Recenze Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

86,2 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • Záruka 5 let
  • Příkon 1 200 W
  • Kovové převody
  • 8 rychlostí

Zápory

  • Plastové tělo
  • Velká konstrukce
  • Vyšší hmotnost
6 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stejně jako většina kuchyňských robotů značky ETA, i model Gustus Gulliver skrývá ve svých útrobách kovové převody, které zajišťují delší životnost přístroje. To potvrzuje i prodloužená záruka na pět let. Výhodou by samozřejmě bylo celokovové provedení, modely s kovovými převody ale stále životností předčí roboty s převahou plastu. Nadstandardní objem mísy 5,5 l i poměrně vysoký příkon 1 200 W značí, že se tento robot jen tak něčeho nezalekne a zvládne i častější používání a větší dávky těsta. Mísa je nerezová, což je u dnešních (únor 2022) modelů poměrně obvyklé a nemáme tomuto materiálu co vytknout.

Při používání máte na výběr z 8 rychlostí, což je spíše vyšší počet. Mezi rychlostmi lze plynule přepínat, na výběr je i pulzní funkce. V tabulce níže najdete také rozměry přístroje, ty doporučujeme zkontrolovat zejména pokud váháte, zda pro něj budete mít dost místa na kuchyňské lince nebo vhodný prostor k jeho uložení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Plast s kovovými převody

Záruka

5 let

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 200

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

30

Šířka (cm)

36

Délka (cm)

41

Hmotnost (kg)

11

Funkce

Mísa je vybavená uchy pro snadnější manipulaci a víkem proti šplíchancům. Celkovou stabilitu robota zajišťují protiskluzové nožky, nechybí mu ani pojistka proti přetížení a aretační pojistka, která bezpečně zajistí rameno přístroje ve zvednuté poloze, například při výměně nástavců. Chybí jen displej a časovač, což jsou funkce typické spíše pro dražší modely.

Díky výstupům rychlé i pomalé rychlosti lze k robotu připojit širokou škálu nástavců, o kterých si povíme v další kapitole.

 

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava se řadí k vyššímu průměru. Kromě hnětací, šlehací a míchací metly zahrnuje také metlu se stěrkou, mixér, mlýnek na maso, tvořítko na cukroví a keramický brousek na nože. Výhodou je ale bohatá nabídka nástavců k dokoupení. Nemusíte tak doma skladovat spoustu nepotřebného náčiní, ale můžete si pořídit jen to, co opravdu využijete. Výběr těch nejoblíbenějších nástavců najdete v následují tabulce. Pro kompletní výčet navštivte stránky výrobce.

 

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

Lze dokoupit

Struhadlo

Lze dokoupit

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Lze dokoupit

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Tvořítko na cukroví, keramický brousek na nože

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Robot Eta získal od uživatelů vysoké hodnocení. Oceňují silný výkon, relativně tichý chod a možnost přípravy i malého množství těsta. Nevýhodou je podle nich vyšší hmotnost i přes to, že je tělo z plastu.

Hlavní klady a zápory

Za největší výhodu robotu považujeme silný výkon a širokou nabídku příslušenství, některé je v balení, další lze dokoupit. Nevýhodou je plastové tělo, převody jsou však kovové a náleží k nim pětiletá záruka.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot ETA 3128 90010 Gustus Gulliver III patří k modelům s celokovovými převody, které se vyznačují delší životností. O tom vypovídá i záruka 5 let na tento přístroj. Tělo přístroje je ale plastové. Potěší vysokým příkonem 1 200 W a kapacitou 5,5 l, tyto vlastnosti by mohly vyhovovat i náročnějším uživatelům. Výbava nástavci je víceméně standardní, mnoho dalších nástavců ale můžete dokoupit. Všechny nepostradatelné prvky, jako jsou bezpečnostní pojistky, plynulé nastavení rychlosti a další, tento robot má.

Můžeme jej proto doporučit uživatelům, kteří hledají model na častější použití, má totiž dostatečný výkon i objem. I když má kovové převody, jeho tělo je plastové. Pokud hledáte celokovový stroj a přikláníte se k variantě dokupování nástavců, doporučujeme vám model Kenwood KMX 750.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III | Hodnocení: 86,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

Eta 3128 90010 Gustus Gulliver III

6 600 Kč Orientační cena