Menu

Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064 – Recenze, testy a srovnání

86,4 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Záruka 10 let
  • Celokovové provedení
  • Vysoký příkon 1 200 W
  • Retro design

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vysoká hmotnost
  • Nemá displej
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jak již název napovídá, kuchyňský robot Eta Gratus Retro (označovaný také jako Storio) zaujme v první řadě svým retro designem. Celokovové provedení navíc slibuje dlouhou životnost, což potvrzuje i záruka prodloužená na 10 let. Mísa s objemem 5,5 l i příkon 1 200 W patřily v době psaní recenze (únor 2022) ke standardu v dané kategorii, tento robot tak bude vhodnou volbou i pro pokročilejší kuchaře a pekaře. Planetární systém míchání už je u dnešních robotů standardem, žádné výtky nemáme ani k nabídce rychlostí. Vybírat můžete z 8 úrovní rychlosti, mezi kterými se dá plynule přecházet. Pro krátkodobé zvýšení výkonu lze použít pulzní funkci.

Robot není žádný drobeček, váží 15 kg, ani jeho rozměry nepatří k nejmenším. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Dobře si promyslete, kam robot umístíte, abyste jej nemuseli často přenášet, což by vás s takovou hmotností nejspíš brzy omrzelo.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 200

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

35

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

39

Hmotnost (kg)

15

Funkce

Co se funkcí týká, je robot Eta srovnatelný s ostatními modely na trhu.  Manipulaci s mísou usnadňují ucha po stranách mísy a nepříjemným šplíchancům zabrání průhledné víko. O bezpečnost používání se postará pojistka proti přetížení, která v případě přehřátí přístroj vypne, aretační pojistka, která udrží rameno robota ve zvednuté poloze, a také protiskluzové nožičky, které zajišťují stabilitu přístroje.

Časovač a displej sice chybí, to ale není nic ojedinělého. Nemá je většina modelů na trhu.

Díky výstupu pomalé i rychlé rychlosti vás nečeká téměř žádné omezení v připojení nástavců. O těch si povíme více v následující kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava robotu Eta je poměrně bohatá, další příslušenství je navíc možné dokoupit zvlášť. Spolu s robotem dostanete základní sadu na míchání, šlehání a hnětení. Dále také metlu se stěrkou, kráječ, struhadlo, mixér, mlýnek na maso a nástavec na výrobu zmrzliny. Přikoupit si můžete hák na bezlepkové těsto, mlýnek na mák, lis na citrusy, strojek na těstoviny a další nástavce. Ty nejoblíbenější jsou vypsány v následující tabulce, pro kompletní nabídku navštivte stránky výrobce.

 

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Lze dokoupit

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

V balení

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé, kteří mají s modelem už zkušenosti, pozitivně hodnotí výkon, vzhled a také kovové tělo. Pochvalují si i příslušenství. Vyhovuje jim, že si mohou ve stejném designu dokoupit i další spotřebiče do kuchyně.

Hlavní klady a zápory

Výhodou robota je velká mísa a výkonný motor. Díky kovovému provedení bude mít robot dlouhou životnost, což potvrzuje i 10letá záruka. Oceňujeme také bohatou, ale ne přehnanou výbavu nástavci, ty další je možné dokoupit. Nevýhodou je vysoká hmotnost, která předurčuje robot k trvalému umístění na lince. Nevýhodou může být pro někoho i chybějící displej.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064 patří k dražším modelům na trhu. S vyšší investicí ale získáte především vysokou odolnost a dlouhou životnost. Díky celokovovému provedení a vysokému příkonu je tento model vhodný i pro náročnější uživatele. Nabídka funkcí a příslušenství tohoto modelu je dostatečně pestrá, zvládá mimo jiné výrobu zmrzliny, ve výbavě má také mlýnek na maso a mixér. Nechybí ani bezpečnostní funkce a prvky zajišťující snadné ovládání a manipulaci.

Vzhledem k vyšší ceně bychom tento model nedoporučili uživatelům, kteří pečou jen jednou za čas. Těm by měl bez problémů vyhovovat i některý z dostupnějších modelů, například Sencor STM 6350WH. Pokud ale hledáte model, který musí zvládnout i každodenní použití a větší dávky těsta, mohl by vám robot Eta vyhovovat.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064 | Hodnocení: 86,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064

Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064

13 000 Kč Orientační cena