Recenze matrace Ecomatrace Dakota Plus | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Ecomatrace Dakota Plus

Cena/výkon

Tvrdé matrace

Klady a zápory

Klady

  • Záruka 20 let
  • Hypoalergenní
  • Zdravotní/ortopedická

Zápory

  • Teplota praní potahu max. 40 °C
  • Menší tloušťka 16 cm
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Dakota Plus od značky Ecomatrace zaujme především velmi dlouhou zárukou, až 20 let. Patří k tužším modelům na trhu. Jde o partnerskou matraci se dvěma tuhostmi, 3 a 4 ze 4. K vyšší tuhosti se váže i vyšší nosnost, tento model unese až 140 kg, což je určitý nadstandard, najdou se ale i modely s nosností přesahující 150 kg. Naopak tloušťka 16 cm je spíše základní a pro vyšší komfort se doporučuje volit matrace s tloušťkou 20 cm a více.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Povrch matrace je rozdělený do 7 zón, tento počet je často označován za optimální, ačkoliv existují i matrace s 9 a více zónami. Ve složení matrace najdete velmi populární polyuretanovou pěnu a kokosová vlákna. Kokos slouží ke zpevnění a najdete jej na tužší straně matrace. Jádro matrace je tvořené taštičkovými pružinami, které se dobře přizpůsobují tělu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ecomatrace

Nosnost (kg)

140

Záruka (roky)

20

Kategorie tuhosti

Tvrdá, Velmi tvrdá

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

4

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

PUR pěna, Kokosová vlákna, Taštičkové pružiny

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

40

Tloušťka (cm)

16

Specifické prvky

Matraci nechybí snímatelný potah, v tomto případě antialergický. Ten je sice pratelný, ovšem jen při teplotě 40 °C, což nemusí být dostačující pro odstranění všech mikroorganismů. Na praní lůžkovin se většinou doporučuje teplota 60 °C a vyšší. Matrace je označená jako zdravotní/ortopedická, takové modely bývají vhodné například při bolestech zad.

Závěr

Partnerská matrace Ecomatrace Dakota Plus bude vhodná pro příznivce tužšího poležení. Na jedné straně dosahuje tuhosti 3, na druhé 4 ze 4. Tvrdší strana matrace je vyztužená kokosovým vláknem, ve složení najdete také PUR pěnu, tedy jeden z nejčastějších materiálů, a taštičkové pružiny, které jsou modernější variantou klasických pružin.

Matrace má poměrně slušnou nosnost 140 kg a potěší snímatelným hypolargenním potahem, který je ovšem pratelný jen na 40 °C. Ocenili bychom variantu s vyšší možnou teplotou praní pro eliminaci mikroorganismů. Tu nabízí například matrace Tropico Enigma.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Ecomatrace Dakota Plus
Eliška Srncová se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ecomatrace Dakota Plus

Ecomatrace Dakota Plus

2 300 Kč Orientační cena