Recenze matrace MPO Monarcha | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání MPO Monarcha

Potah pratelný na 95 °C v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Tloušťka matrace 22 cm
  • Potah pratelný na 95 °C

Zápory

  • Nevhodná na polohovatelné rošty
  • Nemá prodlouženou záruku
  • Menší nosnost 120 kg
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Monarcha od značky MPO patří k modelům s nižší nosností, na druhou stranu ale potěší tloušťkou. Její nosnost je 120 kg, to pravděpodobně bude většině uživatelů stačit, ovšem v našem výběru najdete i matrace s nosností do 150 kg. Její  tloušťka je 22 cm, poskytne tedy tělu dostatečnou oporu, hranice pro komfortní používání bývá 15 cm. Matrace má tvrdost 3 ze 7, patří tedy k měkčím matracím a díky vysoké tloušťce bude pohodlná i pro seniory, kterým se doporučují matrace od 20 cm tloušťky. Matraci seženete ve všech klasických rozměrech pro jednolůžko i dvoulůžko, větší rozměry jsou s příplatkem. Doporučujeme její použití hlavně na jednolůžko, jako partnerská matrace by nemusela být ideální, jelikož má pouze jednu úroveň tvrdosti.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Jádro matrace Monarcha je pružinové, zároveň v ní narazíte také na velmi populární kokosová vlákna. Deska z kokosových vláken je pokrytá studenou pěnou pro měkčí poležení. Stejně jako další modely tohoto výrobce, ani matrace Monarcha není na povrchu rozdělená do zón, její povrch je po celé ploše stejný. Ačkoliv jsou dnes zóny na matracích oblíbené, nemusí vyhovovat  každému, často například nevyhovují menším postavám. Jelikož se v matraci kombinují pružiny a kokosová deska, její ohýbání by vás přišlo draho, a tak ji můžeme doporučit jen na pevné rošty, s pohyblivými si rozumět nebude.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

MPO

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Měkká

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-7

Určení

Jednolůžko

Materiál

HR pěna, Kokosová vlákna, Pružiny

Zóny

1

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

22

Specifické prvky

Jelikož nemá matrace Monarcha zónování, mnoho specifik na ní nenajdeme. Výhodou je ovšem snímatelný potah, na kterém byste při kupování lepší matrace měli vždy trvat. Tento se vyrábí v různých provedeních, například v letní a zimní variantě. Ovšem některé potahy mohou být s příplatkem.

Závěr

Matrace MPO Monarcha bude vyhovovat hlavně ženám a seniorům, patří totiž k měkčím matracím. Pozor jen na polohovatelné rošty, k těm se zkrátka nehodí. Její nosnost nepatří k nejvyšším, má ovšem příjemnou tloušťku, ze které se bude i starším lidem dobře vstávat. Výhodou je samozřejmě pratelný  potah. V otázce zónování záleží hlavně na vašich preferencích, matrace žádné zóny nemá, to vám může a nemusí vyhovovat. Pokud by vás zajímala podobná matrace s povrchem rozděleným do zón, můžeme vám doporučit například model Dřevočal Lada.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MPO Monarcha
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Monarcha

MPO Monarcha

4 800 Kč Orientační cena