Lednička Gorenje N6X2NMX - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Gorenje N6X2NMX

47,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Některé pokročilé funkce
 • Přijatelná cena

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Nižší mrazicí výkon
13 000 Kč Orientační cena
 • 6,6/10
  Hodnocení mrazení a akumulace
 • 4,3/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 0,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 47,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Lednice od značky Gorenje bude svým objemem ideálně vyhovovat čtyřčlenné domácnosti. Chladicí část má kapacitu 222 l, v dolní části umístěný mrazák kapacitu 85 l. Energetická třída tohoto modelu je druhá nejlepší, tedy A++, zároveň šlo v době vzniku recenze (listopad 2017) o nejběžnější energetickou třídu na trhu. Roční spotřeba energie sice nepatří k nejnižším, tehdejší průměr ale přesahuje jen lehce. Za rok provozu tato lednice spotřebuje přibližně 235 kWh, zatímco průměr v době vzniku recenze byl cca 216 kWh. V přepočtu na peníze tak za tuto lednici ročně zaplatíte přibližně 940 Kč, tehdejší průměr byl o pár desítek korun menší, 864 Kč.

Hlučnost tohoto modelu zrovna nepotěší, 42 dB patří spíše k vyšším hodnotám, průměrná hlučnost v době vzniku testu byla necelých 39 dB. Může se to zdát jako zanedbatelný rozdíl, ovšem u spotřebiče s nepřetržitým provozem může být každý decibel navíc znatelný. Akumulační doba ani mrazicí výkon opět nepatří k nejlepším, bez proudu udrží tato lednice potraviny v chladu 18 hodin, průměr v době vzniku recenze byl necelých 22 hodin. Za den potom zamrazí přibližně 5 kg potravin, zatímco průměr byl 8,5 kg. Pokud by vás zajímalo, jaké vnější teploty jsou pro tuto lednici vhodné, efektivně bude pracovat v teplotách +10 až +43°C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ lednice

Volně stojící

87 % Volně stojící, 13 % Vestavná
Výrobce

Gorenje

26 % Beko, 22 % Samsung, 13 % LG, 9 % Haier, 4 % Liebherr, 4 % Whirlpool, 4 % Bosch, 4 % Hisense, 4 % Gorenje, 9 % Neuvedeno
Objem lednice (l)

222

225,57
Objem mrazáku (l)

85

97,09
Umístění mrazáku

Dole

100 % Dole
Hlučnost (dB)

42

36,65
Akumulační doba (hod)

18

13,91
Mrazicí výkon (kg/24h)

5

7,97
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43°C)

70 % SN-T (+10 až 43°C), 26 % SN-ST (+10 až +38°C), 4 % N-ST (+16 až +38°C)

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy a funkcí si chladnička Gorenje nestojí vůbec špatně. V její mrazicí části jistě oceníte nenámrazový systém, který vás uchrání manuálního odmrazování. Součástí lednice je také ventilátor, který zlepšuje cirkulaci vzduchu a rovnoměrné rozložení teplot. Výhodou je také zaměnitelné otvírání, takže si směr otevírání dveří můžete přizpůsobit vašim potřebám a rozložení kuchyně. Ne zcela běžným, ale užitečným prvkem, je displej, který vás informuje mimo jiné o aktuální teplotě v lednici. Potěší také antibakteriální ochrana, nemusíte se tak obávat množení mikroorganismů uvnitř chladničky. Z funkcí, na které jsme se v našem testu zaměřili, lednici chybí jen nulová zóna a oddělená regulace mrazicí a chladicí části. Řada uživatelů se bez obojího pohodlně obejde, záleží tedy hlavně na vašich preferencích.

Rozměry této chladničky nijak nevybočují z průměru. Na výšku měří 185 cm, na šířku 60 cm a její hloubka je 64 cm. Poměrně běžná je také hmotnost 67,5 kg, instalace nebo stěhování lednice by tedy nemělo být o nic složitější, než u ostatních modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nenámrazový systém

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Ventilátor

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno
Zaměnitelné otvírání

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Displej

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Antibakteriální ochrana

Ano

48 % Ne, 17 % Ano, 35 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

48 % Ano, 48 % Ne, 4 % Neuvedeno
Oddělená regulace

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Výška (cm)

185

186,90
Šířka (cm)

60

57,91
Hloubka (cm)

64

62,47
Hmotnost (kg)

67,5

Naše hodnocení a závěr

Chladnička Gorenje N6X2NMX potěší zejména slušnou výbavou funkcí, ze kterých postrádá jen dvě. V kategorii nejdůležitějších parametrů se naopak drží spíše pod průměrem, nejde ovšem o nijak dramaticky špatné hodnoty. Její hlavní nevýhodou by mohla být poněkud vyšší hlučnost, kterou ne každý přetrpí. Vyšší je také energetická spotřeba, nejde ovšem o nijak dramatický rozdíl, ročně zaplatíte jen o pár desítek korun navíc. Co se týče výkonu, nepatří k nejvýkonnějším, nemá nejdelší akumulační dobu ani nezamrazí za den nejvíce kilogramů potravin, drží se ale poměrně solidních, ač lehce podprůměrných hodnot, a v dané cenové kategorii jde stále o velmi dobře použitelný model. Pokud by vás zajímala varianta s podobným objemem, ale výrazně nižší spotřebou a hlučností, můžeme vám doporučit lednici Bosch KGE36DL40. Musíte ale počítat s několikatisícovou investicí navíc.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Gorenje N6X2NMX | Hodnocení: 47,1 %
Veronika Vyskočilová je dlouholetou členkou naší redakce. Při své práci se věnuje zejména kuchyňským spotřebičům, ledniček nevyjímaje. Dokáže vám proto poradit, jaké funkce opravdu využijete a které jsou spíše pro ty nejnáročnější zákazníky. Kromě klasických ledniček se věnuje i jejich americké variantě. Její jméno najdete také u malých kuchyňských spotřebičů jako jsou remosky nebo smoothie makery.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gorenje N6X2NMX

Gorenje N6X2NMX

13 000 Kč Orientační cena