Menu

Recenze a test Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack

86,3 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Velký objem
 • Kovové provedení
 • Vysoká hmotnost
23 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení parametrů
 • 9,2/10
  Hodnocení variability
 • 5,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,4/10
  Hodnocení bezpečnostních funkcí
 • 86,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot Kenwood zaujme v první řadě odolným celokovovým provedením, ve výbavě má také nerezovou mísu. Kapacitou i výkonem se kuchyňský robot řadí k nadprůměrným. Objem mísy 6,7 l nemusí být úplně vhodný pro všechny domácnosti, jde o opravdu velký objem, na druhou stranu nikdy nevíte, kolik těsta budete potřebovat zpracovat. Pro srovnání, době vzniku testu byl průměr cca 5 litrů, i to je poměrně vysoká hodnota. V době vzniku recenze (březen 2019) byl nad průměrem i příkon. Hodnota 1 700 W byla jedna z nejvyšších, průměrně jsme se setkávali s 1 kW. Čím vyšší příkon, tím tužší a tvrdší suroviny můžete robotem zpracovat. Výběr ze šesti rychlostí patří k častým volbám výrobců kuchyňských robotů. Setkat se můžete v našem srovnání ale i s modely, jež disponují osmi rychlostmi, což je pro opravdu náročné kuchaře a kuchařky dobrá zpráva.

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium za vás obstará hnětení, krájení, mixování, šlehání a strouhání a ve výbavě má i mlýnek na maso. Díky lisu na citrusy si můžete připravit čerstvý pomerančový džus, nedopřejete si ale jiné ovoce či zeleninové šťávy, tento model neposlouží jako odšťavňovač. To je slabinou většiny kuchyňských robotů, proto to nepokládáme u tohoto konkrétního produktu za velké mínus. Oproti konkurenčním modelům je tato nabídka poměrně pestrá, zejména s lisem na citrusy se lze setkat zřídkakdy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Kenwood

36 % Bosch, 36 % Sencor, 18 % ETA, 9 % Philco
Materiál

Kov

55 % Plast, 36 % Plast s kovovými převody, 9 % Kov
Záruka

10 let

64 % 2 roky, 9 % 3 roky, 9 % 5 let, 18 % Neuvedeno
Objem mísy (l)

6,7

4,27
Materiál mísy

Nerez

91 % Nerez, 9 % Plast
Počet rychlostí

6

36 % 4, 36 % 6, 18 % 8, 9 % 10
Systém míchání

Planetární

100 % Planetární
Příkon (W)

1 700

786,36
Hnětení

Ano

100 % Ano
Krájení

Ano

55 % Ano, 45 % Ne
Lis na citrusy

Ano

73 % Ne, 27 % Ano
Odšťavňovač

Ne

91 % Ne, 9 % Ano
Masomlýnek

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Mixér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Šlehání

Ano

100 % Ano
Strouhání

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

U modelu Kenwood se můžete spolehnout na plynulou regulaci rychlosti a také na pulzní spínač k rychlému zvýšení výkonu. U některých součástí má transparentní víko a pokud by hrozilo poškození přístroje z důvodu přetížení, vypne se. Drobností navíc je potom mísa s uchy, která usnadňují manipulaci, zejména pokud je plná těžších surovin. Rozměrově je robot středně velký, jak si lze ověřit v tabulce níže. Jeho hmotnost přesahovala průměr, a to až o dvě kila, což může trochu znesnadňovat manipulaci a přenášení. Tento kousek si určitě zaslouží své pevné místo na pracovní desce. Při pomyšlení, že musíte neustále vytahovat desetikilový přístroj ze skříňky a zase jej tam vracet, by se mohlo stát, že vás vaření s ním bude odrazovat, a to by byla škoda.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Plynulá regulace rychlosti

Ano

100 % Ano
Pulzní spínač

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Transparentní víko

Ano

100 % Ano
Ucha u mísy

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Mytí v myčce

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Displej

Ne

100 % Ne
Časovač

Ne

100 % Ne
Gluten Free hák

Ne

100 % Ne
Nástavec na zmrzlinu

Ne

100 % Ne
Láhev na smoothie

Ne

100 % Ne
Protiskluzové nožičky

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přetížení

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

35,6

30,46
Šířka (cm)

38

30,65
Délka (cm)

28,5

27,70
Hmotnost (kg)

10,4

7,63

Naše hodnocení a závěr

Jako výhodu u modelu Kenwood považujeme pestrou nabídku funkcí. Ať už máte rádi domácí mleté maso, často si dopřáváte pomerančové džusy nebo chcete jednoduše mít možnost připravit i opravdu velké množství těsta pro velkou rodinu, tento model vám vyjde vstříc. Výkon robotu i jeho kapacita patří k nadstandardu, stejně tak výbava robota.

Za poměrně vysokou cenu 21 000 Kč si tento kousek asi nedopřeje každá domácnost. Pokud ale častěji pečete, melete maso a zkrátka víte, že byste model Kenwood využili častěji než jednou za měsíc, koupě se vyplatí. Tento konkrétní kousek má v základní výbavě opravdu nespočet komponentů pro vaření všeho druhu. Pokud by vás lákal model, který poslouží také jako odšťavňovač, nabídnout vám můžeme ke zvážení ETA Gratus Fresh.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack | Hodnocení: 86,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Hezký den, k tomuto robotu musím jen dodat, že lis na bobuloviny a nebo šnekový odšťavňovač lze dokoupit. Jinak tento robot je skvělý společník, doma mi už slouží 3 roky a nedám na něj dopustit. Po zkušenostech různých cukrářů i pekařů není moc poruchový a je spolehlivý, takže proto, i když peněz, pro některé jako já, za něj chtějí dost, vyplatí se jej pořídit.

Silvie Fuchsová

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda tento robot umíchá jedno máslo, popřípadě jaké je nejmenší množství vajec.
Děkuji,s pozdravem Libuše Kvapilová

Libuše Kvapilová

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Patrně narážíte na velikost mísy. Metly jsou v tomto případě z výroby nastaveny tak, aby se téměř dotýkaly jejího dna. Není tedy třeba obav, že by nedosáhly na suroviny a nedokázaly našlehat třeba jedno vejce.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack

Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack

23 000 Kč Orientační cena