Menu

Recenze a srovnání MPO Relax

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Tvrdé matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Povrch s masážním efektem
  • Nemá zónování
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace MPO Relax patří do skupiny tvrdších matrací, konkrétně se pyšní tvrdostí číslo 3. Tento model má nosnost 120 kg, což je v našem výběru spíše nižší hodnota a pokud hledáte variantu s vyšší nosností, můžete vybírat i z matrací s nosností do 150 kg. Výška matrace je přibližně 16 cm, což je víceméně na hranici doporučované výšky matrace. Pokud hledáte větší oporu, některé matrace v našem výběru mají tloušťku i přes 20 cm.

Vzhledem k tomu, že má matrace pouze jednu tvrdost na obou stranách, můžeme ji doporučit hlavně jako matraci na jednolůžko. K dostání je v klasických variantách na jednolůžko, s příplatkem i na dvoulůžko. Spojenou matraci na dvoulůžko doporučujeme jen pokud máte s partnerem stejné nároky na tuhost a nosnost matrace.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Relax se řadí k několika modelům v našem výběru, u jejichž výroby bylo použité populární kokosové vlákno pro větší zpevnění matrace. Deska z kokosových vláken je následně obalená polyuretanovou pěnou, která se postará o pohodlný spánek. Stejně jako u ostatních matrací s kokosovou deskou, ani u modelu Relax nemůžeme doporučit spojení s pohyblivým roštem, který by mohl matraci poškodit. Je tedy vhodná pouze na pevné rošty. Matrace nemá na povrchu zónování, které je v dnešní době poměrně populární. Mohla by tak přijít vhod těm, kterým klasické zónování nevyhovuje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 3
Nosnost (kg) 120
Materiál PUR/kokos
Rošt Pevný
Výška (cm) 16
Určení Jednolůžko
Zóny 1
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Přestože matrace od značky MPO nemá zónování, povrch této matrace není zcela hladký, naopak, je profilovaný do příčných vlnek, které přidávají příjemný masážní efekt a odvětrávání. Celá matrace je potom zabalená do snímatelného potahu, který můžete v případě potřeby sundat a vyprat až na 60°C. Potah je v nabídce v různých provedeních, třeba s bambusem nebo v nepromokavé variantě.

Závěr

Matrace MPO Relax bude vyhovovat uživatelům se specifickými požadavky. Nemá na povrchu zónování, což může být výhoda i nevýhoda, záleží na vašich preferencích. Matrace má uvnitř desku z kokosových vláken a tak není vhodná na polohovatelné rošty. Tloušťka i nosnost matrace patří spíše k nižším, v dané cenové kategorii ale odvádí skvělý výkon. Pokud by vás zajímala varianta, která se bude hodit i na dvoulůžko, můžeme vám doporučit matraci Panmatraci Super Mix.

4 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MPO Relax

MPO Relax

4 000 Kč Orientační cena