Recenze matrace Molmat Lexpur | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Molmat Lexpur

Pro alergiky v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Antialergický potah
  • Nosnost 130 kg
  • Potah pratelný na 60 °C

Zápory

  • Výška 16 cm
  • Záruka pouze 2 roky
4 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Párová matrace Molmat Lexpur zaujme nosností 130 kg, ta nebývá u měkčích modelů samozřejmostí, většinou je o 10-20 kg nižší. Co se týče tvrdosti, matrace v sobě kombinuje rovnou dvě, 3 a 3,5. Obě jsou spíše měkké a tak budou pravděpodobně více vyhovovat ženám nebo například seniorům. Pro ty ovšem nemusí být zcela ideální výška matrace 16 cm. Ta je sice zcela dostačující pro komfortní spánek, starším osobám se ale zpravidla doporučuje matrace s tloušťkou 20 a  více cm, ze které se lépe vstává. Stejně jako většina matrací na českém trhu, i tato nabízí na výběr ze všech oblíbených rozměrů pro jednolůžka i dvoulůžka, dvoulůžkové varianty už jsou za zvýšenou cenu.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ne

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Matrace Lexpur je tvořená z latexu a studené pěny, což jsou dostatečně pružné a prodyšné materiály. Díky tomu můžete tuto matraci umístit na jakýkoliv rošt, pevný i pohyblivý. Na povrchu nechybí ani zónování, v tomto případě je ale matrace rozdělená pouze do tří zón. Některé modely sice nemají žádné zóny, časté je ale také dělení do pěti nebo sedmi zón, záleží tedy spíše na vašich preferencích.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Molmat

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Měkká

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

3,5

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Partnerská

Materiál

HR pěna, Latex

Zdravotní/ortopedická

Ne

Zóny

3

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

16

Specifické prvky

Při koupi je matrace vybavená snímatelným pratelným potahem, který je navíc prošitý antialergickým rounem. Spolu s výrobními materiály, tedy pěnou a latexem, tak tento potah dělá z matrace značky Molmat dobrou variantu pro alergiky.

Závěr

Matrace Molmat Lexpur je tvořena pěnou a latexem a kombinuje v sobě tuhost 3 a 3,5. Na měkkou matraci má poměrně vysokou nosnost, takže může přijít vhod třeba i mužům. Díky antialergickému potahu a prodyšnému materiálu půjde o vhodný výrobek pro alergiky. Zároveň je možné matraci položit na jakýkoliv rošt, pevný i pohyblivý. Slabinou může být její tloušťka, 16 cm je sice dostačující pro příjemný spánek, například seniorům se ale doporučují matrace přece jen o pár cm vyšší, jako je například matrace Materasso Amerika s tloušťkou 24 cm.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Molmat Lexpur
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Molmat Lexpur

Molmat Lexpur

4 600 Kč Orientační cena