Menu

Samsung RB36T675CSA – Recenze, testy a srovnání

74,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Ledničky

Jednotlivá hodnocení

 • 6,0/10
  Hodnocení mrazení a akumulace
 • 9,8/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nízká spotřeba
 • Nízká hlučnost
 • 10letá záruka na kompresor

Zápory

 • Vyšší cena
 • Kratší akumulační doba
 • Slabší mrazicí výkon
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Volně stojící lednice Samsung RB36T675CSA najde své místo i v početnějších domácnostech. Vyniká nadprůměrným objemem jak v chladicí, tak mrazicí části. Chladnička má objem 251 litrů, což je dostatek pro uložení potravin pětičlenné rodiny. Průměr byl v době psaní recenze (únor 2022) o více než 20 litrů nižší. Také mrazák o objemu 114 l dává dostatek prostoru. Je umístěný ve spodní části, což je u kombinovaných chladniček běžné. Standardem je také mražení třídy ****, díky kterému můžete v mrazáku skladovat suroviny dlouhodobě díky velmi nízké teplotě až -24 °C.

V ohledu spotřeby musíme ledničku Samsung opravdu pochválit. Spadá do energetické třídy C, což sice není tabulkově nejlepší hodnota, těžko ale budete hledat modely vyšších tříd. Běžně se lednice pohybují spíše v třídách D a E. O úspoře vypovídá také nízká spotřeba elektřiny, která je pouze 166 kWh za rok. Tehdejší průměr byl téměř o polovinu vyšší. Za roční provoz lednice utratíte pouze necelou tisícovku (při ceně 5,8 Kč/kWh). Další, za co můžeme lednici pochválit, je hlučnost. Řadí se do třídy B a vydává hluk o 35 dB.

Abychom lichotky trochu vyrovnali, musíme zmínit, že akumulační doba je pouze 9 hodin, přičemž tehdejší průměr byl téměř 15 hodin. V případě výpadku proudu nebo poruchy tedy vydrží potraviny zchlazené pouze kratší dobu. Mírně podprůměrný byl také mrazicí výkon 8 kg za 24 hodin. Lednice se proto příliš nehodí na ukládání velkého množství potravin najednou, například po sklizni ze zahrádky nebo po zabíjačce.

Lepšího standardu dosahuje model Samsung v klimatické třídě. Ty pokrývá všechny, můžete jej proto bez starostí umístit do prostor o teplotě od 10 do 43 °C.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ lednice

Volně stojící

94 % Volně stojící, 6 % Vestavná
Výrobce

Samsung

29 % Beko, 18 % Gorenje, 18 % LG, 12 % Haier, 6 % Miele, 6 % Samsung, 6 % Bosch, 6 % Neuvedeno
Objem lednice (l)

251

235,59
Objem mrazáku (l)

114

101,00
Umístění mrazáku

Dole

100 % Dole
Energetická třída (A-G)

C

29 % F, 24 % C, 24 % E, 12 % D, 6 % B, 6 % A
Spotřeba elektřiny kWh/rok

166

218,33
Roční náklady na elektřinu při 5,80 Kč/kWh (2024)

962

1 266,18
Hlučnost (dB)

35

36,47
Třída hlučnosti

B

53 % C, 47 % B
Akumulační doba (hod)

9

12,71
Mrazicí výkon (kg/24h)

8

7,72
Výkon mrazení

**** (-24°C)

100 % **** (-24 °C)
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43°C)

65 % SN-T (+10 až 43 °C), 29 % SN-ST (+10 až +38 °C), 6 % N-ST (+16 až +38 °C)

Vybavení a funkce

Ve výčtu pozitiv budeme pokračovat i v kapitole věnované funkcím. Z těch námi sledovaných chybí pouze dvě – antibakteriální ochrana, kterou ale disponuje pouze několik málo modelů, a také nulová zóna. Ta je ovšem nahrazená speciální přihrádkou, kterou lze rozdělit na dva prostory s odlišnou teplotou. Chladnější část slouží pro uchovávání masa a druhá zeleniny. Výrobce ale neuvádí, jaká teplota v této přihrádce je. Dalším speciálním šuplíkem je oddělení na ovoce a zeleninu, u kterého je možné nastavovat vlhkost.

Ve výbavě má lednička obvyklé funkce, jako je nenámrazový systém, ventilátor a také zaměnitelné otvírání. Díky tomu můžete přístroj přizpůsobit specifickým podmínkám vaší domácnosti. Teplotu je možné nastavovat na displeji, kde také zapnete funkci rychlého chlazení a mražení. Tyto funkce dokážou rychle ochladit, respektive zmrazit vložené potraviny, aby nedošlo ke zvýšení teploty ostatních uložených surovin. Teplotu v mrazáku a lednici lze nastavovat zvlášť. Pokud necháte lednici otevřenou nebo dveře špatně dovřete, dá vám o tom vědět pomocí akustického signálu.

