Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test kuchyňských robotů.

Recenze KitchenAid 5KSM150

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek robota KitchenAid 5KSM150

Celkové hodnocení: 

3,8 / 5

Klady:

Celokovové tělo, uživatelsky oblíbený

Zápory:

Nízký příkon

19 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Robot KitchenAid je mezi zasvěcenými tak trochu legendou. Jde ale o poměrně specifický výrobek, který ocení hlavně milovníci pečení. Ze všech robotů je nejtěžší, váží 10,7 kg, hlavně kvůli celokovovému tělu. Rozměrově také patří k větším přístrojům, měří na výšku 36,2 cm, na šířku 22,2 cm a na délku 34,3 cm. Ze všech robotů má nejmenší příkon, pouze 300 W. Jak už bylo řečeno, jeho pomoc oceníte hlavně při pečení, v základní výbavě totiž zvládne pouze hnětení a šlehání.

Ovládání a funkce

Ovládání zůstává mechanické, ale jako jediný z naší TOP 10 nemá tento robot ovládání na knoflíky, ale posuvné. Ačkoliv není nadupaný, co se týče schopností, na poli funkcí si stojí velmi dobře. Z námi sledovaných prvků mu chybí jen dva, plynulá regulace rychlosti a pulzní spínač. Je ale vybavený transparentním krycím víkem, k práci používá hnětací hák, šlehací i míchací metly a pohybuje s nimi planetárním systémem míchání. Nechybí mu ani ochranné prvky ve formě přísavných nožiček a pojistky proti přetížení, která zabrání přehřátí a následnému poškození motoru.

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Celkem třicet uživatelů bylo ochotných podělit se o svůj dojem z tohoto přístroje. Většinu z nich velmi zaujalo celokovové tělo robotu a hodnotí jej jako bytelný a výkonný stroj. Jako u některých dalších robotů, i u tohoto negativně hodnotí hlavně vyšší kupní cenu příslušenství ke stroji a celkově i poměrně vysokou cenu produktu. Robot značky KitchenAid je opět bez problému dostupný, najdete ho v sortimentu více než čtyřiceti obchodů.

Naše hodnocení a závěr

Robot KitchenAid je mezi uživateli velmi oblíbený a jde o velmi populární a známý produkt. Zaujme celokovovým tělem a podle uživatelů je také dostatečně výkonný. V základní verzi, bez přikoupených nástavců, zvládá jen hnětení a šlehání, je tedy spíše pro ty, kteří hledají robota přímo na pečení. Díky líbivému designu je ozdobou kuchyně a je také vhodnější nechat ho permanentně na kuchyňské lince, kvůli jeho vyšší hmotnosti a rozměrům. Pro vášnivé pekaře s větší kuchyní je tedy skvělou volbou. Pokud ale hledáte více multifunkční produkt, nevyhovují vám rozměry přístroje, nebo hledáte co nejsilnější motor, doporučíme vám podívat se na některé výše umístěné přístroje.

Videopohled na KitchenAid 5KSM150

Datum:
Produkt: KitchenAid 5KSM150
Hodnocení: 3.8