Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test kuchyňských robotů.

Recenze Kenwood MultiPro FPM260

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek robota Kenwood MultiPro FPM260

Celkové hodnocení: 

2,8 / 5

Klady:

Malý a výkonný

Zápory:

Malý objem mísy

3 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Na posledním místě naší recenze se nachází maličký model Kenwood MultiPro FPM260. Je nejmenší i nejlehčí z celé Top 10. Na výšku měří 20 cm, na šířku 20 cm a na délku 36 cm. Manipulace s ním by neměla být žádný problém, díky poměrně nízké hmotnosti 4,1 kg. Malý je pochopitelně i objem jeho mísy, ta pojme až 2 l, což bude dostačující spíš jen pro jednočlennou domácnost. I přes malé rozměry se ale může pochlubit silným motorem, jeho 750 W překoná i o poznání větší stroje, mimo jiné robot ETA (700 W) nebo KitchenAid (300 W). V rychlostech se taky drží při zemi, nabízí pouze dvě. Překvapivý je ale jeho výběr procesů, kromě mletí masa a strouhání zvládá vše, tedy hnětení, krájení, mixování, šlehání, krouhání a lisování ovoce.

Ovládání a funkce

Robot Kenwood MultiPro FPM260 se ovládá klasicky mechanicky, k ovládání je vybaven knoflíky. Jedním z knoflíků je i pulzní spínač, určený pro krátké rychlé mixování. Nechybí mu ani plynulá regulace rychlosti a jeho motor má ochranou pojistku proti přetížení. Do výbavy dostal hnětací hák a šlehací metly, míchací metle mu ale chybí. Nenajdete u něj ani planetární systém míchání, jako u jediného přístroje v naší recenzi. Pevně stojí na přísavných nožičkách a je opatřený i průhledným víkem.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Možná kvůli specifickým rozměrům není robot Kenwood MultiPro FPM260 uživatelsky moc hodnocený, názoru na něj se sešlo přibližně třináct. Uživatelé, kteří se se svými zkušenostmi svěřili, často hodnotí přístroj jako kompaktní a šikovný. Co jim ovšem chybí je struhadlo. I přes nevelký počet recenzí je Kenwood MultiPro FPM260 poměrně dost oblíbený mezi prodejci, o čemž svědčí jeho rozšíření ve více než padesáti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Poslední robot naší recenze, Kenwood MultiPro FPM260, je velmi specifický. Nehodí se pro větší rodinu ani na velké pečení. Dobře ale poslouží někomu, kdo nemá v kuchyni místo nazbyt, ale chce robotického pomocníka. Je poměrně multifunkční, ale se vším si úplně neporadí. Doporučovali bychom ho právě lidem s nedostatkem místa nebo těm, kteří chtějí robota na drobnější práce a ne třeba na velké várky těsta. Pokud tedy hledáte šikovného pomocníka menších rozměrů, přišli jste na správné místo. Pokud od robotu očekáváte víc, nebo naopak hledáte velký stroj určený pouze na pečení, doporučujeme podívat se na některé vyšší příčky.

Datum:
Produkt: Kenwood MultiPro FPM260
Hodnocení: 2.8