Menu

Recenze a srovnání Purtex Manon

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Velmi měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka přes 20 cm
  • Záruka 10 let
  • Potah s příplatkem
  • Nižší nosnost
5 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Manon od značky Purtex spadá do naší kategorie velmi měkkých matrací s tvrdostí 1. Nosnost matrace patří k nejnižším v našem výběru, unese osobu do hmotnosti 110 kg, zatímco některé modely mají nosnost i o několik desítek kilogramů vyšší. Výhodou je naopak tloušťka matrace, která dosahuje komfortních 22 cm. Silnou stránkou matrace je také její záruka, výrobce poskytuje záruční lhůtu 10 let, což je nejdelší doba v našem výběru. Matrace má z obou stran stejnou tvrdost, takže ji můžeme doporučit spíše jako variantu na jednolůžko než jako párovou matraci. Seženete ji ovšem ve všech klasických rozměrech jak na jednolůžko, tak na dvoulůžko.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Model Manon patří k několika taštičkovým matracím v našem výběru. To znamená, že je její jádro tvořené mnoha malými pružinami, z nichž je každá obalená textilním pouzdrem. Taštičkové jádro potom kryje pěnová deska z pěny Coolflex, která zvyšuje komfort lůžka. Vzhledem k taštičkovému jádru nemůžeme matraci doporučit pro polohovatelné rošty, ohýbání by mohlo matraci poškodit. Hodí se ale na všechny typy pevných roštů, laťové i lamelové. Matraci nechybí ani zónování, matrace se dělí do sedmi oblastí, které optimálně podepřou páteř a zajistí zdravý spánek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 1
Záruka (roky) 10
Nosnost (kg) 110
Materiál Taštičková/studená pěna/PUR
Rošt Lamelový/laťový
Výška (cm) 22
Určení Jednolůžko
Zóny 7
Snímatelný potah Za příplatek

Specifické prvky

Ačkoliv je matrace Manon dostupná v kombinaci s potahem, musíte si za něj bohužel připlatit. Tuto investici ale rozhodně doporučujeme, z hygienických důvodů. Za příplatek získáte snímatelný potah, který můžete prát až na 60°C, což je nejvyšší teplota v našem výběru. Při koupi můžete vybírat z několika variant potahů, které obsahují například výtažky z bylin nebo celulózové vlákno.

Závěr

Mezi výhody matrace Manon od značky Purtex patří její komfortní tloušťka a zejména velmi dlouhá záruční lhůta. Slabinou naopak může být menší nosnost a také nutnost příplatku za snímatelný potah. Doporučit ji můžeme hlavně osobám s nižší hmotností, které ocení měkčí lůžko. Může přijít vhod i jako matrace pro seniora nebo méně pohyblivou osobu, je ale dobré pamatovat na taštičkové jádro, které se nehodí k pohyblivému roštu, pokud tedy takovýto rošt máte, této matraci se spíše vyhněte. Jako variantu na pohyblivý rošt vám můžeme doporučit matraci Purtex Alexis Soft.

5 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Purtex Manon

Purtex Manon

5 800 Kč Orientační cena