Menu

Recenze a srovnání Benab Fyzio Taštičková

Nejměkčí varianta v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Hypoalergenní
  • Potah pratelný na 60 °C
  • 7 zón

Zápory

  • Nižší nosnost 110 kg
  • Záruka pouze 2 roky
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Benab patří s tuhostí 1 k nejměkčím modelům na trhu. Nejde o partnerskou matraci, to znamená, že obě její strany jsou stejně tvrdé. Běžným nedostatkem měkkých matrací, který najdeme i u tohoto modelu, je nižší nosnost. Snese maximálně 110 kg, zatímco jiné matrace zvládnou o několik desítek kilogramů více. Velmi měkké matrace se ale většinou doporučují osobám s hmotností do 100 kg, nemělo by tak jít o velký problém.

Tloušťka 19 cm je lehký nadstandard a s přimhouřením oka by se tato matrace možná dala doporučit i seniorům, pro které jsou vhodné modely s tloušťkou alespoň 20 cm.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

Výrazné měkkosti je v případě matrace Benab dosaženo kombinací polyuretanové pěny a taštičkových pružin. Podle výrobce ji můžete položit na jakýkoliv rošt, s výjimkou motorových roštů. Sedmizónový povrch je u matrací stále ještě nejoblíbenější variantou, ačkoliv jsou už k dostání i modely s devíti a více anatomickými zónami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Benab

Nosnost (kg)

110

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Velmi měkká

Tuhost - strana 1

1

Tuhost - strana 2

1

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Jednolůžko

Materiál

PUR, Taštičkové pružiny

Zdravotní/ortopedická

Ne

Zóny

7

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální, kromě motorového

Tloušťka (cm)

19

Specifické prvky

Matrace je hypoalergenní, další zdravotní nebo ortopedické vlastnosti nemá. Stejně jako u dalších kvalitních modelů, ani u tohoto nesmí chybět snímatelný potah. Ten je v tomto případě pratelný až na 60 °C, což je víceméně ideální varianta. Existují sice i potahy s výrazně vyšší teplotou praní, ty jsou ale vhodnější spíše pro nemocné osoby než na běžné použití.

Závěr

Velmi měkké matrace nemívají na trhu úplně velké zastoupení. Model Fyzio od značky Benab potěší hypoalergenními vlastnostmi a vysokou teplotou praní potahu. Tloušťka 19 cm bude dostatečně komfortní pro běžné použití a nosnost 110 kg je u takto měkkých matrací běžná, ačkoliv je v porovnání s tužšími modely poměrně nízká. Rozdělení do sedmi anatomických zón nemáme co vytknout a matraci lze položit téměř na všechny rošty, s výjimkou motorového.

Nevýhodou pro některé uživatele může být fakt, že matrace není partnerská. V takovém případě by vás mohla zaujmout například matrace Dřevočal Monika.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Benab Fyzio Taštičková
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Benab Fyzio Taštičková

Benab Fyzio Taštičková

3 000 Kč Orientační cena