Menu

Recenze a srovnání Materasso Antibacterial

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Probiotická a antibakteriální úprava
  • V některých ohledech průměrná
5 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace značky Materasso má tvrdost číslo 4. Její nosnost je 130 kg, preferovat ji budou pravděpodobně spíše muži, na ženy by mohla být příliš tvrdá. Je vhodná také pro osoby vyšší váhové kategorie, pro které znamená dostatečnou oporu při spánku. Pokud hledáte ještě vyšší nosnost, v našem výběru najdete i matrace s nosností do 150 kg. Výška matrace je vcelku standardních 18 cm. V našem výběru ovšem najdete i modely s tloušťkou přes 25 cm.

Není problém sehnat ji v klasických provedeních na jednolůžko i dvoulůžko. Větší rozměry matrace Materasso se prodávají s příplatkem. Není partnerská, a tak ji na dvoulůžko příliš nedoporučujeme, pokud jej nesdílí dva lidé se stejnými nároky na tvrdost a nosnost. Střední délky se matrace drží v případě záruky, výrobce za tento model ručí 5 let. V našem výběru jsou matrace se zárukou 2 i 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x140 cm S příplatkem
Rozměr 200x160 cm S příplatkem
Rozměr 200x180 cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Materasso Antibacterial je vyrobená z kombinace antibakteriálních pěn Sanitized a Ultrafresh. Jejich spojení zaručuje hygienickou nezávadnost matrace a zabraňuje množení plísní, roztočů a dalších mikroorganismů. Je tak vhodná zejména pro alergiky nebo astmatiky, kteří si potrpí na tvrdší spaní.

Povrch matrace je rozdělený do sedmi anatomických zón, které jsou zodpovědné za správné rozložení hmotnosti a optimální podepření těla při spánku. Nehrozí tak otlačeniny ani bolavá záda, způsobená nevhodnou polohou páteře. Jelikož je matrace pěnová, nehrozí poškození žádné vrstvy při jejím ohýbání. Je tak univerzálně použitelná na všechny typy roštů, laťové, lamelové, pevné i pohyblivé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg) 130
Záruka (roky) 5
Určení Jednolůžko
Zóny 7
Snímatelný potah Ano
Rošt Univerzální
Tloušťka (cm) 18

Specifické prvky

Snímatelný potah této matrace je nejen pratelný, ale má i probiotickou úpravu, která udržuje látku bez alergenů. Prát jej můžete na 60°C a ve spojení s přírodními probiotiky a odolností vůči plísním a mikrobům opět představuje skvělou variantu pro alergiky a astmatiky.

Závěr

Pokud hledáte opravdu hygienickou a antialergickou matraci, bude pro vás model Antibacterial od značky Materasso skvělým řešením, jak již napovídá jeho jméno. Potah je pratelný na vysoké teploty, matrace je profilovaná do sedmi anatomických zón a vyrobená z antibakteriálních pěn, vzato kolem a kolem jí tedy není moc co vytknout. Jde o variantu vhodnou spíše na jednolůžko a pokud ba vás zajímala partnerská matrace se stejnou nosností, můžeme doporučit například model Tropico Enigma.

5 700 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Materasso Antibacterial

Materasso Antibacterial

5 700 Kč Orientační cena