Menu

Siemens KG39NVL45 – Recenze, testy a srovnání

43,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Ledničky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,4/10
  Hodnocení mrazení a akumulace
 • 5,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 0,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 4,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Vysoký mrazicí výkon
 • Nízká spotřeba
 • Nízká hlučnost

Zápory

 • Chybí displej
 • Chybí antibakteriální úprava
 • Kratší akumulační doba
22 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už při letmém pohledu na základní parametry lednice Siemens je patrné, že máme co do činění s modelem, který se drží primárně pozitivních hodnot. Jediným drobným nedostatkem je v této kategorii lehce podprůměrná akumulační doba. Lednice uchová při výpadku proudu potraviny v chladu až 16 hodin, průměr v době psaní recenze (únor 2020) byl o tři hodiny vyšší. V ostatních ohledech už ale můžeme jen chválit. Silnou stránkou modelu je především jeho nízká spotřeba, díky které se řadí do nejlepší energetické třídy A+++. Za rok spotřebuje přibližně 182 kWh, tehdejší průměr byl o cca 40 kWh (v nákladech zhruba 200 Kč) vyšší.

Hlučnost 36 dB patřila k nejnižším hodnotám na trhu a rozhodně se tak nemusíte bát, že by vás vrčení motoru lednice obtěžovalo. Model Siemens má mrazák umístěný dole, zcela v souladu se současnými trendy, a tento mrazák se pyšní výkonem 14 kg/24h. Za den tak zvládne zamrazit až 14 kg potravin, což je téměř dvojnásobek tehdejšího průměru. V mrazáku můžete potraviny uchovávat dlouhodobě a lednice vám dobře poslouží, ať už ji umístíte do kuchyně, nebo třeba chladnější chodby. Patří totiž do klimatických tříd SN-T, což znamená, že zasahuje do všech tříd na trhu a dokáže efektivně pracovat v úctyhodném rozmezí teplot okolního prostředí 10 až 43 °C.

S kapacitou 279 l by chladicí část lednice Siemens bez problémů vystačila pětičlenné domácnosti. Pokud se budeme držet doporučených 25 l na osobu, mrazák můžeme doporučit spíše pro čtyři, s přimhouřeným okem i pět osob, záleží hlavně na vašich nárocích na kapacitu mrazicí části lednice.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ lednice

Volně stojící

94 % Volně stojící, 6 % Vestavná
Výrobce

Siemens

29 % Beko, 18 % Gorenje, 18 % LG, 12 % Haier, 6 % Miele, 6 % Samsung, 6 % Bosch, 6 % Neuvedeno
Objem lednice (l)

279

235,59
Objem mrazáku (l)

87

101,00
Umístění mrazáku

Dole

100 % Dole
Hlučnost (dB)

36

36,47
Akumulační doba (hod)

16

12,71
Mrazicí výkon (kg/24h)

14

7,72
Výkon mrazení

**** (-24°C)

100 % **** (-24 °C)
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43°C)

65 % SN-T (+10 až 43 °C), 29 % SN-ST (+10 až +38 °C), 6 % N-ST (+16 až +38 °C)

Vybavení a funkce

Může se zdát, že lednice patří ke spotřebičům, které nemají na poli funkcí moc co nabídnout. Opak je ale pravdou a u moderních modelů už najdete řadu užitečných vlastností, které zvyšují efektivitu a komfort jejich používání. V případě lednice Siemens stojí za zmínku především nenámrazový systém, díky kterému se nemusíte obtěžovat se zdlouhavým manuálním odmrazováním lednice. V době psaní recenze jej měla asi jen polovina hodnocených modelů.

Podobně je na tom ventilátor, který u tohoto modelu také najdete. Ten se zasadí o lepší cirkulaci vzduchu, a tak i rovnoměrnější rozložení teploty. Samozřejmostí nebyla ani nulová zóna a oddělená regulace, obojí ve výbavě lednice také najdete. Díky oddělené regulaci teplot můžete používat chladicí a mrazicí část nezávisle na sobě, nulová zóna zase slouží k uložení velmi čerstvých potravin, jako je syrové maso. Dále má tento model zaměnitelné otvírání, to je ale dnes už prakticky samozřejmostí. Některé konkurenční lednice mají oproti modelu Siemens navíc například displej či antibakteriální ochranu, obojí se ale týká spíše nižšího procenta modelů.

Rozměry lednice si můžete zkontrolovat ve spodní části tabulky. Vzhledem ke kapacitě půjde samozřejmě spíše o větší model, to se projevuje také vyšší hmotností 82 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nenámrazový systém

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Ventilátor

Ano

65 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Zaměnitelné otvírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Displej

Ne

65 % Ano, 35 % Ne
Antibakteriální ochrana

Ne

53 % Ne, 29 % Ano, 18 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ano

47 % Ne, 47 % Ano, 6 % Neuvedeno
Oddělená regulace

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Další funkce 1

Výsuvné odkládací plochy

29 % LED osvětlení, 12 % MinFrost, 12 % Přihrádka s regulovatelnou vlhkostí, 12 % Ovládání pomocí aplikace, 6 % Zóna Zero, 6 % LinearCooling, 6 % HarvestFresh™, 6 % Technologie AdaptTech, 6 % Prázdninový režim, 6 % Přihrádka s regulovatelnou teplotou
Další funkce 2

Přihrádka s regulací vlhkosti

Další funkce 3

Dotykové ovládání

Výška (cm)

203

191,77
Šířka (cm)

60

35 % 54, 29 % 60, 29 % 59,5, 6 % 70
Hloubka (cm)

66

62,89
Hmotnost (kg)

82

Naše hodnocení a závěr

Lednice Siemens KG39NVL45 patří do zhruba střední cenové kategorie a její výkon je ceně více než odpovídající. Při našem hodnocení jsme jen těžko hledali nedostatky. Samozřejmě se najdou i lépe vybavené modely, celkově ale podává lednice Siemens velice slušný výkon. V kategorii základních parametrů jsme jí vytkli pouze kratší akumulační dobu, z vybavení a funkcí postrádá antibakteriální úpravu a displej.

Pokud patříte k velmi náročným zákazníkům, možná máte na lednici ještě o něco přísnější požadavky a mohl by vám lépe vyhovovat některý z vybavenějších modelů, jako je například lednice Gorenje NRK6203TX, která disponuje třeba zmíněným displejem. Na druhou stranu je ale oproti lednici Siemens hlučnější.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens KG39NVL45 | Hodnocení: 43,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka dlouhodobě zabývá výběrem a srovnáváním produktů a do jejího repertoáru spadají mimo jiná témata také lednice. S výběrem chladničky má i vlastní zkušenosti, které při své práci zúročuje, avšak kromě toho zohledňuje také uživatelské i odborné recenze a výsledky nejrůznějších testů. Díky tomu má dobrý přehled v nabídce a poradí, který spotřebič je ideální právě do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens KG39NVL45

Siemens KG39NVL45

22 000 Kč Orientační cena