Recenze matrace MPO Ergonomy | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání MPO Ergonomy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Ortopedické vlastnosti
  • Potah pratelný na 95 °C
  • Nosnost 130 kg
  • Nemá zónování
  • Menší tloušťka
  • Nevhodná na pohyblivé rošty
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Ergonomy od značky MPO patří v kategorii velmi tvrdých matrací k cenově dostupnějším variantám. Její nosnost vystačí osobám s hmotností do 130 kg, pokud hledáte co nejvyšší nosnost, můžete v našem výběru najít i matrace s nosností o 20 kg vyšší. Jelikož má matrace tvrdost 4 po obou stranách, bude vhodnější spíše pro jednolůžko než dvoulůžko. Seženete ji ale ve všech oblíbených rozměrech pro jednolůžka i dvoulůžka, větší rozměry jsou ovšem s příplatkem. Tloušťkou 17 cm se matrace řadí do komfortní skupiny, pro větší oporu je ale lepší model s tloušťkou 20 cm a vyšší, které v našem výběru také najdete.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Model Ergonomy patří k několika málo pružinovým matracím, které v našem výběru najdete. Pružin už se v dnešní době nemusíte obávat, nebudou vás tlačit, naopak, díky kvalitnímu zpracování se dobře přizpůsobí lidskému tělu a poskytnou mu optimální oporu. Pružinové jádro je zkombinované s kokosovou deskou a na povrchu matrace je polyuretanová pěna pro komfortnější spánek. Nevýhodou těchto materiálů je kombinovatelnost s rošty. U pevných roštů není problém, ovšem pohyblivým roštům se vyhněte obloukem, kokosové desce ani pružinám ohýbání rozhodně nesvědčí. Spací plocha matrace Ergonomy se nedělí na žádné zóny, o oporu těla se tak stará jen pružinové jádro. Ačkoliv je zónování v dnešní době velmi oblíbené, matrace bez něj může přijít vhod například osobám s menší postavou, kterým klasické rozložení zón nemusí vyhovovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

MPO

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Tvrdá

Tuhost - strana 1

5

Tuhost - strana 2

5

Rozmezí tuhostí

1-7

Určení

Jednolůžko

Materiál

RE pěna, Kokosová vlákna, Pružinové jádro

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

1

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

17

Specifické prvky

Potah matrace od značky MPO je snímatelný a pratelný, pro zachování hygieničnosti jej můžete prát až na 95°C. Při koupi matrace můžete vybírat různé potahy, například letní a zimní variantu nebo zdravotnický potah.

Závěr

Matrace MPO Ergonomy v sobě spojuje pružinové jádro a kokosovou desku, rozhodně se tak nemusíte bát, že by matrace neposkytovala dostatečnou oporu. Nevýhodou je, že se nedá kombinovat s pohyblivým roštem, pokud tedy hledáte variantu na pohyblivý rošt, doporučujeme například matraci D.P.V. Blue Medic Matrace Ergonomy bude ideální pro použití na jednolůžko, patří k modelům se střední nosností. Potěší poměrně dostupnou cenou.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: MPO Ergonomy
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Ergonomy

MPO Ergonomy

3 500 Kč Orientační cena