Menu

Recenze a srovnání Ecomatrace Konsul

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Hypoalergenní
  • Zdravotní/ortopedická
  • 7 zón
  • Teplota praní potahu max. 40 °C
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kombinace měkké a tvrdé strany, jakou můžete najít u matrace Konsul, patří k nejoblíbenějším partnerským variantám na trhu. Měkčí strana bývá pohodlnější pro ženy, tužší častěji vyhledávají muži. Matrace má nosnost 130 kg, což bude jistě pro velkou část uživatelů vyhovující, na trhu ale patří spíše k průměru, poměrně běžné jsou i matrace s nosností 150 kg a vyšší.

Stejně jako řada dalších modelů v našem srovnání, i matrace Konsul je určená primárně na lamelové rošty a kombinace s jiným typem roštu by jí nemusela prospívat. Co se týče tloušťky matrace, tato má 18 cm, což je pro běžné použití zcela dostačující, vyššího komfortu se ale dočkáte spíše u matrací s tloušťkou 20 a více cm.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ne
Rozměr 200x120 cm Ano
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ne

Materiál a zónování

Mezi materiály, použitými k výrobě matrace Konsul, není nic moc neobvyklého. Polyuretanová pěna, PUR pěna a líná (paměťová) pěna patří k velmi populárním výrobním materiálům. Pěnové matrace se obecně dobře přizpůsobují tělu, což je u tohoto modelu ještě podpořené sedmi anatomickými zónami. Dočkáte se tak například zpevnění středu těla nebo změkčené zóny v oblasti ramen, která se mohou více otláčet. Na trhu jsou k dostání matrace s menším i větším počtem zón, právě sedmizónové rozvržení ale patří k nejoblíbenějším.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Ecomatrace
Nosnost (kg) 130
Záruka (roky) Neuvedeno
Kategorie tuhosti Měkká, Tvrdá
Tuhost - strana 1 2
Tuhost - strana 2 3
Rozmezí tuhostí 1-4
Určení Partnerská
Materiál HR pěna, PUR pěna, Líná pěna
Zdravotní/ortopedická Ano
Zóny 7
Hypoalergenní Ano
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 40
Rošt Lamelový
Tloušťka (cm) 18

Specifické prvky

Matrace Konsul je hypoalrgenní a má zdravotní/ortopedické vlastnosti, což je výhoda nejen při bolestech zad. Prodává se se snímatelným potahem, který můžete prát na 40 °C. Zrovna u potahu matrace bychom ocenili vyšší teplotu praní, kvůli eliminaci mikroorganismů, a matrace s potahem pratelným na 60 a více °C rozhodně nejsou ničím neobvyklým.

Závěr

Partnerská matrace Konsul od značky Ecomatrace nabídne populární kombinaci měkčí a tužší strany spolu s oblíbeným sedmizónovým rozdělením povrchu. Její nosnost 130 kg je spíše standardní, to samé platí pro tloušťku 18 cm. Výhodou jsou zdravotní a hypoalrgenní vlastnosti matrace. Za určitý nedostatek naopak považujeme poměrně nízkou teplotu praní potahu, ten snese pouze 40 °C, což nemusí být dostačující pro likvidaci bakterií a mikroorganismů. Zajímavou alternativou s potahem pratelným na 60 °C by mohla být například matrace Dřevočal Alice.

3 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ecomatrace Konsul

Ecomatrace Konsul

3 400 Kč Orientační cena