Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Laura

v kategorii Měkké matrace

Klady a zápory

  • Antidekubitní úprava
  • V některých ohledech průměrná
6 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

S výškou jádra 20 cm a nízkou tuhostí 1 a 2 se matrace Dřevočal Laura řadí k modelům, které budou vhodné i pro seniory nebo méně pohyblivé osoby. Díky dvojí tuhosti ji můžete využít jako partnerskou matraci pro partnery s rozdílnými nároky na tvrdost matrace, nebo různě tuhé strany střídat. Ačkoliv jde o měkkou matraci, nemá špatnou nosnost. Dá se používat do 120 kg hmotnosti, pro takto měkké matrace jde zhruba o zlatý střed, některé modely v dané kategorii mají nosnost jen 110 kg, jiné i 130 kg. Záruční lhůta 3 roky patřila spíše k těm kratším, sice se u některých matrací dočkáte záruky pouze 2 roky, jiné ale nabídnou i 10 let. Z dostupných rozměrů si jistě bez problémů vyberete, je pouze třeba počítat s tím, že za varianty pro dvoulůžko si připlatíte.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

K využití například pro seniory předurčuje matraci Laura i její složení. Měkčí stranu matrace tvoří prodyšná studená pěna, která se přizpůsobí lidskému tělu. Tvrdší strana je potom tvořená certifikovanou MediFoam pěnou, jejíž výhodou je vysoká pórovitost, zde navíc ještě doplněná o antidekubitní zářezy. I při delším ležení tak matrace snižuje riziko vzniku proleženin. Při návrhu zónování se výrobce držel šťastného čísla 7, tento počet zón patří k nejoblíbenějším na trhu. Díky dostatečné pružnosti můžete matraci umístit na pevný i pohyblivý rošt, výrobce doporučuje volit pro tyto případy rošt z lamel.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Velmi měkká, Měkká

Tuhost - strana 1

1

Tuhost - strana 2

2

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

20

Specifické prvky

Kromě zmíněného pěnového povrchu s úpravou proti proleženinám má matrace Laura také sofistikované jádro, které se skládá z různě tuhých pěn a součástí jsou také pěnové válce v nejvíce namáhaných oblastech, které napomáhají udržení těla ve správné poloze. Potah matrace je pochopitelně snímatelný a pratelný, vyrábí se v několika verzích. Nejen pro alergiky, ale třeba i pro dlouhodobě nemocné, bude určitě dobrou variantou potah s antibakteriální úpravou.

Závěr

Jak vyplývá z naší recenze, matraci Dřevočal Laura můžeme doporučit mimo jiné seniorům nebo osobám, které tráví více času na lůžku, je totiž příjemně měkká, ale zároveň dostatečně vysoká a má úpravu proti vzniku proleženin. Ocení ji ale samozřejmě i uživatelé, kterým zkrátka vyhovuje měkčí ty matrace. Řadí se mezi partnerské modely, tedy matrace s dvojí tuhostí. Její nosnost ani záruka není nejvyšší, nejde ale o špatné hodnoty. Pokud by vás mezi měkkými matracemi zajímal model s delší zárukou, za zvážení stojí například matrace Purtex Manon.

6 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Laura
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dřevočal Laura

Dřevočal Laura

6 900 Kč Orientační cena