Recenze matrace Ecomatrace Konsul | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Ecomatrace Konsul

Také nás zaujalo v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Hypoalergenní
  • Zdravotní/ortopedická
  • 7 zón

Zápory

  • Teplota praní potahu max. 40 °C
  • Menší tloušťka
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kombinace měkké a tvrdé strany, jakou můžete najít u matrace Konsul, patří k nejoblíbenějším partnerským variantám na trhu. Měkčí strana bývá pohodlnější pro ženy, tužší častěji vyhledávají muži. Matrace má nosnost 130 kg, což bude jistě pro velkou část uživatelů vyhovující, na trhu ale patří spíše k průměru, poměrně běžné jsou i matrace s nosností 150 kg a vyšší.

Stejně jako řada dalších modelů v našem srovnání, i matrace Konsul je určená primárně na lamelové rošty a kombinace s jiným typem roštu by jí nemusela prospívat. Co se týče tloušťky matrace, tato má 18 cm, což je pro běžné použití zcela dostačující, vyššího komfortu se ale dočkáte spíše u matrací s tloušťkou 20 a více cm.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Mezi materiály, použitými k výrobě matrace Konsul, není nic moc neobvyklého. Polyuretanová pěna, PUR pěna a líná (paměťová) pěna patří k velmi populárním výrobním materiálům. Pěnové matrace se obecně dobře přizpůsobují tělu, což je u tohoto modelu ještě podpořené sedmi anatomickými zónami. Dočkáte se tak například zpevnění středu těla nebo změkčené zóny v oblasti ramen, která se mohou více otláčet. Na trhu jsou k dostání matrace s menším i větším počtem zón, právě sedmizónové rozvržení ale patří k nejoblíbenějším.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ecomatrace

Nosnost (kg)

130

Kategorie tuhosti

Měkká, Tvrdá

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

HR pěna, PUR pěna, Líná pěna

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

40

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

18

Specifické prvky

Matrace Konsul je hypoalrgenní a má zdravotní/ortopedické vlastnosti, což je výhoda nejen při bolestech zad. Prodává se se snímatelným potahem, který můžete prát na 40 °C. Zrovna u potahu matrace bychom ocenili vyšší teplotu praní, kvůli eliminaci mikroorganismů, a matrace s potahem pratelným na 60 a více °C rozhodně nejsou ničím neobvyklým.

Závěr

Partnerská matrace Konsul od značky Ecomatrace nabídne populární kombinaci měkčí a tužší strany spolu s oblíbeným sedmizónovým rozdělením povrchu. Její nosnost 130 kg je spíše standardní, to samé platí pro tloušťku 18 cm. Výhodou jsou zdravotní a hypoalrgenní vlastnosti matrace. Za určitý nedostatek naopak považujeme poměrně nízkou teplotu praní potahu, ten snese pouze 40 °C, což nemusí být dostačující pro likvidaci bakterií a mikroorganismů. Zajímavou alternativou s potahem pratelným na 60 °C by mohla být například matrace Dřevočal Alice.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ecomatrace Konsul
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Ecomatrace Konsul

Ecomatrace Konsul

3 400 Kč Orientační cena