Recenze a srovnání Panmatraci Atlant

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Tvrdé matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka matrace
  • Potah pratelný jen na 40°C
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další partnerskou matrací v našem porovnání je model Atlant od značky Panmatrací. Matrace má dvojí tuhost, tvrdší strana odpovídá tuhosti 3, měkčí potom spadá do kategorie 2. Atlant tak patří k nejuniverzálnějším matracím, stejně jako například matrace Dřevočal Martina. Nosnost matrace 120 kg patří v kategorii měkkých matrací spíše k nižším, některé modely mají nosnost i 150 kg. Naopak na výšku si matrace nemůžeme stěžovat, měří příjemných 24 cm, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání. S ostatními rozměry také není problém, při její koupi můžete bez problému vybírat ze všech klasických velikostí na jednolůžko i dvoulůžko. Ceny se v jednotlivých případech mohou lišit.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano (různé ceny)
200x90cm Ano (různé ceny)
200x140cm Ano (různé ceny)
200x160cm Ano (různé ceny)
200x180cm Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Základem matrace Atlant je taštičkové jádro neboli jádro z pružin v textilních pouzdrech. To je potom obalené pěnou, pro vyšší pohodlí. Měkčí stranu tvoří líná VISCO pěna s paměťovým efektem. Její výhodou je právě přizpůsobivost, pokožka se bez protitlaku může správně prokrvovat a svaly uvolňovat. Tvrdší strana je z PUR pěny, mezi jejíž pozitiva patří odolnost vůči roztočům a plísním.

Kvůli vyššímu komfortu se také povrch matrace dělí na sedm anatomických zón. Ty umocňují zejména ortopedické vlastnosti matrace, sedmizónová varianta bývá na trhu nejpopulárnější. S ohledem na pružinové jádro matrace bychom ji příliš nedoporučovali na polohovací rošt. Nemusela by nutně působit komplikace, matrace bez pružin, jak například zmíněná Dřevočal Martina, jsou ale v tomto případě větší sázka na jistotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 2+3
Nosnost (kg) 120
Materiál Pěnová/taštičková
Rošt Pevný
Výška (cm) 24
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Rozdělené v případě modelu Atlant nejsou jen zóny, dělit se dá také potah matrace. Ten je snímatelný a není problém odepnout jen zrovna používanou polovinu, kterou už je nutné vyprat. Potah je navíc prošitý dutým vláknem, které lépe odvádí pot. Pere se ovšem jen na 40°C, většina potahů v našem výběru je pratelná i na 60°C, což je z hlediska hygieny samozřejmě lepší.

Závěr

Matrace Panmatrací Atlant najde své uplatnění v domácnosti, ve které partneři vyhledávají dvě různé tuhosti matrace. Zároveň ale nejde o žádný extrém, právě naopak, spojuje v sobě dvě nejoblíbenější tvrdosti na trhu. Nosnost je malinko slabší a potah by mohl být pratelný i na vyšší teploty, na druhou stranu ale potěší slušnou výškou matrace, dobrým zónováním a využitím materiálů s antibakteriálními účinky.

2 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Panmatraci Atlant

Panmatraci Atlant

2 800 Kč Orientační cena