Lednici pohání invertorový kompresor, který je tišší, úspornější a má delší životnost než klasické varianty. Výrobce na kompresor poskytuje 10letou záruku. Vzhledem k nadprůměrnému objemu není velkým překvapením, že je lednice poměrně vysoká. V ostatních rozměrech nijak nevybočuje z obvyklých hodnot. Všechny údaje o rozměrech a hmotnosti najdete na konci následující tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nenámrazový systém

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Ventilátor

Ano

65 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Zaměnitelné otvírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Displej

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Antibakteriální ochrana

Ne

53 % Ne, 29 % Ano, 18 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

47 % Ne, 47 % Ano, 6 % Neuvedeno
Rychlé chlazení

Ano

47 % Ano, 41 % Ne, 12 % Neuvedeno
Rychlé mrazení

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Oddělená regulace

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Signalizace otevřených dveří

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Invertorový kompresor

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

47 % Ne, 24 % 10 let, 12 % 12 let, 6 % 15 let, 6 % 20 let, 6 % Neuvedeno
Další funkce 1

Zásuvka s dvojí teplotou

29 % LED osvětlení, 12 % MinFrost, 12 % Přihrádka s regulovatelnou vlhkostí, 12 % Ovládání pomocí aplikace, 6 % Zóna Zero, 6 % LinearCooling, 6 % HarvestFresh™, 6 % Technologie AdaptTech, 6 % Prázdninový režim, 6 % Přihrádka s regulovatelnou teplotou
Další funkce 2

Zásuvka s nastavitelnou vlhkostí

Další funkce 3

Odolná zadní strana

Výška (cm)

193,5

191,77
Šířka (cm)

59,5

35 % 54, 29 % 60, 29 % 59,5, 6 % 70
Hloubka (cm)

65,8

62,89
Hmotnost (kg)

72

Hodnocení dalších uživatelů

Naprostá většina uživatelů si lednici pochvaluje. Líbí se jim zejména tichý provoz, velký objem a nízká spotřeba. Kladně hodnotí také povedený design a displej s nastavením teploty. Neshodnou se na vnitřním uspořádání. Některým přijde velmi praktické a vyhovující. Jiným vadí a rádi by některé poličky přesunuli, což bohužel není možné. Objevily se také stížnosti na kratší přívodní kabel.

Hlavní klady a zápory

Největší výhodou lednice Samsung je její nízká spotřeba. Zejména vezmeme-li v úvahu poměrně velký objem, jsou náklady na provoz opravdu nízké. Pozitivem je také tichý chod a dobré vybavení funkcemi, včetně rychlého mražení a chlazení. Potěší také 10letá záruka na invertorový kompresor. Nevýhodou je poněkud kratší akumulační doba, někomu může vadit i menší mrazicí výkon. Nepotěší ani vyšší pořizovací cena. Se stoupající cenou energií se ale díky nízkým provozním nákladům může investovaná částka brzy vrátit.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte lednici s nízkou spotřebou, ale vyžadujete velký objem, mohla by vás zaujmout také lednice Haier A3FE835CGJE. Její zvláštností je mrazák, který není standardně dveřový, ale je rozdělený do šuplíků. To může být pro někoho přehlednější a zajímavější varianta. Také tato lednice je tichá a vhodná do spojených prostor. Má bohatou výbavu funkcemi, včetně antibakteriální úpravy. Není ale možné zaměnit otvírání jejích dveří.

Jestliže je pro vás důležitější nízká pořizovací cena, přišla by vám vhod lednice LG GBP31SWLZN, která má ale o něco menší objem. Výrazný rozdíl pak vidíme ve spotřebě, která je u LG téměř o 90 kWh ročně vyšší. Výbavu lednice LG hodnotíme jako vzhledem k ceně velmi slušnou, patří do ní také invertor k 10letou zárukou.

Naše hodnocení a závěr

Lednici Samsung RB36T675CSA doporučujeme do početnějších domácností i pro náročnější zákazníky. Má nadprůměrný objem a slušnou výbavu funkcemi. V porovnání s ostatními modely je úsporná a její roční provoz vás vyjde poměrně levně. Je poháněná invertorovým kompresorem s 10letou zárukou. Lednici můžete bez obav umístit i do kuchyně spojené s obyvákem, je totiž tichá, nebude vás tedy nijak rušit. Lednička ale nepatří zrovna k nejlevnějším, pokud je pro vás zásadní pořizovací cena a hledáte model s velkým objemem, doporučujeme vám lednici LG GBP32DSKZN, budete se ale muset smířit s vyšší spotřebou.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung RB36T675CSA | Hodnocení: 74,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka dlouhodobě zabývá výběrem a srovnáváním produktů a do jejího repertoáru spadají mimo jiná témata také lednice. S výběrem chladničky má i vlastní zkušenosti, které při své práci zúročuje, avšak kromě toho zohledňuje také uživatelské i odborné recenze a výsledky nejrůznějších testů. Díky tomu má dobrý přehled v nabídce a poradí, který spotřebič je ideální právě do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung RB36T675CSA

Samsung RB36T675CSA

18 000 Kč Orientační cena