Recenze Catler KM 8020 VV - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Catler KM 8020 VV

76,4 % Celkové hodnocení

Originální design v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Originální design
  • Výběr z 10 rychlostí
  • Kovové tělo
  • Tichý chod

Zápory

  • Chybí plynulá regulace rychlosti
  • Chybí pulzní spínač
  • Průměrný příkon a kapacita
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Výrobce vsadil u kuchyňského robota Catler na poněkud neobvyklý design s otvorem přímo v hlavě přístroje. Díky tomu můžete pohodlně přidávat suroviny do mísy bez nutnosti vypnutí robota a bez vzniku šplíchanců. Tělo robota je vyrobené z kovu, což představuje samozřejmě vždy výhodu, pozitivně hodnotíme také nadstandardní výběr z 10 rychlostí, mezi nimi ale nelze plynule přecházet. Chybí také pulzní funkce.

Příkon 1000 W tohoto modelu víceméně odpovídal konkurenčním modelům na trhu, to samé platí pro mísu o objemu 4,8 l. Ta je vyrobená ze skla, na suroviny tak neustále vidíte, sklo se také vyznačuje dobrou omyvatelností, trvanlivostí a nepřebíráním pachů. Nevýhodou je ale jeho vyšší hmotnost a také křehkost, v těchto ohledech bývá lepší variantou mísa z nerezu.

Při výběru radíme věnovat pozornost také rozměrům, zejména pokud máte na robot vyhrazený prostor. Ten doporučujeme najít na lince, robot je totiž hodně těžký a manipulace s ním by vás postupně odradila od jeho používání. Konkrétní hodnoty najdete ve spodní části následující tabulky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Catler

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem mísy

4,8

Materiál mísy

Sklo

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 000

Počet rychlostí

10

Plynulá regulace rychlosti

Ne

Pulzní spínač

Ne

Výška (cm)

33

Šířka (cm)

25

Délka (cm)

39

Hmotnost (kg)

16,2

Funkce

V kategorii základních parametrů si kuchyňský robot Catler vedl docela dobře, jeho slabiny se ale zřetelněji projevují v nabídce vybavení a funkcí. Žádná z částí robota ani příslušenství není omyvatelná v myčce. O méně obvyklých funkcích se ani nemusíme zmiňovat, prvků, jako je displej, časovač, se u tohoto modelu nedočkáte.

Pochválit ovšem musíme přítomnost bezpečnostních funkcí, jako je pojistka proti přetížení, aretační pojistka ramene nebo protiskluzové nožičky. Nechybí ani transparentní víko a ucha u mísy, která usnadní manipulaci, což je zejména u skleněné nádoby rozhodně výhoda.

Oproti většině modelů na trhu chybí robotu výstup rychlé rychlosti, což limituje možnosti pro připojení příslušenství. O tom se více rozepíšeme v další kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ne

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ne

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

 

Vybavení a příslušenství

Výbava robota sice není špatní, ale není možné k němu dokoupit žádné další příslušenství, spokojit se budete muset s tím, co přijde v krabici. Kromě klasických nástavců na šlehání, míchání a hnětení je to kráječ, struhadlo a mlýnek na maso. Z těch neobvyklých pak sítko na mouku, separátor vajec a víko na mísu.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Není k dispozici

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

Není k dispozici

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Separátor vajec, síto na mouku, víko na mísu

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si pochvalují otvor ve víku, skrz který mohou do mísy přidávat suroviny. Oceňují i nerezové tělo a kvalitu zpracování. Mísa je poměrně neobvykle vyrobená ze skla. Díky tomu můžete pozorovat proces hnětení nebo míchání.

Hlavní klady a zápory

Výhodou je bezesporu kvalitní nerezové zpracování, které přináší záruku delší životnosti a také stability. Oceňujeme i poměrně bohaté vybavení, které zahrnuje i neobvyklé prvky, jako je separátor vajec. Nevýhodu vidíme ale v tom, že nelze žádné další příslušenství dokoupit. Negativní je také opravdu vysoká hmotnost, která ztěžuje manipulaci.

Naše hodnocení a závěr

V kategorii základních parametrů si kuchyňský robot Catler KM 8020 nevedl špatně, mezi jeho výhody patří například výběr z 10 rychlostí nebo celokovové provedení. Nepatří sice k nejvariabilnějším přístrojům, oblíbené činnosti, jako je hnětení, šlehání nebo mletí masa ale zvládne. Poněkud zklamaní jsme ovšem byli z jeho vybavení, chybí mu i vcelku základní prvky, jako je plynulá regulace rychlosti nebo pulzní spínač. Nepostrádá naštěstí bezpečnostní pojistky a nechybí mu ani transparentní víko a ucha u mísy.

Nejsilnějším lákadlem bude u tohoto modelu především jeho originální design, který určitě řada uživatelů ocení. Pokud hledáte robot se širšími možnostmi a doporučujeme vám model Eta 0028 90061 Gratus Max III.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler KM 8020 VV | Hodnocení: 76,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Catler KM 8020 VV

Catler KM 8020 VV

13 000 Kč Orientační cena