Recenze matrace MPO Relax | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání MPO Relax

S masážním povrchem v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Povrch s masážním efektem
  • Ortopedické vlastnosti
  • Potah pratelný na 95 °C

Zápory

  • Nemá zónování
  • Menší tloušťka
  • Nevhodná na pohyblivé rošty
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace MPO Relax patří do skupiny tvrdších matrací, konkrétně se pyšní tvrdostí číslo 5 z rozmezí 1-7. Tento model má nosnost 120 kg, což je v našem výběru spíše nižší hodnota a pokud hledáte variantu s vyšší nosností, můžete vybírat i z matrací s nosností do 150 kg. Výška matrace je přibližně 16 cm, což je víceméně na hranici doporučované výšky matrace. Pokud hledáte větší oporu, některé matrace v našem výběru mají tloušťku i přes 20 cm.

Vzhledem k tomu, že má matrace pouze jednu tvrdost na obou stranách, můžeme ji doporučit hlavně jako matraci na jednolůžko. K dostání je v klasických variantách na jednolůžko, s příplatkem i na dvoulůžko. Spojenou matraci na dvoulůžko doporučujeme jen pokud máte s partnerem stejné nároky na tuhost a nosnost matrace.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Matrace Relax se řadí k několika modelům v našem výběru, u jejichž výroby bylo použité populární kokosové vlákno pro větší zpevnění matrace. Deska z kokosových vláken je následně obalená polyuretanovou pěnou, která se postará o pohodlný spánek. Stejně jako u ostatních matrací s kokosovou deskou, ani u modelu Relax nemůžeme doporučit spojení s pohyblivým roštem, který by mohl matraci poškodit. Je tedy vhodná pouze na pevné rošty. Matrace nemá na povrchu zónování, které je v dnešní době poměrně populární. Mohla by tak přijít vhod těm, kterým klasické zónování nevyhovuje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

MPO

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Tvrdá

Tuhost - strana 1

5

Tuhost - strana 2

5

Rozmezí tuhostí

1-7

Určení

Jednolůžko

Materiál

PUR pěna, Kokosová vlákna

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

1

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

95

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

16

Specifické prvky

Přestože matrace od značky MPO nemá zónování, povrch této matrace není zcela hladký, naopak, je profilovaný do příčných vlnek, které přidávají příjemný masážní efekt a odvětrávání. Celá matrace je potom zabalená do snímatelného potahu, který můžete v případě potřeby sundat a vyprat až na 60°C. Potah je v nabídce v různých provedeních, třeba s bambusem nebo v nepromokavé variantě.

Závěr

Matrace MPO Relax bude vyhovovat uživatelům se specifickými požadavky. Nemá na povrchu zónování, což může být výhoda i nevýhoda, záleží na vašich preferencích. Matrace má uvnitř desku z kokosových vláken a tak není vhodná na polohovatelné rošty. Tloušťka i nosnost matrace patří spíše k nižším, v dané cenové kategorii ale odvádí skvělý výkon. Pokud by vás zajímala varianta, která se bude hodit i na dvoulůžko, můžeme vám doporučit matraci Panmatraci Super Mix.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MPO Relax
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Relax

MPO Relax

4 000 Kč Orientační cena