Recenze matrace Benab Omega Flex | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Benab Omega Flex

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Potah pratelný na 60 °C
  • Tloušťka 20 cm
  • Použití přírodních materiálů
  • Není zdravotní/ortopedická
  • V některých ohledech průměrná
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv je matrace Omega Flex párová, obě její tuhosti jsou spíše nižší, na škále 1-5 odpovídají stupňům 2 a 3. Nosnost 130 kg je na měkčí matraci poměrně slušná, v porovnání s tvrdšími modely už jde spíše o standard. Díky tloušťce 20 cm bude matrace dostatečně komfortní i pro seniory, kterým nižší tuhost často dobře vyhovuje. Kromě seniorů bývají měkké matrace vhodné i pro nemocné, kteří tráví delší čas na lůžku, popřípadě uživatele, kteří preferují měkčí poležení a většinou spí na boku.

Matrace má prodlouženou záruku na 3 roky, což je pozitivní, mezi matracemi jde ale o poměrně krátkou dobu, některé mají záruku i přes 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

K výrobě matrace značky Benab byla použita polyuretanová pěna v kombinaci s Bio pěnou. PUR pěna je jedním z nejčastějších materiálů, se kterými se u matrací můžete setkat. Je odolná a tvarově stálá, její nevýhodou bývá nižší prodyšnost. Tento model je ale vhodný na všechny typy roštů, větší problémy s prodyšností by tak mít neměl. Bio pěna se potom vyrábí z přírodních materiálů, nejčastěji sójového nebo ricinového oleje.

S rozdělením do sedmi zón se u matrací setkáte velmi často a jde o pravděpodobně nejpopulárnější variantu na trhu. Tomuto typu zónování nemáme co vytknout, ačkoliv existují i matrace s více zónami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Benab

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Velmi měkká, Měkká

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Partnerská

Materiál

Bio pěna, PUR pěna

Zdravotní/ortopedická

Ne

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

20

Specifické prvky

Důležitou součástí matrace Benab Omega Flex je její potah. Ten je snímatelný i pratelný a snese teploty do 60 °C, což je doporučovaná hodnota k odstranění většiny bakterií a mikroorganismů. Matrace nemá deklarované zdravotní nebo ortopedické vlastnosti, při bolestech zad tak možná bude vhodnější sáhnout po nějakém ortopedickém modelu.

Závěr

Díky nízké tuhosti, použití přírodních materiálů a tloušťce 20 cm bude matrace Benab Omega Flex skvělou volbou například pro seniory. Ačkoliv jde o měkkou matraci, její nosnost je vcelku standardní. Povrch matrace je rozdělený do sedmi anatomických zón, což je velmi oblíbená varianta. Nechybí snímatelný potah, oceňujeme, že jej lze prát až na 60 °C. Matrace je navíc vhodná na všechny typy roštů, můžete ji tak použít i na polohovací posteli.

Pokud vám vyhovují vlastnosti této matrace, ale ocenili byste alespoň jednu stranu s trochu vyšší tuhostí, za zvážení stojí také matrace Dřevočal Monika s kombinací tuhostí 1 a 3.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Benab Omega Flex
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Benab Omega Flex

Benab Omega Flex

2 700 Kč Orientační cena