Recenze matrace Dřevočal Lada | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Lada

Také nás zaujalo v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Sedmizónové provedení
  • Přírodní materiál

Zápory

  • Záruka pouze 3 roky
  • Menší tloušťka
  • Vyšší cena
6 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Latexová matrace Lada od české firmy Dřevočal se drží běžné tvrdosti 2. Hodí se pro všechny typy osob, které preferují měkčí spaní, ale díky použitému materiálu a ortopedickým vlastnostem je zvláště vhodná pro starší osoby. Brání totiž vzniku nadměrného tlaku na kyčle a další klouby a zároveň ulevuje krční páteři. Její nosnost je do 120 kg. Je lepší tato čísla brát s rezervou a v případě hraniční hmotnosti raději sáhnout po jiné matraci, tato by nemusela být ideálně zdravá ani pohodlná.

Matrace Lada není partnerská. Respektive nebude vyhovovat dvěma osobám spícím na partnerské posteli, které mají odlišné nároky na tvrdost a rozdílnou hmotnost. Z tohoto důvodu ji doporučujeme spíše na jednolůžka. Pokud hledáte matraci na dvoulůžko, podívejte se například na Purtex Adriana Viscofoam. Výška matrace je 18 cm a můžete ji zakoupit ve všech běžných rozměrech, u těch větších s příplatkem. Jako ostatní produkty firmy Dřevočal, i tato matrace má záruku 3 roky. To je spíše základní doba, na trhu jsou i matrace se zárukou 7 až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ne

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Matrace Dřevočal Lada je tvořená pouze latexem, který je pomocí vertikálních otvorů rozdělený do sedmi anatomických zón. Střed matrace je tak o něco pevnější než například oblast ramen. Sedm zón je víceméně nejoblíbenější rozdělení. Díky pružnému materiálu je matrace vhodná na všechny typy lamelových roštů, pevné i polohovatelné. Kombinovat tuto matraci s laťovým roštem nemusí být vyloženě špatně, ale nedosáhnete tak skvělých ortopedických vlastností, jako s použitím laťového roštu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Měkká

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

2

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Jednolůžko

Materiál

Latex

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

18

Specifické prvky

Jak je u značky Dřevočal zvykem, ani matrace Lada nezůstala ochuzená o snímatelný potah v různých variantách. Potahy od této firmy jsou pratelné na 60°C, vyznačují se vynikajícímu antibakteriálními vlastnostmi a dobře odvádějí vlhkost. Výběr potahu byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu, zejména pokud hledáte zdravotní matraci.

Závěr

Matrace Dřevočal Lada představuje dobrou variantu, pokud hledáte zdravotní matraci, nebo vám zkrátka vyhovuje měkčí poležení. Je vyrobená čistě z latexu, přesto nezůstanete ochuzení o zónování. Její nosnost nepatří k nejvyšším, nijak zvlášť neoslní ani délkou záruční lhůty. Výška 18 cm stále patří do komfortní úrovně, pokud ale hledáte matraci pro staršího člověka, doporučujeme sáhnout raději po modelu s tloušťkou 20 a více cm, kvůli pohodlnějšímu vstávání. Výhodou matrace Lada je samozřejmě pratelný potah, většinou obohacený o hygienické prvky.

6 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Lada
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Lada

Dřevočal Lada

6 900 Kč Orientační cena