Menu

Recenze a srovnání Wanders Balsa 100 G

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Plynová krbová kamna

  • Tři okna pro sledování plamenů
  • Dobrý výkon mezi plynovými kamny
  • Vysoká cena
70 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud si chcete dopřát luxus mezi plynovými krbovými kamny s nizozemskou značkou Wanders, jednou z variant je model Balsa 100 G.

Nadstandardní výkon krbových kamen Balsa 100 G, který přesahuje šest kilowattů za hodinu, je vykoupený poměrně vysokou cenou. Ta se šplhá až k sedmdesáti tisícům korun.

Model Balsa 100 G dokáže vytopit přibližně sto metrů čtverečních v dobře zateplené nízkoenergetické budově. Zvládne tedy dobře zahřát byt, či nový malý rodinný domek. Co se týče hůř zateplených budov, jsou kamna schopná zajistit teplo v přibližně polovičním prostoru. Jsou tedy vhodná spíš jako doplňkový zdroj tepla. Tato kamna se pyšní nadprůměrnou efektivitou spalování, výrobce uvádí účinnost přes jedenadevadesát procent.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Wanders
Výkon (kW/hod) 6,2
Typ paliva Plyn
Hmotnost (kg) 110
Účinnost (%) 91,7
Materiál Plech
Výška (cm) 102
Šířka (cm) 46
Hloubka (cm) 45
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 99
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 50
Průměr kouřovodu (mm) 150

Design a funkce

Model plynových krbových kamen Wanders Balsa 100 G na první pohled zaujme kulatým designem, prodává se v černé barvě a působí jako zajímavá část nábytku. Nemá jedno, ale hned tři skleněná okénka, skrz která si můžete užít romantický pohled do hořícího ohně.

Při pořizování je důležité uvažovat o stavební připravenosti příbytku, který budou kamna vyhřívat. Váží totiž sto deset kilogramů, proto je nutné myslet na dostatečnou nosnost podlahy, pokud je budete umisťovat například do patra na chalupě. U tohoto modelu plynových kamen musíte počítat i s vývodem do komína. Standardizovaný průměr kouřovodu pro správný tah je sto padesát centimetrů.

Pokud chcete lehčí plynová kamna, doporučujeme se podívat po produktu Asist AE7HPB, který se vyznačuje výrazně nižší cenou a dobrým výkonem.

Myslete také na rozměry, aby vám kamna správně zapadla do interiéru. Tento model kamen je poměrně vysoký, měří lehce přes jeden metr. Šířka a hloubka je 46, respektive 45, centimetrů, což je standard. Zapalují se vestavěným elektrickým zapalovačem.

Závěr

Model plynových krbových kamen Balsa 100 G od nizozemské společnosti Wanders patří do vyšší cenové kategorie, stojí sedmdesát tisíc korun. Poskytne ve srovnání s dalšími plynovými kamny nadstandardní výkon přes šest kilowattů.

Pokud ale výkon porovnáte s průměrnými kamny na dřevo a dřevěné brikety, Balsa 100 G zaostává. Model je vhodný zejména pro malé a dobře zateplené byty, do starších domů se hodí spíš jako doplňkový zdroj tepla do jednotlivých místností.

Kamna zaujmou neobvyklým kulatým designem se třemi prosklenými okny, díky kterým vidíte na hořící plameny z různých koutů vyhřívané místnosti. Balsa 100 G váží přes sto kilogramů a měří do výšky přes jeden metr, proto je před pořízením dobré myslet na stavební připravenost v příbytku.

Pokud jste ochotní slevit z nároků na výkon plynových kamen s výrazným snížením pořizovací ceny, můžete se například zajímat o model Meva Relax.

70 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Wanders Balsa 100 G

Wanders Balsa 100 G

70 000 Kč Orientační cena