Menu

Recenze a srovnání MPO Ergonomy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Poměrně příznivá cena
  • Nemá zónování
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Ergonomy od značky MPO patří v kategorii velmi tvrdých matrací k cenově dostupnějším variantám. Její nosnost vystačí osobám s hmotností do 130 kg, pokud hledáte co nejvyšší nosnost, můžete v našem výběru najít i matrace s nosností o 20 kg vyšší. Jelikož má matrace tvrdost 4 po obou stranách, bude vhodnější spíše pro jednolůžko než dvoulůžko. Seženete ji ale ve všech oblíbených rozměrech pro jednolůžka i dvoulůžka, větší rozměry jsou ovšem s příplatkem. Tloušťkou 17 cm se matrace řadí do komfortní skupiny, pro větší oporu je ale lepší model s tloušťkou 20 cm a vyšší, které v našem výběru také najdete.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ano
Rozměr 200x120 cm Ano
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ne

Materiál a zónování

Model Ergonomy patří k několika málo pružinovým matracím, které v našem výběru najdete. Pružin už se v dnešní době nemusíte obávat, nebudou vás tlačit, naopak, díky kvalitnímu zpracování se dobře přizpůsobí lidskému tělu a poskytnou mu optimální oporu. Pružinové jádro je zkombinované s kokosovou deskou a na povrchu matrace je polyuretanová pěna pro komfortnější spánek. Nevýhodou těchto materiálů je kombinovatelnost s rošty. U pevných roštů není problém, ovšem pohyblivým roštům se vyhněte obloukem, kokosové desce ani pružinám ohýbání rozhodně nesvědčí. Spací plocha matrace Ergonomy se nedělí na žádné zóny, o oporu těla se tak stará jen pružinové jádro. Ačkoliv je zónování v dnešní době velmi oblíbené, matrace bez něj může přijít vhod například osobám s menší postavou, kterým klasické rozložení zón nemusí vyhovovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce MPO
Nosnost (kg) 130
Záruka (roky) 2
Kategorie tuhosti Tvrdá
Tuhost - strana 1 5
Tuhost - strana 2 5
Rozmezí tuhostí 1-7
Určení Jednolůžko
Materiál RE pěna, Kokosová vlákna, Pružinové jádro
Zdravotní/ortopedická Ano
Zóny 1
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 95
Rošt Pevný
Tloušťka (cm) 17

Specifické prvky

Potah matrace od značky MPO je snímatelný a pratelný, pro zachování hygieničnosti jej můžete prát až na 60°C. Při koupi matrace můžete vybírat různé potahy, například letní a zimní variantu nebo zdravotnický potah.

Závěr

Matrace MPO Ergonomy v sobě spojuje pružinové jádro a kokosovou desku, rozhodně se tak nemusíte bát, že by matrace neposkytovala dostatečnou oporu. Nevýhodou je, že se nedá kombinovat s pohyblivým roštem, pokud tedy hledáte variantu na pohyblivý rošt, doporučujeme například matraci D.P.V. Blue Medic Matrace Ergonomy bude ideální pro použití na jednolůžko, patří k modelům se střední nosností. Potěší poměrně dostupnou cenou.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: MPO Ergonomy

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Ergonomy

MPO Ergonomy

3 500 Kč Orientační cena