Menu

Recenze a test Kenwood KMM 770

52,6 % Celkové hodnocení
 • Příkon
 • Objem
 • Menší variabilita
9 000 Kč Orientační cena
 • 4,6/10
  Hodnocení parametrů
 • 6,3/10
  Hodnocení variability
 • 5,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,4/10
  Hodnocení bezpečnostních funkcí
 • 52,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Model značky Kenwood patřil v době vzniku srovnávacího (červenec 2017) k nejobjemnějším, jeho mísa pojme až 6,7 l, zatímco průměrný objem byl 4,78 l. Nadprůměrný je také příkon robotu 1 200 W, pro srovnání – průměrný příkon v době vzniku recenze byl cca 930 W. Robot potěší nabídkou rychlostí, přepínat můžete mezi sedmi. Spolehnout se můžete také na planetární systém míchání, tedy momentálně nejefektivnější, který existuje. Co se týče možností, které vám robot přináší, samozřejmostí je hnětení a šlehání, tedy zcela základní funkce kuchyňského robota. Z těch méně obvyklých se můžete těšit na mixér a masomlýnek, součástí výbavy potom není lis na citrusy a odšťavňovač, přístroj nezvládá ani krájení a strouhání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Kenwood

36 % Bosch, 36 % Sencor, 18 % ETA, 9 % Philco
Objem mísy (l)

6,7

4,27
Počet rychlostí

7

36 % 4, 36 % 6, 18 % 8, 9 % 10
Systém míchání

Planetární

100 % Planetární
Příkon (W)

1 200

786,36
Hnětení

Ano

100 % Ano
Krájení

Ne

55 % Ano, 45 % Ne
Lis na citrusy

Ne

73 % Ne, 27 % Ano
Odšťavňovač

Ne

91 % Ne, 9 % Ano
Masomlýnek

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Mixér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Šlehání

Ano

100 % Ano
Strouhání

Ne

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Vzhledem k velkému objemu mísy model značky Kenwood zaujme zejména kompaktními rozměry, na výšku měří 27 cm, na šířku 28 cm a jeho délka je 32 cm, patří tedy k menším modelům na trhu. Ruku v ruce s tím jde i poměrně malá hmotnost 4,5 kg, která vám nebude nijak výrazně stěžovat případnou manipulaci se spotřebičem. Co se týče doplňkových funkcí, tento model patří do skupiny robotů, kteří v tomto ohledu neztratili jediný bod. Nechybí mu tudíž plynulá regulace rychlosti, která se spolu s pojistkou proti přetížení stará o životnost motoru. Pro okamžitý maximální výkon slouží pulzní spínač a aby vám ani při vysokých otáčkách robot netancoval po lince, je vybavený také protiskluzovými nožkami. Poslední jednoduchou, ovšem podstatnou, součástí vybavení je i transparentní víko, které ochrání vás a vaši kuchyni proti všem šplíchancům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Plynulá regulace rychlosti

Ano

100 % Ano
Pulzní spínač

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Transparentní víko

Ano

100 % Ano
Protiskluzové nožičky

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přetížení

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

27

30,46
Šířka (cm)

28

30,65
Délka (cm)

32

27,70
Hmotnost (kg)

4,5

7,63

Hodnocení dalších uživatelů

Obecně hodnotí uživatelé robot Kenwood velmi pozitivně, přesto se najdou některé opakované nedostatky. Část uživatelů vnímá jako negativum absenci struhadla ve výbavě, někteří si je kupovali dodatečně. K tomu se váže druhá zmiňovaná nevýhoda, a to vyšší cena příslušenství. To je ovšem poměrně obvyklý neduh většiny kuchyňských robotů. I při samotném chodu je možné narazit na nějaký ten nedostatek, podle některých uživatelů není robot vhodný ke zpracovávání malého množství surovin, například sníh z jednoho bílku prý nevyšlehá. Výška metly je ovšem nastavitelná a podle dalších uživatelů je šlehání malého množství možné, záleží teda pravděpodobně hlavně na správném seřízení stroje. Co si naopak uživatelé chválí je robustní celokovové tělo robotu a masomlýnek, který je součástí balení.

Naše hodnocení a závěr

Robot Kenwood KMM 770 patří velmi výkonným a objemným modelům, zato je ovšem o něco méně variabilní. Uživatelům v jeho výbavě chybí zejména struhadlo, chválí si naopak mlýnek na maso. U tohoto modelu se můžete spolehnout na bezpečnostní funkce a výbavu, která zvýší komfort používání. Hlavním rozhodovacím faktorem tedy bude právě škála možností, kterou vám tento model nabízí. Doporučit jej můžeme i náročnějším uživatelům, pokud jim bude vyhovovat jeho příslušenství, popřípadě jim nevadí si nějaký ten kus přikoupit. Pro občasné použití ovšem patří stále k příliš nákladným modelům a pokud jeho výkonný motor a velkou kapacitu dostatečně  nevyužijete, doporučujeme poohlédnout se po některém levnějším modelu v našem srovnávacím testu, zajímat by vás mohl například robot Kenwood KM 287 Prospero.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Kenwood KMM 770 | Hodnocení: 52,6 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood KMM 770

Kenwood KMM 770

9 000 Kč Orientační cena