Recenze a srovnání Molmat Lexpur

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Velmi měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Antialergický potah

Nosnost 130 kg

Zápory:

Výška 16 cm

4 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Párová matrace Molmat Lexpur zaujme nosností 130 kg, ta nebývá u měkčích modelů samozřejmostí, většinou je o 10-20 kg nižší. Co se týče tvrdosti, matrace v sobě kombinuje rovnou dvě, 1 a 2. Obě jsou spíše měkké a tak budou pravděpodobně více vyhovovat ženám nebo například seniorům. Pro ty ovšem nemusí být zcela ideální výška matrace 16 cm. Ta je sice zcela dostačující pro komfortní spánek, starším osobám se ale zpravidla doporučuje matrace s tloušťkou 20 a  více cm, ze které se lépe vstává. Stejně jako většina matrací na českém trhu, i tato nabízí na výběr ze všech oblíbených rozměrů pro jednolůžka i dvoulůžka, dvoulůžkové varianty už jsou za zvýšenou cenu.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Lexpur je tvořená z latexu a studené pěny, což jsou dostatečně pružné a prodyšné materiály. Díky tomu můžete tuto matraci umístit na jakýkoliv rošt, pevný i pohyblivý. Na povrchu nechybí ani zónování, v tomto případě je ale matrace rozdělená pouze do tří zón. Některé modely sice nemají žádné zóny, časté je ale také dělení do pěti nebo sedmi zón, záleží tedy spíše na vašich preferencích.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  1+2
Záruka (roky)  2
Nosnost (kg)  130
Materiál  Latex
Rošt  Univerzální
Výška (cm)  16
Určení  Partnerská
Zóny  3
Snímatelný potah  Ano

Specifické prvky

Při koupi je matrace vybavená snímatelným pratelným potahem, který je navíc prošitý antialergickým rounem. Spolu s výrobními materiály, tedy pěnou a latexem, tak tento potah dělá z matrace značky Molmat dobrou variantu pro alergiky.

Závěr

Matrace Molmat Lexpur je tvořena pěnou a latexem a kombinuje v sobě tuhost 1 a 2. Na měkkou matraci má poměrně vysokou nosnost, takže může přijít vhod třeba i mužům. Díky antialergickému potahu a prodyšnému materiálu půjde o vhodný výrobek pro alergiky. Zároveň je možné matraci položit na jakýkoliv rošt, pevný i pohyblivý. Slabinou může být její tloušťka, 16 cm je sice dostačující pro příjemný spánek, například seniorům se ale doporučují matrace přece jen o pár cm vyšší, jako je například matrace Materasso Amerika s tloušťkou 24 cm.

Další recenze

Kompletní porovnání