Recenze matrace Purtex Manon | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Purtex Manon

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka přes 20 cm
  • Záruka 10 let
  • Potah s příplatkem
  • Nižší nosnost
5 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Manon od značky Purtex spadá do naší kategorie velmi měkkých matrací s tvrdostí 1. Nosnost matrace patří k nejnižším v našem výběru, unese osobu do hmotnosti 110 kg, zatímco některé modely mají nosnost i o několik desítek kilogramů vyšší. Výhodou je naopak tloušťka matrace, která dosahuje komfortních 22 cm. Silnou stránkou matrace je také její záruka, výrobce poskytuje záruční lhůtu 10 let, což je nejdelší doba v našem výběru. Matrace má z obou stran stejnou tvrdost, takže ji můžeme doporučit spíše jako variantu na jednolůžko než jako párovou matraci. Seženete ji ovšem ve všech klasických rozměrech jak na jednolůžko, tak na dvoulůžko.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Model Manon patří k několika taštičkovým matracím v našem výběru. To znamená, že je její jádro tvořené mnoha malými pružinami, z nichž je každá obalená textilním pouzdrem. Taštičkové jádro potom kryje pěnová deska z pěny Coolflex, která zvyšuje komfort lůžka. Vzhledem k taštičkovému jádru nemůžeme matraci doporučit pro polohovatelné rošty, ohýbání by mohlo matraci poškodit. Hodí se ale na všechny typy pevných roštů, laťové i lamelové. Matraci nechybí ani zónování, matrace se dělí do sedmi oblastí, které optimálně podepřou páteř a zajistí zdravý spánek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

110

Záruka (roky)

10

Určení

Jednolůžko

Zóny

7

Snímatelný potah

Za příplatek

Rošt

Lamelový/laťový

Tloušťka (cm)

22

Specifické prvky

Ačkoliv je matrace Manon dostupná v kombinaci s potahem, musíte si za něj bohužel připlatit. Tuto investici ale rozhodně doporučujeme, z hygienických důvodů. Za příplatek získáte snímatelný potah, který můžete prát až na 60°C, což je nejvyšší teplota v našem výběru. Při koupi můžete vybírat z několika variant potahů, které obsahují například výtažky z bylin nebo celulózové vlákno.

Závěr

Mezi výhody matrace Manon od značky Purtex patří její komfortní tloušťka a zejména velmi dlouhá záruční lhůta. Slabinou naopak může být menší nosnost a také nutnost příplatku za snímatelný potah. Doporučit ji můžeme hlavně osobám s nižší hmotností, které ocení měkčí lůžko. Může přijít vhod i jako matrace pro seniora nebo méně pohyblivou osobu, je ale dobré pamatovat na taštičkové jádro, které se nehodí k pohyblivému roštu, pokud tedy takovýto rošt máte, této matraci se spíše vyhněte. Jako variantu na pohyblivý rošt vám můžeme doporučit matraci Purtex Alexis Soft.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Purtex Manon
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Purtex Manon

Purtex Manon

5 800 Kč Orientační cena