Recenze a srovnání D.P.V. Krios

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Tvrdé matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Potah pratelný na 90°C

Zápory:

Nižší nosnost

Není vhodná na polohovatelné rošty

3 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Matrace Krios se řadí mezi tvrdší modely, trochu ale překvapuje poměrně nízkou nosností 110 Kg. Ta bude samozřejmě většinou dostačující, obecně ale mívají tvrdší matrace vyšší nosnosti, protože jsou populární hlavně mezi muži. Výrobce na matraci poskytuje záruku tři roky, v našem srovnání šlo o druhou nejkratší možnou záruku a u některých matrací se dočkáte i lhůty 5-10 let. S rozměry určitě nebudete mít problém, dostupné jsou všechny běžné varianty pro jednolůžko i dvoulůžka, u větších matrací už je pochopitelně třeba počítat s příplatkem. Co se týče tloušťky, matrace má 19 cm, což nebyla nejvyšší hodnota v našem výběru, pro pohodlný spánek je ale zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm ano
200x90cm ano
200x140cm s příplatkem
200x160cm s příplatkem
200x180cm s příplatkem

Materiál a zónování

Model D.P.V. Krios patří mezi pružinové matrace, není kvůli tomu vhodný pro polohovatelný rošt, který by mohl pružiny matrace poškodit. S matracemi s pružinovým jádrem se nejspíš setkal v životě každý. Jejich výhodou je zejména vysoká prodyšnost. Na povrchu je matrace rozdělená do pěti zón, což byl vcelku běžný počet. V našem srovnání najdete i modely se sedmi a více zónami, ale také třeba matrace zcela bez zónování. Záleží hlavně na tom, co vám osobně vyhovuje. Potah matrace je snímatelný a pratelný, což je podstatné pro údržbu a čištění matrace. Sice jde dnes téměř o samozřejmost, v některých případech je ale třeba potah k matraci dokoupit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  3
Záruka (roky)  3
Nosnost (kg)  110
Materiál  pružinová
Rošt  pevný
Výška (cm)  19
Určení  jednolůžko
Zóny  5
Snímatelný potah  ano

Specifické prvky

Potah matrace jsme zmínili již v předchozí části, přesto se k němu vrátíme i v tomto odstavci. Při koupi můžete vybírat z několika variant z různých materiálů, které jsou pratelné na 60°C. To by nebylo až tak neobvyklé, co už neobvyklé je, je potah pratelný na 90°C, který je také v nabídce. Díky takto vysoké teplotě praní můžete udržet vaše lůžku v maximální čistotě.

Závěr

Pružinová matrace D.P.V. Krios paří k tužším modelům, neoslní ale nosností 110 kg, která je běžnější spíše pro měkké matrace. Vyšší nosnost vám v dané třídě tvrdosti nabídne například matrace Dřevočal Rodos, která unese až 125 kg. Záruka tři roky na matraci Krios není nejhorší, ale ani nejlepší v našem srovnání, za některé modely ručí výrobce až 10 let. Výška matrace je dostatečně komfortní, i když jsou v nabídce i vyšší modely. Matrace je v dostání ve všech standardních rozměrech a vybírat můžete z různých typů potahů, včetně potahu pratelného na 90°C.

Další recenze

Kompletní porovnání