Recenze matrace Dřevočal Alice | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Alice

S masážním povrchem v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • 7 zón
  • Na všechny typy roštů
  • Masážní horní vrstva

Zápory

  • Záruka pouze 2 roky
  • Menší tloušťka
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Dřevočal Alice bude svými parametry pravděpodobně vyhovovat velkému počtu uživatelů, mimo jiné kombinuje tvrdosti 2 a 3, tedy nejoblíbenější stupně tuhosti na trhu. Díky dvojí tuhosti jde o partnerskou matraci, tvrdost 2 bývá často oblíbenější u žen, tvrdost 3 u mužů. Nosnosti 120 kg nemůžeme mnoho vyčíst, jde o slušný základ. Za zmínku ale stojí, že některé matrace na trhu mají nosnost vyšší, klidně okolo 150 kg. Záruční lhůta 2 roky je potom úplný základ, který samozřejmě není vyloženě špatně, ovšem řada výrobců nabízí na matrace záruku i 5-10 let. Podobně můžeme ohodnotit i výšku matrace 17 cm. Opět jde o dostatečně komfortní hodnotu, ale spousta modelů ji ještě o pár centimetrů překonává. Zbývá už jen konstatovat, že je matrace běžně dostupná ve všech standardních rozměrech, varianty pro dvojlůžko už jsou samozřejmě dražší.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

Ačkoliv je v řadě parametrů matrace Alice spíše standardní, zónováním se řadí k lepším modelům v našem výběru. Její povrch je rozdělený do sedmi zón, což samozřejmě nemusí vyhovovat každému, obecně je ale členitější zónování spíše oceňované. Co se týče materiálu, matrace je pěnová a drží se tak aktuálních trendů. Díky vysoké elasticitě je bez problémů použitelná jak v kombinaci s pevným, tak pohyblivým roštem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Měkká, Tvrdá

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

MediFoam

Zdravotní/ortopedická

Ne

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

17

Specifické prvky

Potah matrace od značky Dřevočal je pratelný na 60°C a, jak je pro tohoto českého výrobce typické, můžete volit z několika různých variant. Horní vrstva matrace je navíc tvarovaná do oblíbených masážních nopů, které napomáhají efektivnější relaxaci svalstva a zlepšují provzdušnění matrace.

Závěr

Matrace Alice od české značky Dřevočal je tvořena dvěma vrstvami pěny, které z ní zároveň dělají model o dvou tuhostech. Záruka 2 roky je u matrací standard, podobně je na tom nosnost 120 kg. Tloušťka 17 cm bude pravděpodobně pro většinu uživatelů vyhovující, snad jen pro seniory bychom doporučili volit matraci o tloušťce alespoň 20 cm, která poskytuje lepší oporu při vstávání. Jako alternativa se nabízí například matrace od stejného výrobce Dřevočal Martina. Matrace Alice má slušný počet zón, celkem jich na povrchu najdete sedm. Jsou navíc doplněné masážními nopy, které podporují prokrvení pokožky a relaxaci svalů.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Alice
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Alice

Dřevočal Alice

3 000 Kč Orientační cena