Recenze matrace Panmatraci Atlant | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Panmatraci Atlant

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka matrace
  • Potah pratelný jen na 40°C
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další partnerskou matrací v našem porovnání je model Atlant od značky Panmatrací. Matrace má dvojí tuhost, tvrdší strana odpovídá tuhosti 3, měkčí potom spadá do kategorie 2. Atlant tak patří k nejuniverzálnějším matracím, stejně jako například matrace Dřevočal Martina. Nosnost matrace 120 kg patří v kategorii měkkých matrací spíše k nižším, některé modely mají nosnost i 150 kg. Naopak na výšku si matrace nemůžeme stěžovat, měří příjemných 24 cm, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání. S ostatními rozměry také není problém, při její koupi můžete bez problému vybírat ze všech klasických velikostí na jednolůžko i dvoulůžko. Ceny se v jednotlivých případech mohou lišit.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x90 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x140 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x160 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x180 cm

Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Základem matrace Atlant je taštičkové jádro neboli jádro z pružin v textilních pouzdrech. To je potom obalené pěnou, pro vyšší pohodlí. Měkčí stranu tvoří líná VISCO pěna s paměťovým efektem. Její výhodou je právě přizpůsobivost, pokožka se bez protitlaku může správně prokrvovat a svaly uvolňovat. Tvrdší strana je z PUR pěny, mezi jejíž pozitiva patří odolnost vůči roztočům a plísním.

Kvůli vyššímu komfortu se také povrch matrace dělí na sedm anatomických zón. Ty umocňují zejména ortopedické vlastnosti matrace, sedmizónová varianta bývá na trhu nejpopulárnější. S ohledem na pružinové jádro matrace bychom ji příliš nedoporučovali na polohovací rošt. Nemusela by nutně působit komplikace, matrace bez pružin, jak například zmíněná Dřevočal Martina, jsou ale v tomto případě větší sázka na jistotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

120

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

24

Specifické prvky

Rozdělené v případě modelu Atlant nejsou jen zóny, dělit se dá také potah matrace. Ten je snímatelný a není problém odepnout jen zrovna používanou polovinu, kterou už je nutné vyprat. Potah je navíc prošitý dutým vláknem, které lépe odvádí pot. Pere se ovšem jen na 40°C, většina potahů v našem výběru je pratelná i na 60°C, což je z hlediska hygieny samozřejmě lepší.

Závěr

Matrace Panmatrací Atlant najde své uplatnění v domácnosti, ve které partneři vyhledávají dvě různé tuhosti matrace. Zároveň ale nejde o žádný extrém, právě naopak, spojuje v sobě dvě nejoblíbenější tvrdosti na trhu. Nosnost je malinko slabší a potah by mohl být pratelný i na vyšší teploty, na druhou stranu ale potěší slušnou výškou matrace, dobrým zónováním a využitím materiálů s antibakteriálními účinky.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Panmatraci Atlant
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panmatraci Atlant

Panmatraci Atlant

2 800 Kč Orientační cena