Recenze matrace Ecomatrace Paris | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Ecomatrace Paris

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Zdravotní/ortopedická
  • Hypoalergenní
  • Potah pratelný max. na 40 °C.
  • Pouze na lamelové rošty
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Paris od značky Ecomatrace má tuhost 3 ze 4, ta je vhodná pro spánek na břiše a bude vyhovovat i osobám s vyšší hmotností. To potvrzuje i 140kg nosnost matrace, která patří na trhu k vyšším. Matrace má po obou stranách stejnou tuhost, nejde tedy o partnerský model, ty jsou určené především na dvoulůžka. Tloušťka 18 cm řadí tento model mezi standardně komfortní matrace, pro běžné použití bude dostačující, pro větší pohodlí nebo například pro seniory, kterým se z postele hůře vstává, je lepší tloušťka nad 20 cm.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

K výrobě matrace Paris byla použita polyuretanová a HR pěna. Obojí je na trhu poměrně běžné, polyuretanová pěna bývá tužší a méně prodyšná, naopak HR pěna vyniká elasticitou a pórovitostí. Výrobce matraci doporučuje kombinovat s lamelovým roštem, ostatní typy podložek, například laťový rošt nebo pevná deska, by mohly zhoršovat její vlastnosti.

Horní vrstva matrace je rozdělená do sedmi anatomických zón. Ty zaručují, že se matrace dobře přizpůsobí tělu. Existují sice i matrace s více zónami, obecně jsou ale sedmizónové modely jednou z nejpopulárnějších variant na trhu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ecomatrace

Nosnost (kg)

140

Kategorie tuhosti

Tvrdá

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Jednolůžko

Materiál

PUR pěna, HR pěna

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

40

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

18

Specifické prvky

Součástí matrace je také snímatelný potah, který lze prát v pračce. Maximální teplota praní je ale jen 40 °C, pro praní lůžkovin je lepší teplota 60 °C a vyšší, která si lépe poradí s mikroorganismy. Matrace potěší hypoalergenními vlastnostmi a díky označení zdravotní/ortopedická půjde o jednu ze zajímavých variant pro uživatele, kteří trpí bolestmi zad.

Závěr

Ecomatrace Paris má z obou stran stejnou, poměrně vysokou, tuhost 3 ze 4. Její výhodou je slušná nosnost, až 140 kg, a zdravotní/ortopedické vlastnosti. Řadí se také k hypoalergenním modelům a má snímatelný a pratelný potah, bohužel jen na 40 °C. S tloušťkou 18 cm jde o matraci vhodnou na každodenní používání, existují ale i komfortnější modely. Matrace se skládá z PUR a HR pěny a je vhodná na lamelové rošty, které podpoří její pružnost a zajistí dobré odvětrávání. Pro lepší přizpůsobení tělu má 7 anatomických zón.

Pokud vás tato matrace zaujala, ale ocenili byste například vyšší možnou teplotu praní potahu, podívejte se i na další recenze v našem srovnání, například matrace Dřevočal Lima se pyšní podobnými parametry, a má potah pratelný na 60 °C.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Ecomatrace Paris
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ecomatrace Paris

Ecomatrace Paris

2 900 Kč Orientační cena