Menu

Recenze a srovnání MPO Monarcha

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka matrace
  • Nevhodná na polohovatelné rošty
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Monarcha od značky MPO patří k modelům s nižší nosností, na druhou stranu ale potěší tloušťkou. Její nosnost je 120 kg, to pravděpodobně bude většině uživatelů stačit, ovšem v našem výběru najdete i matrace s nosností do 150 kg. Její  tloušťka je 22 cm, poskytne tedy tělu dostatečnou oporu, hranice pro komfortní používání bývá 15 cm. Matrace má tvrdost 2, patří tedy k měkčím matracím a díky vysoké tloušťce bude pohodlná i pro seniory, kterým se doporučují matrace od 20 cm tloušťky. Matraci seženete ve všech klasických rozměrech pro jednolůžko i dvoulůžko, větší rozměry jsou s příplatkem. Doporučujeme její použití hlavně na jednolůžko, jako partnerská matrace by nemusela být ideální, jelikož má pouze jednu úroveň tvrdosti.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Jádro matrace Monarcha je pružinové, zároveň v ní narazíte také na velmi populární kokosová vlákna. Deska z kokosových vláken je pokrytá studenou pěnou pro měkčí poležení. Stejně jako další modely tohoto výrobce, ani matrace Monarcha není na povrchu rozdělená do zón, její povrch je po celé ploše stejný. Ačkoliv jsou dnes zóny na matracích oblíbené, nemusí vyhovovat  každému, často například nevyhovují menším postavám. Jelikož se v matraci kombinují pružiny a kokosová deska, její ohýbání by vás přišlo draho, a tak ji můžeme doporučit jen na pevné rošty, s pohyblivými si rozumět nebude.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 2
Záruka (roky) 2
Nosnost (kg) 120
Materiál Pružinová/kokos/studená pěna
Rošt Pevný
Výška (cm) 22
Určení Jednolůžko
Zóny 1
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Jelikož nemá matrace Monarcha zónování, mnoho specifik na ní nenajdeme. Výhodou je ovšem snímatelný potah, na kterém byste při kupování lepší matrace měli vždy trvat. Tento se vyrábí v různých provedeních, například v letní a zimní variantě. Ovšem některé potahy mohou být s příplatkem.

Závěr

Matrace MPO Monarcha bude vyhovovat hlavně ženám a seniorům, patří totiž k měkčím matracím. Pozor jen na polohovatelné rošty, k těm se zkrátka nehodí. Její nosnost nepatří k nejvyšším, má ovšem příjemnou tloušťku, ze které se bude i starším lidem dobře vstávat. Výhodou je samozřejmě pratelný  potah. V otázce zónování záleží hlavně na vašich preferencích, matrace žádné zóny nemá, to vám může a nemusí vyhovovat. Pokud by vás zajímala podobná matrace s povrchem rozděleným do zón, můžeme vám doporučit například model Dřevočal Lada.

4 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MPO Monarcha

MPO Monarcha

4 800 Kč Orientační cena