Menu

Recenze a srovnání Purtex Manon

v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Tloušťka přes 20 cm
  • Záruka 10 let

Zápory

  • Potah s příplatkem
  • Nižší nosnost
5 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Manon od značky Purtex spadá do naší kategorie velmi měkkých matrací s tvrdostí 1. Nosnost matrace patří k nejnižším v našem výběru, unese osobu do hmotnosti 110 kg, zatímco některé modely mají nosnost i o několik desítek kilogramů vyšší. Výhodou je naopak tloušťka matrace, která dosahuje komfortních 22 cm. Silnou stránkou matrace je také její záruka, výrobce poskytuje záruční lhůtu 10 let, což je nejdelší doba v našem výběru. Matrace má z obou stran stejnou tvrdost, takže ji můžeme doporučit spíše jako variantu na jednolůžko než jako párovou matraci. Seženete ji ovšem ve všech klasických rozměrech jak na jednolůžko, tak na dvoulůžko.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Model Manon patří k několika taštičkovým matracím v našem výběru. To znamená, že je její jádro tvořené mnoha malými pružinami, z nichž je každá obalená textilním pouzdrem. Taštičkové jádro potom kryje pěnová deska z pěny Coolflex, která zvyšuje komfort lůžka. Vzhledem k taštičkovému jádru nemůžeme matraci doporučit pro polohovatelné rošty, ohýbání by mohlo matraci poškodit. Hodí se ale na všechny typy pevných roštů, laťové i lamelové. Matraci nechybí ani zónování, matrace se dělí do sedmi oblastí, které optimálně podepřou páteř a zajistí zdravý spánek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

110

Záruka (roky)

10

Určení

Jednolůžko

Zóny

7

Snímatelný potah

Za příplatek

Rošt

Lamelový/laťový

Tloušťka (cm)

22

Specifické prvky

Ačkoliv je matrace Manon dostupná v kombinaci s potahem, musíte si za něj bohužel připlatit. Tuto investici ale rozhodně doporučujeme, z hygienických důvodů. Za příplatek získáte snímatelný potah, který můžete prát až na 60°C, což je nejvyšší teplota v našem výběru. Při koupi můžete vybírat z několika variant potahů, které obsahují například výtažky z bylin nebo celulózové vlákno.

Závěr

Mezi výhody matrace Manon od značky Purtex patří její komfortní tloušťka a zejména velmi dlouhá záruční lhůta. Slabinou naopak může být menší nosnost a také nutnost příplatku za snímatelný potah. Doporučit ji můžeme hlavně osobám s nižší hmotností, které ocení měkčí lůžko. Může přijít vhod i jako matrace pro seniora nebo méně pohyblivou osobu, je ale dobré pamatovat na taštičkové jádro, které se nehodí k pohyblivému roštu, pokud tedy takovýto rošt máte, této matraci se spíše vyhněte. Jako variantu na pohyblivý rošt vám můžeme doporučit matraci Purtex Alexis Soft.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Purtex Manon
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Purtex Manon

Purtex Manon

5 800 Kč Orientační cena