Menu

Recenze a srovnání Materasso Antibacterial

v kategorii Tvrdé matrace

Klady a zápory

  • Probiotická a antibakteriální úprava
  • V některých ohledech průměrná
5 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace značky Materasso má tvrdost číslo 4. Její nosnost je 130 kg, preferovat ji budou pravděpodobně spíše muži, na ženy by mohla být příliš tvrdá. Je vhodná také pro osoby vyšší váhové kategorie, pro které znamená dostatečnou oporu při spánku. Pokud hledáte ještě vyšší nosnost, v našem výběru najdete i matrace s nosností do 150 kg. Výška matrace je vcelku standardních 18 cm. V našem výběru ovšem najdete i modely s tloušťkou přes 25 cm.

Není problém sehnat ji v klasických provedeních na jednolůžko i dvoulůžko. Větší rozměry matrace Materasso se prodávají s příplatkem. Není partnerská, a tak ji na dvoulůžko příliš nedoporučujeme, pokud jej nesdílí dva lidé se stejnými nároky na tvrdost a nosnost. Střední délky se matrace drží v případě záruky, výrobce za tento model ručí 5 let. V našem výběru jsou matrace se zárukou 2 i 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Materasso Antibacterial je vyrobená z kombinace antibakteriálních pěn Sanitized a Ultrafresh. Jejich spojení zaručuje hygienickou nezávadnost matrace a zabraňuje množení plísní, roztočů a dalších mikroorganismů. Je tak vhodná zejména pro alergiky nebo astmatiky, kteří si potrpí na tvrdší spaní.

Povrch matrace je rozdělený do sedmi anatomických zón, které jsou zodpovědné za správné rozložení hmotnosti a optimální podepření těla při spánku. Nehrozí tak otlačeniny ani bolavá záda, způsobená nevhodnou polohou páteře. Jelikož je matrace pěnová, nehrozí poškození žádné vrstvy při jejím ohýbání. Je tak univerzálně použitelná na všechny typy roštů, laťové, lamelové, pevné i pohyblivé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

5

Určení

Jednolůžko

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

18

Specifické prvky

Snímatelný potah této matrace je nejen pratelný, ale má i probiotickou úpravu, která udržuje látku bez alergenů. Prát jej můžete na 60°C a ve spojení s přírodními probiotiky a odolností vůči plísním a mikrobům opět představuje skvělou variantu pro alergiky a astmatiky.

Závěr

Pokud hledáte opravdu hygienickou a antialergickou matraci, bude pro vás model Antibacterial od značky Materasso skvělým řešením, jak již napovídá jeho jméno. Potah je pratelný na vysoké teploty, matrace je profilovaná do sedmi anatomických zón a vyrobená z antibakteriálních pěn, vzato kolem a kolem jí tedy není moc co vytknout. Jde o variantu vhodnou spíše na jednolůžko a pokud ba vás zajímala partnerská matrace se stejnou nosností, můžeme doporučit například model Tropico Enigma.

5 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Materasso Antibacterial
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Materasso Antibacterial

Materasso Antibacterial

5 700 Kč Orientační cena