prvky a HDF desky (odolné dřevovlákno). Na výběr je ze dvou barevných variant, a to černé a bílé.

Design je ve tvaru kvádru s otevíracími dvířky, výška činí 59 cm, šířka a hloubka pak 38 a 26 cm. Pozitivem je obrazová imitace plamenů, bohužel ale výrobce nepřidal možnost zvukového efektu pro dokreslení atmosféry.

Závěr

Kamna Klarstein St. Moritz jsou poháněná elektřinou, je tedy jasné, že svým výkonem spíše zaostávají za jinými typy těchto přístrojů. Výkon ale v rámci kategorie není špatný a činí 1,8 kW/hod. Jde tedy o dobrý zdroj tepla do izolované místnosti o výměře přibližně 30 m2, u starší stavby pak zvládne efektivně vyhřát jen poloviční prostor. Je na výběr mezi dvěma barevnými variantami – černou a bílou. Jde o model vyrobený primárně z kovu a HDF desek, který se postaví na podlahu. Celková hmotnost je 14 kilogramů. Má otevírací dvířka a věrnou imitaci plamene (zvukový efekt ale chybí). Výhodou je, že se dá výkon regulovat.

Pokud sháníte elektrická kamna, která působí modernějším dojmem a je možné je pověsit na stěnu podobně jako televizor, doporučujeme například model stejné značky – Klarstein Lausanne.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein St. Moritz
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nejrůznější témata do hloubky. S nasbíranými zkušenostmi vám pak poskytne dostatek informací o konkrétním tématu. V oblasti elektrických krbových kamen vám poradí, jaký je ideální výkon, jaké jsou náklady na topení, v jaké cenové kategorii se pohybují a jaké funkce mohou mít. Kromě elektrických kamen se také věnuje sekcím, jako jsou krbová kamna na dřevo či plynová kamna.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein St. Moritz

Klarstein St. Moritz

4 000 Kč Orientační cena