Menu

Recenze a srovnání MPO Relax

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Povrch s masážním efektem
  • Nemá zónování
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace MPO Relax patří do skupiny tvrdších matrací, konkrétně se pyšní tvrdostí číslo  z rozmezí 1-7. Tento model má nosnost 120 kg, což je v našem výběru spíše nižší hodnota a pokud hledáte variantu s vyšší nosností, můžete vybírat i z matrací s nosností do 150 kg. Výška matrace je přibližně 16 cm, což je víceméně na hranici doporučované výšky matrace. Pokud hledáte větší oporu, některé matrace v našem výběru mají tloušťku i přes 20 cm.

Vzhledem k tomu, že má matrace pouze jednu tvrdost na obou stranách, můžeme ji doporučit hlavně jako matraci na jednolůžko. K dostání je v klasických variantách na jednolůžko, s příplatkem i na dvoulůžko. Spojenou matraci na dvoulůžko doporučujeme jen pokud máte s partnerem stejné nároky na tuhost a nosnost matrace.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ano
Rozměr 200x120 cm Ano
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ne

Materiál a zónování

Matrace Relax se řadí k několika modelům v našem výběru, u jejichž výroby bylo použité populární kokosové vlákno pro větší zpevnění matrace. Deska z kokosových vláken je následně obalená polyuretanovou pěnou, která se postará o pohodlný spánek. Stejně jako u ostatních matrací s kokosovou deskou, ani u modelu Relax nemůžeme doporučit spojení s pohyblivým roštem, který by mohl matraci poškodit. Je tedy vhodná pouze na pevné rošty. Matrace nemá na povrchu zónování, které je v dnešní době poměrně populární. Mohla by tak přijít vhod těm, kterým klasické zónování nevyhovuje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce MPO
Nosnost (kg) 120
Záruka (roky) 2
Kategorie tuhosti Tvrdá
Tuhost - strana 1 5
Tuhost - strana 2 5
Rozmezí tuhostí 1-7
Určení Jednolůžko
Materiál PUR pěna, Kokosová vlákna
Zdravotní/ortopedická Ano
Zóny 1
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 95
Rošt Pevný
Tloušťka (cm) 16

Specifické prvky

Přestože matrace od značky MPO nemá zónování, povrch této matrace není zcela hladký, naopak, je profilovaný do příčných vlnek, které přidávají příjemný masážní efekt a odvětrávání. Celá matrace je potom zabalená do snímatelného potahu, který můžete v případě potřeby sundat a vyprat až na 60°C. Potah je v nabídce v různých provedeních, třeba s bambusem nebo v nepromokavé variantě.

Závěr

Matrace MPO Relax bude vyhovovat uživatelům se specifickými požadavky. Nemá na povrchu zónování, což může být výhoda i nevýhoda, záleží na vašich preferencích. Matrace má uvnitř desku z kokosových vláken a tak není vhodná na polohovatelné rošty. Tloušťka i nosnost matrace patří spíše k nižším, v dané cenové kategorii ale odvádí skvělý výkon. Pokud by vás zajímala varianta, která se bude hodit i na dvoulůžko, můžeme vám doporučit matraci Panmatraci Super Mix.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: MPO Relax

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MPO Relax

MPO Relax

4 000 Kč Orientační cena