Recenze a srovnání Tropico Šárka

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Odolá dětskému hopsání
  • Menší tloušťka matrace
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

V našem výběru matrací nezapomínáme ani na mladší ročníky. Matraci Tropico Šárka Top doporučujeme hlavně ženám nebo dorostencům. Je totiž poměrně měkká, tvrdost 2, a její nosnost je do 120 kg. Na výšku měří 15 cm, což je hraniční pro náš výběr, tenčí matrace už nemusí být dostatečně komfortní ani zdravé. Pokud hledáte opravdové pohodlí, můžete zvolit o model s tloušťkou přes 20 cm.

Tropico Šárka se vyrábí ve všech běžně žádaných rozměrech. Není to tedy žádná matrace do dětské postýlky, ceny jednotlivých variant se liší. Kvůli jednotné tvrdosti je lepší pro jednolůžko, přece jen měkčí matrace do 120 kg nemusí vyhovovat všem párům. V čem je naopak univerzální, jsou kombinace s rošty. Můžete ji umístit na jakýkoliv, laťový, lamelový, pevný o polohovací. Záruka modelu je spíše standardní, 3 roky nepatří k nejdelším zárukám v našem výběru, naopak zde najdete i modely se zárukou 7 či 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano (různé ceny)
200x90cm Ano (různé ceny)
200x140cm Ano (různé ceny)
200x160cm Ano (různé ceny)
200x180cm Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Matrace Šárka se skládá z latexu a pěny s vysokou elasticitou. Povrch je rozdělený do pěti anatomických zón pro klidnější spánek. V našem výběru máme i sedmizónové matrace, které bývají oblíbenější, záleží ale spíše na vašich preferencích. Latexová vrstva je jemně perforovaná pro uvolnění svalstva. Toto perforování má ještě jeden pozitivní efekt, a to odvádění vodních par. Ani v létě se tak nemusíte bát nepříjemného pocení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 2
Záruka (roky) 3
Nosnost (kg) 120
Materiál Latex/pěna
Rošt Univerzální
Výška (cm) 15
Určení Jednolůžko
Zóny 5
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Jeden další faktor předurčuje tento model od značky Tropico pro použití do pokojíčků mladších ročníků. Podle výrobce totiž odolá i dětskému hopsání, zejména díky pružnému materiálu. Navíc jsou k ní i potahy s potiskem a v různých barvách. Výhodou je, že ej tento potah snímatelný a pratelný až do 60°C. Samozřejmě není problém matraci zařadit i do ložnice dospělého člověka, i když pochopitelně spíše mladšího.

Závěr

Matrace Tropico Šárka je primárně určená zejména pro mladší ročníky. Ruku v ruce s tím jde menší nosnost a líbivý design potahu. Tloušťka matrace je pro náš výběr hraniční, potěší ale zónováním a pratelným potahem. Pokud hledáte matraci do dětského pokoje, můžeme vám tento model doporučit. Hledáte-li například matraci s podobnými vlastnostmi, ale chcete větší tloušťku a více zón, můžeme vám doporučit třeba model Dřevočal Lada.

4 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Tropico Šárka

Tropico Šárka

4 800 Kč Orientační cena