Menu

Recenze a srovnání Panmatraci Standart

v kategorii Tvrdé matrace

Klady a zápory

  • Cena
  • Potah pratelný jen na 40°C
  • Nosnost
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Standart od značky Panmatraci představuje na trhu dostupnou variantu. Tvrdost této matrace je 3. úrovně a její nosnost je 120 kg. Tloušťka matrace je 15 cm. To je stále dostatečná tloušťka pro kvalitní matraci, je ale už hraniční, takže tuto matraci doporučujeme spíše drobnějším lidem s menší hmotností. Pro vyšší komfort lépe poslouží modely s tloušťkou nad 20 cm. Lidem vyšší váhové kategorie by nemusela poskytovat dostatečné pohodlí. Matrace Standart je vhodná hlavně na jednolůžko, její tuhost je z obou stran totožná. Matrace je v nabídce ve všech standardních rozměrech pro jednolůžko i dvoulůžko, různé varianty se liší cenou.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x90 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x140 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x160 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x180 cm

Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Panmatraci Standart je vyrobená čistě z polyuretanové pěny, nehodí se tedy do vlhkého prostředí. Je to také jediná matrace v této kategorii, která nemá na povrchu anatomické zónování. Nad absencí zónování jsme v některých případech přimhouřili oko, protože ani zónování nevyhovuje všem. Pokud hledáte matraci pro dítě nebo osobu s drobnou postavou, může pro vás být matrace bez zón naopak výhodnější. Jejich rozložení totiž drobným postavám nemusí správně odpovídat.

Díky polyuretanové pěně je tato matrace univerzálně použitelná na všechny typy roštů. Můžete ji tedy kombinovat s laťovým i lamelovým roštem, pevným i polohovatelným. Vzhledem k horší snášenlivosti k vlhkosti bychom ji ale příliš nedoporučili na pevnou desku, která brání optimálnímu proudění vzduchu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

120

Určení

Jednolůžko

Zóny

1

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

15

Specifické prvky

Pro lepší prodyšnost je matrace Standart opatřená vzdušným potahem, který zabraňuje ukládání vlhkosti a množení mikroorganismů, a tak zvyšuje hygieničnost matrace. Ten je zároveň snímatelný a pratelný. Je možné před praním sundat pouze jednu půlku potahu, nemusíte tak prát celý potah, ale jen tu polovinu, kterou jste doposud používali. Potah je pratelný na 40°C, některé matrace jsou vybavené potahem pratelným až na 60°C, pokud tedy hledáte co nejhygieničtější řešení, doporučujeme volit některý z takových modelů.

Závěr

Matrace Standart od značky Panmatraci se drží dobrých základů, které můžete získat za velmi příznivou cenu. Chybí jí zónování, má spíše nižší hmotnost a potah by mohl být pratelný na vyšší teplotu. Drží se ovšem komfortní výšky a jako varianta na jednolůžko poslouží velmi dobře. Výhodou je také složení materiálů, matrace je celá vyrobená z pěny a můžete ji tak kombinovat se všemi variantami roštů. Ve zkratce tedy představuje dobré a cenově dostupné řešení. Pokud by vás zajímala podobná matrace s lepšími parametry, doporučujeme zvážit například model Dřevočal Rodos.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panmatraci Standart
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panmatraci Standart

Panmatraci Standart

1 300 Kč Orientační cena