Menu

Recenze a srovnání Purtex Alexis Soft

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Velmi měkké matrace

Datum doporučení: Leden 2018

  • Sedmizónové provedení
  • Snímatelný potah jen s příplatkem
  • Záruka pouze 2 roky
4 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Maximální doporučená nosnost matrace značky Purtex je 110 kg. Tvrdost této matrace se drží nejnižší úrovně 1. Opět tedy představuje pohodlné spaní zejména pro osoby s nižší hmotností, popřípadě problémy s pohybovým aparátem. Obě strany této matrace jsou stejné, je tedy vhodnější volbou pro jednolůžko, není problém ji pravidelně otáčet pro zachování životnosti.

Tloušťka matrace Alexis Soft je příjemných 18 cm, pro maximální komfort a zejména pro starší osoby ale doporučujeme volit matraci s tloušťkou nad 20 cm. K sehnání je bez problémů ve všech běžných rozměrech pro jednolůžka i dvoulůžka, větší rozměry matrace se mohou odrazit na ceně. Záruka tohoto modelu je základní, 2 roky. Velká část konkurenčních modelů má záruku 3-5 let, jde tedy v tomto případě spíše o nevýhodu.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace Purtex Alexis Soft je vyrobená z kombinace polyuretanové a studené pěny. Výrobce doporučuje matraci pro všechny typy roštů, pevné i pohyblivé. Zvláště v případě této matrace ovšem zdůrazňujeme, aby nebyla používána s pevnou deskou, i když kombinace s pevnou deskou příliš nesvědčí žádné matraci ani zádům. PUR pěna, ze které je jádro matrace vyrobené, totiž špatně snáší vlhkost a na pevné desce by jí hrozilo zapaření a následné napadení plísní a mikroorganismy. Při správném zacházení ale toto riziko nehrozí.

Matrace má unikátní profilaci a 7 anatomických zón, díky čemuž poskytuje optimální oporu těla a zároveň úlevu některým partiím, zejména krční a bederní páteři. Struktura anatomických zón také napomáhá k uvolnění zádového svalstva.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 1
Záruka (roky) 2
Nosnost (kg) 110
Materiál PUR/studená pěna
Rošt Univerzální
Výška (cm) 18
Určení Jednolůžko
Zóny 7
Snímatelný potah Za příplatek

Specifické prvky

Matrace Purtex je navíc vybavená i antialergenní úpravou, takže zajistí klidný spánek také alergikům. Nevýhodnou této matrace je absence snímatelného potahu v základní verzi, dostanete jej pouze za příplatek. Pokud se rozhodnete pro její koupi, určitě doporučujeme i pořízení vhodného potahu. Volit můžete z variant pratelných na vyšší i nižší teplotu a dalšími speciálními vlastnostmi. Pro maximální hygienu doporučujeme vybírat z potahů pratelných na 60°C.

Závěr

Mezi drobné nevýhody matrace Purtex Alexis Soft patří nutnost příplatku za potah. Pokud vybíráte matraci pro seniora, může být slabinou i tloušťka matrace, které by neuškodilo pár centimetrů navíc. Z vyšších matrací vám můžeme doporučit například model od stejné značky Purtex Manon. Výhodou je naopak sedmizónové provedení, tedy poměrně oblíbená varianta na trhu a profilace povrchu. Záruka je pouze základní a matraci nedoporučujeme používat na pevné desce, která by nemusela svědčit použitému materiálu.

4 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Purtex Alexis Soft

Purtex Alexis Soft

4 300 Kč Orientační cena