Recenze matrace D.P.V. Krios | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání D.P.V. Krios

v kategorii Tvrdé matrace

Klady a zápory

  • Potah pratelný na 90°C
  • Nižší nosnost
  • Není vhodná na polohovatelné rošty
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Krios se řadí mezi tvrdší modely, trochu ale překvapuje poměrně nízkou nosností 110 Kg. Ta bude samozřejmě většinou dostačující, obecně ale mívají tvrdší matrace vyšší nosnosti, protože jsou populární hlavně mezi muži. Výrobce na matraci poskytuje záruku tři roky, v našem srovnání šlo o druhou nejkratší možnou záruku a u některých matrací se dočkáte i lhůty 5-10 let. S rozměry určitě nebudete mít problém, dostupné jsou všechny běžné varianty pro jednolůžko i dvoulůžka, u větších matrací už je pochopitelně třeba počítat s příplatkem. Co se týče tloušťky, matrace má 19 cm, což nebyla nejvyšší hodnota v našem výběru, pro pohodlný spánek je ale zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Model D.P.V. Krios patří mezi pružinové matrace, není kvůli tomu vhodný pro polohovatelný rošt, který by mohl pružiny matrace poškodit. S matracemi s pružinovým jádrem se nejspíš setkal v životě každý. Jejich výhodou je zejména vysoká prodyšnost. Na povrchu je matrace rozdělená do pěti zón, což byl vcelku běžný počet. V našem srovnání najdete i modely se sedmi a více zónami, ale také třeba matrace zcela bez zónování. Záleží hlavně na tom, co vám osobně vyhovuje. Potah matrace je snímatelný a pratelný, což je podstatné pro údržbu a čištění matrace. Sice jde dnes téměř o samozřejmost, v některých případech je ale třeba potah k matraci dokoupit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

110

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Měkká, Tvrdá

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

5

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Jednolůžko

Zóny

5

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

19

Specifické prvky

Potah matrace jsme zmínili již v předchozí části, přesto se k němu vrátíme i v tomto odstavci. Při koupi můžete vybírat z několika variant z různých materiálů, které jsou pratelné na 60°C. To by nebylo až tak neobvyklé, co už neobvyklé je, je potah pratelný na 90°C, který je také v nabídce. Díky takto vysoké teplotě praní můžete udržet vaše lůžku v maximální čistotě.

Závěr

Pružinová matrace D.P.V. Krios paří k tužším modelům, neoslní ale nosností 110 kg, která je běžnější spíše pro měkké matrace. Vyšší nosnost vám v dané třídě tvrdosti nabídne například matrace Dřevočal Rodos, která unese až 125 kg. Záruka tři roky na matraci Krios není nejhorší, ale ani nejlepší v našem srovnání, za některé modely ručí výrobce až 10 let. Výška matrace je dostatečně komfortní, i když jsou v nabídce i vyšší modely. Matrace je v dostání ve všech standardních rozměrech a vybírat můžete z různých typů potahů, včetně potahu pratelného na 90°C.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: D.P.V. Krios
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze D.P.V. Krios

D.P.V. Krios

3 400 Kč Orientační cena