Menu

Recenze a srovnání MPO Ergonomy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velmi tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Poměrně příznivá cena
  • Nemá zónování
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Ergonomy od značky MPO patří v kategorii velmi tvrdých matrací k cenově dostupnějším variantám. Její nosnost vystačí osobám s hmotností do 130 kg, pokud hledáte co nejvyšší nosnost, můžete v našem výběru najít i matrace s nosností o 20 kg vyšší. Jelikož má matrace tvrdost 4 po obou stranách, bude vhodnější spíše pro jednolůžko než dvoulůžko. Seženete ji ale ve všech oblíbených rozměrech pro jednolůžka i dvoulůžka, větší rozměry jsou ovšem s příplatkem. Tloušťkou 17 cm se matrace řadí do komfortní skupiny, pro větší oporu je ale lepší model s tloušťkou 20 cm a vyšší, které v našem výběru také najdete.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Model Ergonomy patří k několika málo pružinovým matracím, které v našem výběru najdete. Pružin už se v dnešní době nemusíte obávat, nebudou vás tlačit, naopak, díky kvalitnímu zpracování se dobře přizpůsobí lidskému tělu a poskytnou mu optimální oporu. Pružinové jádro je zkombinované s kokosovou deskou a na povrchu matrace je polyuretanová pěna pro komfortnější spánek. Nevýhodou těchto materiálů je kombinovatelnost s rošty. U pevných roštů není problém, ovšem pohyblivým roštům se vyhněte obloukem, kokosové desce ani pružinám ohýbání rozhodně nesvědčí. Spací plocha matrace Ergonomy se nedělí na žádné zóny, o oporu těla se tak stará jen pružinové jádro. Ačkoliv je zónování v dnešní době velmi oblíbené, matrace bez něj může přijít vhod například osobám s menší postavou, kterým klasické rozložení zón nemusí vyhovovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 4
Záruka (roky) 2
Nosnost (kg) 130
Materiál Pružinová/kokos/PUR
Rošt Pevný
Výška (cm) 17
Určení Jednolůžko
Zóny 1
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Potah matrace od značky MPO je snímatelný a pratelný, pro zachování hygieničnosti jej můžete prát až na 60°C. Při koupi matrace můžete vybírat různé potahy, například letní a zimní variantu nebo zdravotnický potah.

Závěr

Matrace MPO Ergonomy v sobě spojuje pružinové jádro a kokosovou desku, rozhodně se tak nemusíte bát, že by matrace neposkytovala dostatečnou oporu. Nevýhodou je, že se nedá kombinovat s pohyblivým roštem, pokud tedy hledáte variantu na pohyblivý rošt, doporučujeme například matraci D.P.V. Blue Medic Matrace Ergonomy bude ideální pro použití na jednolůžko, patří k modelům se střední nosností. Potěší poměrně dostupnou cenou.

3 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Ergonomy

MPO Ergonomy

3 500 Kč Orientační cena