Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Caprisa

v kategorii Měkké matrace

Klady a zápory

  • Sójový extrakt
  • Tloušťka 23 cm
  • Záruka pouze 3 roky
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Caprisa od značky Dřevočal patří k partnerským matracím, které se hodí pro páry s velmi rozdílnými nároky na tvrdost postele. Z každé strany je jinak tuhá. Měkčí strana odpovídá tvrdosti 2, tužší strana už je velmi tvrdá, s tuhostí 4. Další matrace s takovýmto rozpětím tuhostí je model Forest od značky Tropico. Maximální doporučená nosnost modelu Caprisa je 130 kg. Na výšku měří 23 cm, ostatní rozměry jsou individuální. Můžete ji zakoupit v běžných velikostech pro jednolůžko i dvoulůžko, u větších rozměrů je potřeba počítat s příplatkem. Jak je u této značky obvyklé, záruka na matraci platí 3 roky. To je spíše standardní záruka, některé značky poskytují i 5 až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Caprisa se skládá z několika různých pěn. Tvrdší stranu tvoří studená bio pěna s antidekubitními vlastnostmi. Díky těm zabraňuje otlakům a proleženinám, i přes vysokou tvrdost. Měkčí strana je z líné bio pěny, ta je velmi tvárná a dokáže se výjimečně dobře přizpůsobit tělu.

Obě dvě strany modelu Caprisa se dělí do sedmi anatomických zón, na které se optimálně rozloží hmotnost těla a poskytují pohodlný spánek. V našem porovnání najdeme i modely s pěti zónami nebo zcela bez zónování, varianta se sedmi zónami ale bývá nejoblíbenější. Co se týče roštu, matrace je díky pěně velmi pružná a ohebná, lze ji tedy použít na každý typ roštu, včetně polohovatelných.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Měkká, Velmi tvrdá

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

4

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

23

Specifické prvky

Jednou ze zajímavých složek matrace značky Dřevočal je i sójový extrakt. Tím může být zajímavá pro ty, kteří si potrpí na ekologii a využívání přírodních materiálů. Sója navíc obsahuje lecitin, který je známý příznivým vlivem na lidskou pokožku. Potah matrace odpovídá klasickým hygienickým standardům, lze ho sundat i prát při vysokých teplotách. Při koupi matrace si navíc můžete vybrat potah podle svých představ, například s úpravou proti roztočům a plísním.

Závěr

Matrace Dřevočal Caprisa patří ke specifičtějším párovým modelům v našem porovnání, pojí v sobě totiž tvrdost 2 a 4. Pokud máte s partnerem velmi rozdílné nároky na tuhost matrace, tento model by pro vás mohl být to pravé. Kdyby vás zajímala párová matrace s méně odlišnými tuhostmi, doporučujeme model Dřevočal Martina. Matrace Caprisa je specifická také využitím sójového extraktu, který je šetrný k přírodě i lidské pokožce. Potěší tloušťkou 23 cm, která patří k nejvyšším v našem srovnání, nechybí jí ani populární zónování nebo pratelný potah. Malinko slabší je snad jen záruka, 3 roky patří k těm nejkratším.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Caprisa
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dřevočal Caprisa

Dřevočal Caprisa

7 000 Kč Orientační cena