Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Caprisa

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Sójový extrakt
  • Tloušťka 23 cm
  • Záruka pouze 3 roky
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Caprisa od značky Dřevočal patří k partnerským matracím, které se hodí pro páry s velmi rozdílnými nároky na tvrdost postele. Z každé strany je jinak tuhá. Měkčí strana odpovídá tvrdosti 2, tužší strana už je velmi tvrdá, s tuhostí 4. Další matrace s takovýmto rozpětím tuhostí je model Forest od značky Tropico. Maximální doporučená nosnost modelu Caprisa je 130 kg. Na výšku měří 23 cm, ostatní rozměry jsou individuální. Můžete ji zakoupit v běžných velikostech pro jednolůžko i dvoulůžko, u větších rozměrů je potřeba počítat s příplatkem. Jak je u této značky obvyklé, záruka na matraci platí 3 roky. To je spíše standardní záruka, některé značky poskytují i 5 až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Caprisa se skládá z několika různých pěn. Tvrdší stranu tvoří studená bio pěna s antidekubitními vlastnostmi. Díky těm zabraňuje otlakům a proleženinám, i přes vysokou tvrdost. Měkčí strana je z líné bio pěny, ta je velmi tvárná a dokáže se výjimečně dobře přizpůsobit tělu.

Obě dvě strany modelu Caprisa se dělí do sedmi anatomických zón, na které se optimálně rozloží hmotnost těla a poskytují pohodlný spánek. V našem porovnání najdeme i modely s pěti zónami nebo zcela bez zónování, varianta se sedmi zónami ale bývá nejoblíbenější. Co se týče roštu, matrace je díky pěně velmi pružná a ohebná, lze ji tedy použít na každý typ roštu, včetně polohovatelných.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 2+4
Záruka (roky) 3
Nosnost (kg) 130
Materiál Pěnová
Rošt Univerzální
Výška (cm) 23
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Jednou ze zajímavých složek matrace značky Dřevočal je i sójový extrakt. Tím může být zajímavá pro ty, kteří si potrpí na ekologii a využívání přírodních materiálů. Sója navíc obsahuje lecitin, který je známý příznivým vlivem na lidskou pokožku. Potah matrace odpovídá klasickým hygienickým standardům, lze ho sundat i prát při vysokých teplotách. Při koupi matrace si navíc můžete vybrat potah podle svých představ, například s úpravou proti roztočům a plísním.

Závěr

Matrace Dřevočal Caprisa patří ke specifičtějším párovým modelům v našem porovnání, pojí v sobě totiž tvrdost 2 a 4. Pokud máte s partnerem velmi rozdílné nároky na tuhost matrace, tento model by pro vás mohl být to pravé. Kdyby vás zajímala párová matrace s méně odlišnými tuhostmi, doporučujeme model Dřevočal Martina. Matrace Caprisa je specifická také využitím sójového extraktu, který je šetrný k přírodě i lidské pokožce. Potěší tloušťkou 23 cm, která patří k nejvyšším v našem srovnání, nechybí jí ani populární zónování nebo pratelný potah. Malinko slabší je snad jen záruka, 3 roky patří k těm nejkratším.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dřevočal Caprisa

Dřevočal Caprisa

7 000 Kč Orientační cena