Recenze matrace Tropico Šárka | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Tropico Šárka

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Odolá dětskému hopsání
  • Menší tloušťka matrace
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

V našem výběru matrací nezapomínáme ani na mladší ročníky. Matraci Tropico Šárka Top doporučujeme hlavně ženám nebo dorostencům. Je totiž poměrně měkká, tvrdost 2, a její nosnost je do 120 kg. Na výšku měří 15 cm, což je hraniční pro náš výběr, tenčí matrace už nemusí být dostatečně komfortní ani zdravé. Pokud hledáte opravdové pohodlí, můžete zvolit o model s tloušťkou přes 20 cm.

Tropico Šárka se vyrábí ve všech běžně žádaných rozměrech. Není to tedy žádná matrace do dětské postýlky, ceny jednotlivých variant se liší. Kvůli jednotné tvrdosti je lepší pro jednolůžko, přece jen měkčí matrace do 120 kg nemusí vyhovovat všem párům. V čem je naopak univerzální, jsou kombinace s rošty. Můžete ji umístit na jakýkoliv, laťový, lamelový, pevný o polohovací. Záruka modelu je spíše standardní, 3 roky nepatří k nejdelším zárukám v našem výběru, naopak zde najdete i modely se zárukou 7 či 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x90 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x140 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x160 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x180 cm

Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Matrace Šárka se skládá z latexu a pěny s vysokou elasticitou. Povrch je rozdělený do pěti anatomických zón pro klidnější spánek. V našem výběru máme i sedmizónové matrace, které bývají oblíbenější, záleží ale spíše na vašich preferencích. Latexová vrstva je jemně perforovaná pro uvolnění svalstva. Toto perforování má ještě jeden pozitivní efekt, a to odvádění vodních par. Ani v létě se tak nemusíte bát nepříjemného pocení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tropico

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

3

Určení

Jednolůžko

Zóny

5

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

15

Specifické prvky

Jeden další faktor předurčuje tento model od značky Tropico pro použití do pokojíčků mladších ročníků. Podle výrobce totiž odolá i dětskému hopsání, zejména díky pružnému materiálu. Navíc jsou k ní i potahy s potiskem a v různých barvách. Výhodou je, že ej tento potah snímatelný a pratelný až do 60°C. Samozřejmě není problém matraci zařadit i do ložnice dospělého člověka, i když pochopitelně spíše mladšího.

Závěr

Matrace Tropico Šárka je primárně určená zejména pro mladší ročníky. Ruku v ruce s tím jde menší nosnost a líbivý design potahu. Tloušťka matrace je pro náš výběr hraniční, potěší ale zónováním a pratelným potahem. Pokud hledáte matraci do dětského pokoje, můžeme vám tento model doporučit. Hledáte-li například matraci s podobnými vlastnostmi, ale chcete větší tloušťku a více zón, můžeme vám doporučit třeba model Dřevočal Lada.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tropico Šárka
Eliška Srncová patří mezi našimi redaktory ke služebně nejstarším. Srovnání matrací vytvořila před více než čtyřmi roky, kdy pečlivě sbírala informace, aby vám výběr matrace co nejvíce usnadnila. Od té doby si stále udržuje přehled v této problematice, může vás tak informovat mimo jiné o nejmodernějších materiálech a specifických úpravách, se kterými se u dnešních matrací setkáte. Nezajímá se ale pouze o matrace, v záběru má především velké domácí spotřebiče, jako jsou myčky nebo pračky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tropico Šárka

Tropico Šárka

4 800 Kč Orientační cena